
Fotó: Haáz Vince
Hétfőtől, április 26-tól feloldják a hétvégi kijárási tilalom meghosszabítására érvényes korlátozásokat Marosvásárhelyen, valamint a helyi tornatermekre, fitneszklubokra vonatkozó korlátozásokat is.
2021. április 25., 15:502021. április 25., 15:50
Április 16-ától két hétvégén át 18 órakor zártak be az üzletek, vendéglők, és 20 órától nem lehetett – komoly indok nélkül – az utcán, köztereken tartózkodni. Ezt a korlátozást hétfőtől, április 26-tól feloldják, azaz a boltoknak nem kell 18 órakor bezárniuk, és 22 órától lép érvénybe a kijárási tilalom hétvégén is Marosvásárhelyen – tájékoztatott a Maros megyei prefektúra sajtóosztálya a változásokról.
Figyelembe véve a koronavírus-esetek előfordulási arányát az elmúlt 14 napban Maros megyében, a Maros Megyei Veszélyhelyzeti Bizottság április 25-én elfogadta a 90-es számú határozatot.
Az ezer lakosra jutó fertőzöttek száma 1,5 és 3 között mozog: Marosbogát, Karácsonfalva, Oláhkocsárd, Mezőpanit, Mikefalva és Gödemesterháza településeken. Marosvásárhelyen 3,49 az ezer lakosra jutó fertőzöttek száma jelenleg.
Az elmúlt három nap összesen több mint 2750 hektárnyi területet érintő 671 tűzesethez riasztották a tűzoltókat – közölte hétfőn a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Két nő meggyilkolásával gyanúsítanak egy 66 éves férfit a Bákó megyei Comănești-en; a feltételezett elkövető ezután megpróbált végezni magával – közölte a megyei rendőrség.
Hőségre figyelmeztető sárga jelzésű riasztás van érvényben hétfőn a Bánságban, Körösvidéken, Máramarosban, Nyugat- és Délnyugat-Olténiában, Erdély nagy részén és Északkelet-Moldvában.
Elhunyt 36 éves korában Hayden Panettiere amerikai színésznő, aki olyan alkotásokban játszott, mint a Nashville, a Hősök és a Sikoly című horror - közölte a The New York Times hétfőn a család közleményére hivatkozva.
Feltehetően egy drón robbanótöltet nélküli roncsdarabját emelték ki vasárnap délután a Fekete-tengerből a konstancai Zoom Beach strandtól mintegy egy tengeri mérföldre – közölte a védelmi minisztérium.
A vízimentők egymás után találták meg azt a két fiatalt, akik Olimp üdülőhelynél tűntek el a tengerben vasárnap. Mindkettejüket megpróbálták újraéleszteni, de nem sikerült megmenteni az életüket.
Az adócsalás és a szabálytalan kereskedés visszaszorítása érdekében tartott ellenőrzéseket szombaton a Hargita megyei rendőrség. Hat kereskedőnél, három helyszínen szabtak ki bírságot összesen több mint 13 ezer lej értékben.
Életét vesztette egy 55 éves, marosvásárhelyi férfi vasárnap a Fogarasi-havasokban, miután túrázás közben szakadékba zuhant – közölte az Argeș megyei rendőrség.
Jóval alacsonyabb gázolajárakat függesztettek ki az üzemanyagtöltő-állomásoknál vasárnap, miután a kormány beavatkozott: ideiglenesen 20 százalékkal csökkentették a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
szóljon hozzá!