
Fotó: St.Georgius Manager Club
A MaStart nevű, fiatal vállalkozóknak szóló verseny többről szól, mint az anyagi támogatásról. A vetélkedő célja felkarolni a fiatalokat és lehetőséget teremteni a tapasztalt és kezdő vezetők kommunikációjára.
2023. március 14., 12:172023. március 14., 12:17
A második alkalommal megszervezett MaStart verseny kapcsán Parajdi Borbálba, az EuroTop Consulting Kft. ügyvezetője, a verseny szervezője elmondta, hogy a 2021-es kiadást követően úgy látták, nagy igény van hasonló vetélkedőre, ezért 2023-ban megszervezték a második évadot.
– fejtette ki az ügyvezető.
„Egy fiatal vállalkozás vagy egy startup talál egy problémát, majd ad rá egy megoldást, e köré csapatot épít és megpróbálja ezt a terméket vagy szolgáltatást – ami megoldja a problémát – kifejleszteni és fejleszteni. (…)
– emelte ki Kiss Levente, a 2023-as kiadás első helyezettje.
A fiatal vállalkozó arról is beszámolt, hogy csapatának egyértelműen a pénzbeli elismerés is nagy segítség, hiszen
Elmondása szerint, a csapat a verseny után nagyobb lendülettel veti bele magát a fejlesztésbe. Noha nekik nem az első projektjük volt a digitális névjegykártya, mindenkit arra biztat:
Parajdi Boróka is megerősítette, hogy a verseny nem csupán a pénznyereményekről szól, hiszen azok a 18–38 év közötti fiatalok, akik vállalkozásukat 2019. január 1-je után jegyezték be és megmérettettek a versenyen,
Emellett az előző évadhoz hasonlóan indítani szeretnének egy mentorprogramot, ahol tapasztalt vállalkozók segítenék a startupokat bármilyen felmerülő kérdésben.
A szervező kifejtette, hogy jövőre is szeretnék megrendezni a versenyt, közben pedig odafigyelnek, hogy minél nagyobb felkészülési lehetőséget nyújthassanak a megmérettetés előtt álló a vállalkozóknak.
Hosszú évek óta zajló fejlesztések zárulhatnak le Gyergyószentmiklóson: a víz- és a csatornahálózat korszerűsítése is befejeződhet 2026-ban. Az évek folyamán összegyűlt többletköltségekre a fejlesztési minisztériumtól kérnek finanszírozást.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter kedden arról számolt be a Facebook-oldalán, hogy tavaly több mint négymilliárd euró uniós forrás érkezett Romániába a mezőgazdaság számára, és január végéig további egymilliárd euró kifizetésére számítanak.
Fizetéslevonással büntették a kormány sajtóirodájának azt a munkatársát, aki tavaly november végén megpróbálta távol tartani az újságírókat a miniszterelnöktől, hogy ne tudjanak kérdést feltenni Ilie Bolojannak.
Látványos kísérlettel mutatták be a Hargita megyei hegyi csendőrök, hogy milyen gyorsan fagy meg a víz mínusz 17 Celsius-fokban.
A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját – közölte a Sándor-palota kedden az MTI-vel.
Hipotermia miatt halt meg keddre virradóan egy 65 éves, temesvári férfi.
Tovább szűkítik a jogosultak körét a közszféra alkalmazottai számára biztosított üdülési utalványrendszerben. Kivezetik ugyanakkor a kötelező önrészt, így már nem jogszabályi, hanem piaci muszájból kell hozzátenni.
Az utóbbi időszakban ismét számos kóbor kutya tűnt fel Gyergyószentmiklós lakónegyedeiben, elsősorban a szeméttárolók környékén – hívta fel figyelmünket olvasónk. A többségük békés, de több esetben agresszív viselkedésről is érkeztek jelzések.
Életben találták hétfő éjszaka a Máramarosi-havasokban a hegyimentők azt a 31 éves ukrán férfit, akinek keresését már egy éjszakával korábban elkezdték.
Székelyföld-szerte mínusz 15 Celsius-fok alatti hőmérsékleteket hozott az idei tél eddigi legfagyosabb éjszakája. A Kovászna megyei Bodzafordulón pedig ennél is hidegebb reggelre ébredtek – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat adataiból.
szóljon hozzá!