
Fotó: Haáz Vince
Feláldoztam magam szakmailag és politikailag, lemondtam minden tisztségemről, amit betöltöttem a Nemzeti Liberális Pártban, a tagságról is, és bejelentem, hogy független marosvásárhelyi polgármester-jelöltként indulok a helyhatósági választásokon – nyilatkozta hétfőn délelőtt a marosvásárhelyi városháza előtt Horaţiu Suciu szívsebész professzor.
2024. február 12., 12:162024. február 12., 12:16
2024. február 12., 17:482024. február 12., 17:48
Családja és orvostársai társaságában jelentette be Horaţiu Suciu szívsebész a Nemzeti Liberális Párt (PNL) marosvásárhelyi városi szervezetének volt elnöke, hogy
A liberális párt helyi és megyei vezetői is ott voltak a bejelentésen, de a sajtó társaságában hallgatták volt párttársukat. Horaţiu Suciu kifejtette, hogy
Fotó: Haáz Vince
Beszélt arról is, hogy az országos és nemzetközi szinten is elismert szívklinikán egy jó csapatot hozott létre, amellyel sok sikeres műtétet hajtottak végre, több száz csecsemő és felnőtt életét megmentve. Ezzel a csapattal nyerték meg a 105 millió eurós pályázatot is, amelyből egy új szívkórházat és szívsebészetet építenek Marosvásárhelyen.
– nyilatkozta a professzor.
Fotó: Haáz Vince
Lehet, hogy jó szándékú Soós Zoltán polgármester és csapata, de az elmúlt három évben az hozzá nem értésükről tettek tanúbizonyságot – osztotta meg véleményét a jelenlegi városvezetésről. Horaţiu Suciu szerint aluljárót kell építeni az Aranykakas körforgalomhoz, Maros-hidat a Kárpátok sétánya és az Egyesülés negyed közé, beruházásokat kell a városba vonzani, hogy a fiatalok itthon maradjanak.
Fotó: Haáz Vince
Azon kérdésre, hogy folytatott-e egyeztetéseket a többi román párttal, a jelölt válaszában elmondta: még a liberális párt marosvásárhelyi elnökeként egyeztetéseket kezdeményezett a többi politikai párttal, hiszen
Ezeket az egyeztetéseket folytatja, és reméli, hogy sikerült mindenkit meggyőzni, hogy több román polgármester-jelölt rontja a jelenlegi városvezetés leváltásának esélyét.
Ciprian Dobre a PNL megyei elnöke, Maros megye prefektusa távolabbról hallgatta a bejelentést
Fotó: Haáz Vince
„Nem etnikai szavazás kell, remélem a román pártoknak nem lesz más jelöltjük, mindenki el tudja fogadni az értékrendemet, terveimet. A város polgármesterének megválasztása nem a pártok, hanem a vásárhelyiek feladata. Mindenkivel hajlandó vagyok tárgyalni, aki segít leváltani a jelenlegi marosvásárhelyi városvezetést” – mondta el zárszóként Horaţiu Suciu.
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
A Duna alacsony vízállása miatt a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, ezzel a villamosenergia-termelés megszűnése - tette közzé honlapján az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. csütörtökön kora délután.
Minden előkészítő osztályos kisdiák felszerelt iskolatáskát kap szeptemberben, Marosvásárhelyen – erről döntöttek az önkormányzati képviselők csütörtökön, amikor rábólintottak a helyi köztisztasági vállalat létrehozására is.
A szenátus jogi bizottsága csütörtökön több módosítással elfogadta a köztisztségviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet, amelyet szerdán a képviselőház már megszavazott.
Egy személyt kórházba szállították csütörtökön Bukarestben, miután két gépkocsi összeütközött az Iuliu Maniu sugárúton – közölte a fővárosi közlekedésrendészet.
A kormány csütörtökön 630 millió euró értékű hitelfelvételt hagyott jóvá a Brassó–Segesvár vasútvonal korszerűsítésére.
Szeptember elsejétől használhatják a páciensek az E-Sănătatea Mea országos digitális platformot – jelentette be csütörtökön az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén a mezőgazdaságban használt gázolaj jövedéki adójának támogatására szánt költségvetés kiegészítését.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
1 hozzászólás