
Székely Csaba, Az igazság gyertyái darab szerzője
Fotó: MTI
A marosvásárhelyi Székely Csaba vehette át a legjobb, ősbemutatóként színpadra alkalmazott szövegért járó UNITER-díjat hétfőn este Bukarestben. Az általa írt Az igazság gyertyái című, a bözödújfalusi székely szombatosoknak emléket állító darabot három díjra jelölték, és elnyerte a legjobb zene és sound design díjat is.
2024. május 28., 10:452024. május 28., 10:45
A Román Színházi Szövetség (UNITER) hat kategóriában jelölte a legrangosabb hazai színházi díjra a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház előadásainak alkotóit. Ebből négyet a Tompa Miklós Társulat, kettőt pedig a Liviu Rebreanu Társulat produkciói érdemeltek ki. A díjazottakat hétfőn este hirdették ki Bukarestben a I. L. Caragiale Nemzeti Színházban.
A legjobb, ősbemutatóként színpadra alkalmazott szövegért járó díjat Székely Csaba vehette át, aki köszönetet mondott, többek között a darab rendezőjének, Sebestyén Abának, és meghívta a jelenlevőket, hogy jöjjenek el Marosvásárhelyre megnézni a darabot, amely
Az igazság gyertyái című előadásához szerzett zenéjéért Cári Tibor vehette át hétfőn későn este a legjobb zene és sound design díjat.
Részlet a díjazott marosvásárhelyi darabból
Fotó: Tompa Miklós Társulat
A marosvásárhelyi Liviu Rebreanu Társulat Ivan Viripajev: Nelinişte című előadásának (rendező: Theodor-Cristian Popescu) díszletéért Velica Panduru vehette át a legjobb díszletért járó díjat.
A legjobb férfi mellékszereplő díjat a Kolozsvári Állami Magyar Színház színésze, Bács Miklós vehette át a Rokonok (rendező: Bocsárdi László) című előadásban a polgármester/polgármester titkára szerepek megformálásáért.
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
Sepsiszentgyörgy védőszentjét ünnepli április 24-én. Sárkányölő Szent György alakját hivatott jelképezni a város központjában emelkedő, cseppet sem klasszikus „Süsü-szobor” is, amely huszonöt év elteltével is frappáns vicceknek ad ihletet.
Az üzemanyagválság tekintetében aggasztó kilátások várhatók középtávon Romániában – jelentette ki Nicușor Dan államfő pénteken.
Nem várt sokáig, már másnap jelentkezett a hatalmas pénzösszegért a múlt vasárnapi Joker-sorsolás szerencsés nyertese – közölte a Román Lottótársaság, amely azóta ismertette a most vasárnapi sorsolás előtti nyeremények összegeit.
Nicușor Dan államelnök pénteken kijelentette, hogy nem fogja elfogadni a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) által támogatott kisebbségi kormány megalakítását.
Az oktatási minisztérium a jövő héten megszervezi a próba-képességvizsgát a nyolcadikosok számára azokban az iskolákban, amelyek márciusban nem vettek részt az országos próbafelmérőn.
Nicușor Dan államelnök pénteken kijelentette, hogy még a nap folyamán aláírja a PSD-s miniszterek felmentéséről, illetve az ideiglenes miniszterek kinevezéséről szóló rendeleteket, ha minden rendben van.
szóljon hozzá!