
Fotó: Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Immár 27-ik alkalommal szervezik meg június 27. és 30. között a Marosvásárhelyi Napokat. A városnapok egy középkori hagyomány szerinti június végi vásárt próbál megidézni.
2024. június 26., 17:302024. június 26., 17:30
A rendezvényen négy nap szórakozást – színházi előadásokat, kiállításokat és koncerteket – ígérnek a városvezetők, június 27-től, csütörtöktől 30-áig, vasárnapig. A helyszín a vár, a Bolyai utca, az Enescu utca és a főtér. A Rózsák terén kézműves vásárt szerveznek, ahol több mint 60 marosvásárhelyi kézműves állít ki.
Tekintse meg a részletes programot:
Fotó: Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Fotó: Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Fotó: Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Fotó: Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Fotó: Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Fotó: Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Fotó: Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Fotó: Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
(X – fizetett hirdetés)
Szívélyesen, mosolyogva fogadtak, pedig alig pár órája érkeztek haza Budapestről: Kristof Béla és Rebeka, a Csillag születik idei győztesei a döntő utáni éjszakát még a fővárosban töltötték, kedden pedig már Székelyudvarhelyen beszélgettünk velük.
December 19-én személyes okokból lemondott a TAROM vezérigazgatója, Costin Iordache, de hivatalában marad 2026. január 15-ig, ameddig a vállalat igazgatótanácsa ügyvivő vezérigazgatót nevez ki – jelentette be szerdán az állami légitársaság.
Az előrejelzéseknek megfelelően havazásba váltott át a csapadék az ország több régiójában, így többek között Csíkszéken is.
Családon belüli erőszakhoz kapcsolódó emberölési kísérlet miatt indult eljárás a férfi ellen, aki a gyanú szerint benzint locsolt az élettársára, és a nő testfelületének 50 százalékán égési sérüléseket szenvedett.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) az idei influenzaszezon első halálesetéről számolt be szerdán: egy 88 éves, Kolozs megyei, krónikus betegségekben szenvedő nő hunyt el. Az idős asszony nem volt beoltva influenza ellen.
Hatvan napos hatósági felügyelet alá helyezték szerdán a katonai ügyészek Olt megye prefektusát, Cosmin Florescut (PSD) és alprefektusát, Ștefan Nicolaét (PNL), akiket jogosulatlan fegyverhasználattal gyanúsítanak.
Idén is sokan járultak hozzá adományaikkal az Együtt, egymásért mozgalomhoz, és a gyergyószentmiklósi Vöröskereszt gyűjtése is eredményes volt. Ennek köszönhetően sok család számára válhatott szebbé a karácsony Gyergyószentmiklóson és Gyergyószéken.
Testfelületének 50 százalékán megégett egy nő szerdára virradóra a Szatmár megyei Ivácskó település egyik gazdaságában kitört tűzben.
A marosvásárhelyi születésű magyar országgyűlési képviselő annak kapcsán kéri a tiszás politikus állásfoglalását, hogy az utóbbi időben ismét téma lett Magyarországon a külhöni magyarok ügye, különösképpen a szavazati joguk.
Kedd esti ülésén a kormány jóváhagyta több minisztérium és állami intézmény büdzséjének a kiegészítését a 2025-ös évre.