Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Felhőszakadásokra figyelmeztető másodfokú (narancssárga jelzésű) riasztást adtak ki szombaton a meteorológusok az ország 13 megyéjére, valamint egy elsőfokú (sárga), fokozott légköri instabilitásra vonatkozó riasztást, amely több régiót érint.
2023. június 10., 11:342023. június 10., 11:34
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerint déli 12 órától este 9 óráig Szatmár, Máramaros, Szilágy, Kolozs, Beszterce-Naszód, Maros, Hunyad, Krassó-Szörény megyében, valamint Bihar, Arad, Temes, Szeben és Fehér megye hegyvidékén másodfokú riasztás lesz érvényben.
– ismerteti az Agerpres.
Ugyanakkor szombaton 10 órától este 11 óráig elsőfokú riasztás van érvényben a Bánságban, a Körösvidéken, Máramarosban, Erdélyben, Olténia, Munténia és Moldva nyugati és északi részében.
A lehulló csapadék mennyisége elérheti a 20-25 litert, helyenként a 30 litert négyzetméterenként.
A meteorológusok figyelmeztetnek, hogy az ország többi részében is felerősödhet a szél a délutáni és esti órákban, elszigetelten záporok is előfordulhatnak.
Az elkövetkező napokban az ország túlnyomó részében fokozott lesz a légköri instabilitás.
A következő két hétben a sokéves átlagnál melegebb lesz, a hőmérséklet az ország déli részein elérheti a 39 Celsius-fokot, viharos időjárásra pedig főként június 30. körül és július 5. után van kilátás.
A közszférában dolgozókat érintő költségcsökkentő megszorítóintézkedés-tervek miatt akár országos szintű általános sztrájkot is kirobbanthatnak a szakszervezetek. A Sanitas képviselője szerint az egészségügyben is tiltakozások kezdődhetnek.
A három éve június végére előhozott kézdivásárhelyi „őszi” sokadalom az egykori katonanevelde tulajdonképpeni birtokba vételével kezdődött csütörtökön, a vasárnap esti tűzijáték előtt pedig a Wellhello hozta lázba a városünnep népes közönségét.
Elfogadta hétfői rendkívüli ülésén a kormány a közalkalmazottak bérpótlékát csökkentő sürgősségi rendeletet.
Kilenc fogyatékkal élő felnőtt befogadására alkalmas Respiro-központ létesítésére pályázik a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság, amit a felnőtt fogyatékkal élők szépvízi ápoló- és gondozóközpontja mellé húznának fel.
Ünnepélyes pillanatokkal ért véget a 28. Marosvásárhelyi Napok programsorozata: a város két kivételes művészt ismert el az Ars Musica Pro Urbe tiszteletbeli címmel.
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Szúnyog- és kullancsirtás lesz Csíkszereda közterületein július 1-jén, kedden.
Július elsején indul az online iratkozás a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem csíkszeredai, marosvásárhelyi, sepsiszentgyörgyi és kolozsvári karaira. Az újdonságokról, tudnivalókról hétfőn számoltak be az illetékesek.
Felborult egy üvegeket szállító teherautó az E60-as út Maros megyei szakaszán, Székelyvajánál; az érintett útszakaszon egy sávon halad a forgalom.
szóljon hozzá!