
Magda Bercea: szükség van minden segítségre
Fotó: Rab Zoltán
További adományokra, alapélelmiszerekre, ruhaneműre, cipőre, tisztálkodószerekre van szükség, hiszen egyre több menekült érkezik Ukrajnából Marosvásárhelyre.
2022. március 21., 21:162022. március 21., 21:16
Folyamatosan érkeznek a marosvásárhelyi Mihai Eminescu Ifjúsági Ház előcsarnokába az adományozók.
Violeta, mindenkinek köszöni a segítséget
Fotó: Rab Zoltán
Magda Bercea, a Vöröskereszt segélyszervezet Maros megyei igazgatója érdeklődésünkre elmondta, szükség van az adományokra, szeretnék, ha a lakosság segítőkészsége is folyamatos lenne, hiszen
Menekült család – most már fellélegzettek, biztonságban érzik magukat
Fotó: Rab Zoltán
„Vannak, akik csak két napot maradnak, megpihennek és továbbutaznak. De nekik is vacsorát és reggelit biztosítunk, ellátjuk a szükséges tárgyakkal.
– mondta a Vöröskereszt igazgatója.
Fotó: Rab Zoltán
A vacsora és a reggeli adományokból áll össze, a polgármesteri hivatal napi egy meleg ebédet biztosít az ukrajnai menekülteknek a 20 lejes ebédjeggyel – teszi hozzá Andreia Moraru, a városháza szociális osztályának igazgatója, aki azt is elmondta a Székelyhonnak, hogy
Magda Bercea arra hívja fel azok figyelmét, akik támogatni szeretnék a menekülteket vagy az ukrajnai kórházakat, hogy csatlakozzanak egy-egy civil szervezethez. „Ha pénzt utalnak a szociális gyógyszertárnak, vagy a gyűjtésbe bekapcsolódó bármelyik civil szervezetnek, akkor olyan gyógyszereket vásárolnak az összegyűlt pénzből, amelyre szükség van. Mi a cernăuți-i kórházzal állunk kapcsolatban, rajtuk keresztül egy kijevivel is.
– magyarázta a Vöröskereszt Maros megyei igazgatója, aki szerint az élelemmel kapcsolatban is jó, ha előtte érdeklődünk, hogy mire van a leginkább szükség, mi az ami a leggyorsabban fogy.
Ekaterina, két kisfiú édesanyja
Fotó: Rab Zoltán
Az ifjúsági szállodában ukránul beszélő családok, fiatal anyák, gyerekek jönnek-mennek, köszönnek, sétálni indulnak. Érdeklődésünkre valamennyien a köszönöm szót ismételgetik, azt, hogy mekkora empátiával fogadták itt őket.
– mondja a Székelyhonnak Violeta, a Mikolajivből érkezett kétgyerekes édesanya, aki az édesanyjával és a nagynénjével éppen városnézésre indult. Szeretné itt kivárni a háború végét, ezért bármilyen munkát elvállalna, hogy a családjáról gondoskodhasson. Egy másik család Ukrajna Fehéroroszország közeli részéből érkezett, most már megkönnyebbültek, hiszen megtudták, hogy
Edzenek az ungvári gyerekek
Fotó: Rab Zoltán
A Víkenden, a Marosvásárhelyi Polgármesteri Hivatal vendégházában az ungvári Dinamo Sportiskola fiú vízilabdacsapatát szállásolták el korlátlan ideig. A 35 fiú – 9-10-11 évesek – pár szülő és két edző kíséretében érkezett. Ekaterina, az egyik édesanya, akinek két fia is a csapat tagja, elmondta, hogy nagy megkönnyebbülést éreztek, amikor megtudták, hogy korlátlan ideig maradhatnak Marosvásárhelyen. Ottjártunkkor a fedett úszómedencében éppen edzést tartottak, a gyerekeket Iszrafil Vaszilken irányította. Érdeklődésünkre, hogy miért csak a gyerekek jöttek Marosvásárhelyre, elmagyarázta, hogy
„Képzelje el, ha megszólal a sziréna, a felnőttek a pincékbe menekülnek, de a gyerekekkel ez nehezebb volna, számukra nagyobb traumát jelentene.
– magyarázta a edző, aki szintén az emberi hozzáállásért fejezte ki köszönetét mindenkinek, akivel Marosvásárhelyen találkozott.
Iszrafil Vaszilken edző: nagyon nagyon köszönjük ezt a sok segítséget!
Fotó: Rab Zoltán
Nicușor Dan államfő szerdán kijelentette, hogy parlamenti többség hiányában jelenleg Sorin Grindeanu és Siegfried Mureșan sem tudna kormányt alakítani.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a havi bontásra készülő jelentései közül a májusit. Az idei tavasz utolsó hónapjában sokkal több volt a hidegrekord, mint a meleg.
A bukaresti törvényszék szerdán helyt adott a Bolojan-ellenes csoport újabb keresetének, és felfüggesztette a Nemzeti Liberális Párt (PNL) június 21-i rendkívüli kongresszusán elfogadott határozatok végrehajtását.
Többszöri éjszakai medveűzés után szombaton kilőttek a Kézdialmás községhez tartozó Csomortánban egy faluba bejáró medvét – de ez csak egy a sok közül.
A Román Nemzeti Bank (BNR) szerint júniusban enyhén csökkent az éves inflációs ráta, az idei harmadik negyedévben pedig jelentősebb mérséklődés várható.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerdán bejelentette, hogy menesztette tisztségéből Alexandra Zarát, az Országos Fogyatékosságügyi Hatóság (ANPDPD) elnökét.
Előzetes letartóztatásba helyeztek Németországban egy román-moldovai kettős állampolgárt szélsőjobboldali terrorszervezet létrehozásának kísérlete miatt – tájékoztatott szerdán a Román Rendőrség.
Az első akkreditált doktori iskola, új mesteri és mérnöki képzések, modern laborok és épülő kampuszok jellemzik a Sapientia EMTE idei felvételi időszakát. Az egyetem vezetői Csíkszeredában ismertették a legfontosabb újdonságokat.
A fejlesztési minisztérium szerdán meghosszabbította a helyreállítási alapból (PNRR) finanszírozott beruházások elszámolási határidejét, és sürgeti az elszámolási kérések benyújtását.
1 hozzászólás