
Terület nélkül maradt az extrémsport-pálya. Lebontották és elköltöztetik
Lebontották a székelyudvarhelyi Merkúr Áruház szomszédságában lévő szabadtéri extrémsport-pályát a polgármesteri hivatal szakemberei a múlt héten. Erre azért volt szükség, mert az önkormányzat négy évre kapta meg annak a magánterületnek a használati jogát, amelyre a városháza 2009-ben felépíttette a létesítményt.
2017. május 03., 20:132017. május 03., 20:13
2017. május 03., 20:142017. május 03., 20:14
A 2013 óta eltelt periódusban nem hosszabbították meg a megállapodást, ugyanakkor ez idő alatt a telek tulajdonosa többször jelezte, hogy szüksége van a területre. Az ott található sporteszközök időközben részben tönkrementek, a lebontást követően a polgármesteri hivatal a gyártóval felújíttatja ezeket.
– közölte a polgármesteri hivatal sajtóosztálya. A lehetséges helyszínek között szerepel a Városi Park melletti strand és sportpálya környéke, a Bethlen-, illetve a Tábor-negyed – a választás arra esik majd, ahol nagyobb igény mutatkozik egy ilyen sportpályára.
Sulyok Tamás jogi eszközök alkalmazásával is harcolni fog a maradásáért, és azzal vádolta meg az új kormányfőt, hogy összeesküvést sző az állami intézmények feletti ellenőrzés megszerzésére.
Ilie Bolojan PNL-elnök szombaton benyújtotta jelöltségét a pártelnöki tisztségre, amiről a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vasárnapi rendkívüli kongresszusa dönt.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Tájékoztatót tartottak pénteken Sepsiszentgyörgyön az elektronikus nyomkövető fontosságáról, valamint a családon belüli erőszak áldozatainak elérhető segítségnyújtási lehetőségeiről.
Harminc köbméter faanyag eredetét nem tudta igazolni az a kereskedelmi cég, amelyet pénteken ellenőriztek a Hargita megyei rendőrök. A fát elkobozták, és 6000 lej értékben szabtak ki bírságot.
Sárga jelzésű hőségriasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 15 megyére, köztük Maros megyére is. Székelyföld többi részét egyelőre nem érinti a kánikula, záporok és zivatarok azonban előfordulhatnak.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szombaton 5 óra 37 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Felvásárolták a legnagyobb árbevételű, magyar tulajdonosi hátterű székelyföldi üzletláncot, a Merkúrt - írja a Progresiv kiskereskedelmi szakportál nyomán az MTI.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök péntek este a Facebook-oldalán bejelentette, hogy nem indul a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki tisztségéért a vasárnapi kongresszuson, mert nem akarja legitimálni „azt a demokrácia látszatát keltő színjátékot.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy egyes európai vezetőkkel is tárgyalt a romániai politikai válságról, és ismertette velük az általa legvalószínűbbnek tartott forgatókönyveket.
szóljon hozzá!