
Fotó: Haáz Vince
Tesztüzemmódban vannak Marosvásárhelyen a hétvégén beüzemelt okos jelzőlámpák, májusra várható az összehangolásuk, ami megkönnyíti majd a közúti közlekedést – tudtuk meg a városháza illetékesétől, miután többen arra panaszkodtak, hogy inkább akadályozzák a forgalmat az új lámpák, mintsem segítik.
2024. február 26., 14:252024. február 26., 14:25
Míg Marosvásárhelyen eddig többen arra panaszkodtak, hogy az új, okos jelzőlámpák miatt nem látják a régieket, ami balesethez vezethet, hétvégén pedig amiatt kezdődött el a reklamálás, hogy a főtéren leszerelték a régieket, és nem tetszik, ahogyan az újak működnek.
Mint ismert, a polgármesteri hivatal uniós pénzalapokból nyert támogatást okos jelzőlámparendszer és forgalomirányító központ beszerzésére és beüzemelésére.
Az átjáróknál is új rendszer lesz
Fotó: Haáz Vince
A városlakóknak azonban, amint a közösségi hálón olvasható, nem tetszik, hogy éjszak is működnek a lámpák, így nem lehet szabadon haladni. Azért is elégedetlenkednek, mert
Fotó: Haáz Vince
Borsos Csaba, a polgármesteri hivatal sajtószóvivője a Székelyhonnak elmondta, az uniós pályázatot májusig kell lezárniuk, a rendszert addig kell beüzemelni. Jelenleg a főtéren működnek az új, úgynevezett okos rendszerhez kötött jelzőlámpák.
A főtéren az új már működik az okos jelzőlámpa
Fotó: Haáz Vince
Ezeket a munkálatokat igyekeznek hétvégenként vagy késő este elvégezni, hogy ne akadályozzák a forgalmat. „Az okos jelzőlámparendszer most adatokat gyűjt, azért működik éjszaka is. Ezen adatok alapján fogja majd összehangolni a közúti forgalmat.
– hangsúlyozta.
Az egyedül élő idősek mellett egyre több „jóakaró” jelenik meg, aki kihasználja, kifosztja őket – figyelmeztet Csata Éva, a HIFA Egyesület elnöke, aki nyílt levélben fordult a külföldön élőkhöz, kérve, figyeljenek jobban oda itthon lévő szeretteikre.
Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...
Halálra gázolt a vonat pénteken a medgyesi állomáson egy 70 éves férfit.
Súlyos incidens történt péntek reggel a Ryanair Thesszalonikiből a németországi Memmingenbe tartó járatán: a felszállást követően betört a repülőgép egyik ablaka, a kialakult helyzet miatt pedig megsérült egy utas.
Románia az év első felében már biztosította az idei állami hiteligény 49 százalékát – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter.
Románia lakónépessége 2080-ra 15,633 millió főre csökkenhet a 2025. január 1-jén nyilvántartott 19,043 millióról – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) legfrissebb népesség-előreszámításából.
Az utcán maradhat a szemét Marosvásárhelyen, miután a prefektúra megtámadta a közigazgatási bíróságon az önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát. A városmenedzser szerint egyelőre nincs gond.
Idén májusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
szóljon hozzá!