
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Az elmúlt napokban Kolozs megyei és nagybányai kéregetők is megjelentek Marosvásárhely utcáin. A helyi rendőrséghez naponta több bejelentés érkezik a kéregetők miatt.
2024. május 27., 13:092024. május 27., 13:09
2024. május 27., 15:092024. május 27., 15:09
A járőröző helyi rendőrök is látják és igazoltatják, de a lakossági bejelentések nyomán is többször kiszállnak a helyi rendőrök a Marosvásárhely utcáin koldulókhoz. Az elmúlt napokban is szinte mindennap voltak hasonló bejelentések, derül ki a helyi rendőrség közösségi oldaláról.
A beszámolók szerint többek között Nagybányáról érkeztek Marosvásárhelyre kéregetni asszonyok gyerekekkel, de Kolozs megye több településéről is jöttek koldulni.
arra hivatkozva, hogy gyermekük van, vagy elfogyott a pénzük és nem tudnak hazamenni. A helyi rendőrség minden esetben jegyzőkönyvet állít ki a törvényszegésről és pénzbírsággal sújtja őket. Ennek értéke, a helyi rendőrség közösségi oldalán közzétettek értelmében 300 lej.
főleg a jelzőlámpák környékén, a megálló autók ablakaihoz lépve.
Fotó: Marosvásárhelyi helyi rendőrség
A helyi rendőrség az elmúlt napokban azonosított egy mezőbándi és egy marosvásárhelyi kiskorút, aki így kéregetett. Ilyen esetben a gyerekeket kikérdezik, a szülőket azonosítják és megbírságolják.
Ha a kiskorú nem tudja, nem akarja megmondani, hogy hol lakik, kik a szülei, akkor
A marosvásárhelyi helyi rendőrséget értesíteni lehet az esetleges törvénysértésekről a 0265 250 760-as telefonszámon, de jelezni lehet a nemkívánatos eseteket WhatsAppon, a 0723 307 126-as telefonszámon is.
Fotó: Marosvásárhelyi helyi rendőrség
A kormánytöbbség kialakításához a pártoknak előbb-utóbb rugalmasabbá kell tenniük az álláspontjukat, mert a cotroceni-i konzultációk első fordulója után nem körvonalazódott megoldás – jelentette ki kedd este az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor.
Tíz éve még gyakori probléma volt, hogy penészes falak közt, rossz raklapokon tárolták az alapanyagokat, de ma ez már nem jellemző – a szakhatóság vezetője szerint folyamatosan javulnak a körülmények a Hargita megyei élelmiszeripari egységekben.
Összesítette a pénzügyminisztérium az Országos Adóhatóság (ANAF) szolgáltatásaival és a Privát Virtuális Tér (SPV – Spațiu Privat Virtual) elnevezésű platformmal kapcsolatban az adófizetők részéről beérkezett visszajelzéseket.
A NATO keleti szárnyának országai közül Romániában történik a legtöbb drónincidens Ukrajna közelsége miatt – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján az ügyvivő külügyminiszter.
Meghibásodás történt az ivóvízhálózaton, a javítási munkálatok ideje alatt szünetelni fog az ivóvíz-szolgáltatás szerdán Gyergyószentmiklós több utcájában 8-16 óra között.
Kedvezően véleményezte kedden a szenátus jogi bizottsága azt a törvénytervezetet, amely bírsággal vagy szabadságvesztéssel bünteti az egészségügyi dolgozókkal szembeni megfélemlítést vagy agressziót.
64 éves korában elhunyt Scherer Péter, az egyik legismertebb magyar színművész – adta hírül Facebook-oldalán az általa is alapított Nézőművészeti Kft. színtársulat.
Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt – számolt be a Reuters jelentése nyomán az Agerpres.
A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium öt éltanuló és közösségi életben is aktív végzőse hordozhatja a búcsús jelképeket az idei pünkösdi búcsún a hagyományoknak megfelelően.
A Kárpát-medence egész területéről és a diaszpórából is várják az alkotásokat a második alkalommal meghirdetett hímzett ünnepi asztalkendők pályázatára.
szóljon hozzá!