
Elsőfokon felmentették Claudiu Maiort és Dorin Floreát, ám fellebviteli szinten tovább folytatódik a perük. Archív
Fotó: Haáz Vince
A Marosvásárhelyi Fellebbviteli Bíróságon fogják tovább tárgyalni Marosvásárhely volt polgármesterének, Dorin Floreának és a vele együtt perbe fogott személyeknek az ügyét, amelyet az ASA-ügyként emlegetnek. Az első tárgyalás november 8-án lesz.
2021. október 07., 11:002021. október 07., 11:00
2021. október 07., 11:182021. október 07., 11:18
Az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) 2015 végén rendelte el Dorin Florea polgármester, K. I., a városháza korábbi gazdasági igazgatója, M. C. volt jegyző, Claudiu Maior akkori alpolgármester, két akkori önkormányzati képviselő, és az ASA 2013 Sportegyesület elnöke bíróság elé állítását.
A közpénzből történt hétmillió lejes támogatás azért ütközött törvénybe, mert
A DNA ügyészei szerint a várost 7 millió 53 ezer lejes kár érte.
Az ügyet a Hargita Megyei Törvényszéken tárgyalták, ahol idén nyáron megszületett az elsőfokú döntés, amely kedvezett a vádlottaknak, s amelynek értelmében felmentették őket, mert az elkövetett tettek nincsenek benne a bűnügyi törvénykönyvben. Ezen döntés ellen fellebbezett a DNA, de a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal is, kárvallottként. Egyébként a városházát a törvény kötelezte, hogy felebezzen.
Az ügy tárgyalását Hargita megyéből visszahelyezték Maros megyébe, a Marosvásárhelyi Fellebbviteli Bíróságra. A just.ro bírósági portál szerint az első tárgyalás november 8-án lesz.
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Idén 23. alkalommal gyűlnek össze a Maros megyei civil szervezetek Marosvásárhely központjában azzal a céllal, hogy erősítsék az együttműködést egymás és a lakosság között, és bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak a civil szervezetek számára.
Megsérült pénteken Szeben megyében egy másfél éves kislány, miután kinyitotta a kocsi ajtaját, és kiesett a mozgó járműből – közölte a megyei rendőrség.
Felborult egy személyautó Mezőbodonban péntek este, két személy megsérült a balesetben. A forgalom mindkét irányba megbénult.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta az Egészséges étkezés iskolai program finanszírozásához szükséges összegek folyósítását a programban résztvevő önkormányzatoknak.
Eltűnt egy 17 éves lány május 7-én Szabédról, bár önként hagyta el otthonát a kiskorú lány, de azóta nem tért haza. Rendőrségi feljelentést tettek a hozzátartozói.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
A rendőrség újabb vizsgálatot indított a mezőméhesi gyilkossággal kapcsolatban: az áldozat nővérének tett megjegyzéseket a körözött Emil Gânj testvére, aki gyakran megfordul a szintén mezőméhesi szülői házuknál.
Új szakaszába lépett Gyergyószentmiklós és Gyergyószék egyik legfontosabb infrastrukturális beruházása: aláírták annak elkerülő útnak a megvalósíthatósági tanulmányára vonatkozó szerződést, amely Tekerőpatak és Szárhegy irányából kerülné el a várost.
szóljon hozzá!