
Fotó: St.Georgius Manager Club
A MaStart nevű, fiatal vállalkozóknak szóló verseny többről szól, mint az anyagi támogatásról. A vetélkedő célja felkarolni a fiatalokat és lehetőséget teremteni a tapasztalt és kezdő vezetők kommunikációjára.
2023. március 14., 12:172023. március 14., 12:17
A második alkalommal megszervezett MaStart verseny kapcsán Parajdi Borbálba, az EuroTop Consulting Kft. ügyvezetője, a verseny szervezője elmondta, hogy a 2021-es kiadást követően úgy látták, nagy igény van hasonló vetélkedőre, ezért 2023-ban megszervezték a második évadot.
– fejtette ki az ügyvezető.
„Egy fiatal vállalkozás vagy egy startup talál egy problémát, majd ad rá egy megoldást, e köré csapatot épít és megpróbálja ezt a terméket vagy szolgáltatást – ami megoldja a problémát – kifejleszteni és fejleszteni. (…)
– emelte ki Kiss Levente, a 2023-as kiadás első helyezettje.
A fiatal vállalkozó arról is beszámolt, hogy csapatának egyértelműen a pénzbeli elismerés is nagy segítség, hiszen
Elmondása szerint, a csapat a verseny után nagyobb lendülettel veti bele magát a fejlesztésbe. Noha nekik nem az első projektjük volt a digitális névjegykártya, mindenkit arra biztat:
Parajdi Boróka is megerősítette, hogy a verseny nem csupán a pénznyereményekről szól, hiszen azok a 18–38 év közötti fiatalok, akik vállalkozásukat 2019. január 1-je után jegyezték be és megmérettettek a versenyen,
Emellett az előző évadhoz hasonlóan indítani szeretnének egy mentorprogramot, ahol tapasztalt vállalkozók segítenék a startupokat bármilyen felmerülő kérdésben.
A szervező kifejtette, hogy jövőre is szeretnék megrendezni a versenyt, közben pedig odafigyelnek, hogy minél nagyobb felkészülési lehetőséget nyújthassanak a megmérettetés előtt álló a vállalkozóknak.
Az ankarai NATO-csúcs alkalmat teremt arra, hogy a szövetségesek ismét kiemelt figyelmet fordítsanak a fekete-tengeri térség biztonsági helyzetére, valamint a drónincidensekre – közölte az elnöki hivatal.
A munkaügyi felügyelők ellenőrzik a napokban, hogy a munkáltatók betartják-e a rendkívüli hőség idejére előírt munkavédelmi intézkedéseket, és a jogsértéseket büntetni fogják – közölte hétfőn Mihai Uca, a Munkaügyi Felügyelőség vezetőhelyettese.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint mérsékelni kell a politikai nyilatkozatok hangnemét, mert csak így folytatódhat érdemi párbeszéd a pártok között, és kerülhető el a kormányválság elhúzódása.
A nyári érettségire feliratkozott diákok 98,2 százaléka vett részt hétfőn a román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Megjelent hétfőn a Hivatalos Közlönyben az érettségi kötelező tantárgyából tartandó írásbeli vizsga egy nappal történő elhalasztásáról szóló miniszteri rendelet.
12,6 millió lejes kincstári hitel felvételéről döntött Hargita Megye Tanácsa. A kölcsönt három beruházás finanszírozására fordítanák, miközben a korábbi hitelkeretek felhasználását is átcsoportosították, és döntöttek a homoródi területek rendezéséről is.
Két újmisést szenteltek fel hétfőn, Szent Péter és és Szent Pál napján a gyulafehérvári székesegyházban. Az újmisések a megbízólevelüket is megkapták amellyel segédlelkésznek nevezték ki őket.
Általában meleg marad az idő a következő két hétben, de lesznek átmeneti lehűlések is, és főként július elején esőkre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 29. és július 12. közötti előrejelzéséből.
Megoldhatónak tartották a hétfői román nyelv és irodalom írásbelit azok a székelyudvarhelyi végzősök, akiket a vizsga után kérdeztünk. Noha a rendkívüli hőség is nehezítette a vizsgát, a feladatsor nem okozott különösebb meglepetést.
Egy nappal elhalasztják a keddi matematika és történelem írásbeli vizsgákat a várható rendkívüli hőség miatt.
szóljon hozzá!