
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A műemlékvédelmi világnap alkalmából városnéző sétára hívják a történelem és építészet iránt érdeklődő marosvásárhelyieket Az elképzelt város témakörben.
2024. április 17., 08:202024. április 17., 08:20
A Maros Megyei Múzeum szakemberei olyan városnéző sétát szerveznek április 20-án, szombaton 17 órától, amely során az érdeklődők a dualizmus kori Marosvásárhely megvalósulatlan urbanisztikai vízióinak világában barangolunk. A jelenlévők ezúttal sajátos nézőpontból ismerkedhetnek a városfejlődéssel: a szakemberek olyan elképzeléseket mutatnak be, amelyek a tervek szintjén maradtak, de kivitelezésük esetén nagyban megváltoztatták volna Marosvásárhely arculatát.
a sétálóknak Orbán János művészettörténész és Jeremiás István idegenvezető mesél. Találkozó az Avram Iancu-szobornál.
1984-ben a Műemlékek és Műemléki Együttesek Nemzetközi Tanácsa (ICOMOS) április 18-át műemlékvédelmi világnappá nyilvánította.
Jó metaforája az „egyszer minden véget ér” érzésnek a Stranger Things, aminek befejezése vegyes érzéseket keltett a nézőkben. Ez már nem az a sorozat 2026 elején, amit tíz évvel ezelőtt a szívünkbe zártunk. Spoileres kiritika.
Elhunyt Bräutigam Gábor, a Kispál és a Borz, valamint a Kiscsillag alapító dobosa. A zenész 60 éves volt.
A múlt év első kilenc hónapjában 2024 azonos időszakához képest 8,8 százalékkal 48,993 millióra csökkent a vasúti személyszállítást igénybe vevő utasok száma – közölte vasárnap az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország területének jelentős részére érvényes, narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a havazás miatt.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat este azt nyilatkozta, bízik benne, hogy január 16-i ülésén az alkotmánybíróság dönteni fog a bírák és ügyészek különnyugdíját szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadványról.
Az idei tél legalacsonyabb hőmérsékletét mérték vasárnapra virradóan Székelyföldön: Gyergyóalfaluban mínusz 17,2 Celsius-fokig hűlt a levegő.
Az előző évhez képest 2025-ben 48 százalékkal növelte utasforgalmát a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtér – jelentette be Adrian Veștea Brassó megyei tanácselnök.
A hóval borított útszakaszokról tett közzé helyzetjelentést a Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság (DRDP). A legtöbb szakaszon három centiméternél nem vastagabb a hóréteg.
Az elmúlt 24 órában 83 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 85 embernek nyújtottak segítséget -– tájékoztatott szombaton a Salvamont.
A román légierő egyik C-27J Spartan típusú repülőgépe szállítja Svájcból Párizsba a Crans-Montanában történt újévi tűzeset hat sérültjét.
szóljon hozzá!