
Az újdonságokat ismertetik a szervezők
Fotó: Haáz Vince
Átgondolták és némiképp átszervezték az idei, immár hatodik alkalommal, június 23–24. között tartandó Marosszéki Lófuttatás programját és helyszínét a szervezők. Az újdonságokról számoltak be a csütörtöki vásárhelyi sajtótájékoztatón.
2018. június 07., 20:162018. június 07., 20:16
2018. június 08., 21:432018. június 08., 21:43
A Marosszéki Lófuttatás Egyesületnek jelenleg erdőszentgyörgyi civilek a tagjai, és a helyi polgármesteri hivatal, valamint a Maros megyei önkormányzat hathatós támogatásával próbálják népszerűsíteni a lovaskultúrát, illetve lehetőséget teremteni a lovasoknak a megmérettetésre, a kézműveseknek a bemutatkozásra, a közönségnek a kikapcsolódásra. Csibi Attila Zoltán erdőszentgyörgyi polgármester bevallotta,
Viszont számos változtatást vezettek be a helyszín megközelítésétől a versenypálya kurtításáig.
Három futamban mérik össze gyorsaságukat és ügyességüket lovak, valamint lovasok. Archív
Fotó: Kerekes Péter Pál/Marosszéki Lófuttatás
„Mindenképp színvonalas rendezvényt szeretnénk, ahol mindenki talál kedvére való programot, ezért a futamok mellett néptáncosok, íjjászok lépnek fel, lesz egy főzőverseny is, amelyen a marosszéki jellegzetes ízeket, ételeket akarjuk bemutatni. A tavalyinál ugyanakkor több kézműves jelentkezett, és a szovátai Farkasnyom barantások is ott lesznek. Újdonság, hogy Erdélyben első alkalommal fog fellépni a Nemzeti Lovas Színház, amelynek tagjai a Honfoglalás című darabot adják elő; ez szombaton lesz, vasárnap pedig a Bojtorján együttes szórakoztatja az egybegyűlteket, és levetítjük a Kincsem című filmet is.”
Jakab Kevend a rendezvény lovas részét ismertetve a sajtótájékoztatón elmondta, a Marosszéki Lófuttatás egy
Három futamban versenyezhetnek a benevezők: marosszéki lófuttatás futam, angol futam és huszárfutam. A marosszéki futamra a magyar kultúrához kapcsolódó lófajtákat (lipicai, arab telivér stb.) lehet benevezni, az angol futam az angol telivérekről szól, míg a huszárfutam a hagyományőrző huszárok versenyét jelenti. Benevezési díj csak az angol futamra van, a másik kettőre díjmentes. A tavaly egykörös pálya volt, idén ez változik, ugyanis most két, de rövidebb kört futnak füves pályán a versenyzők.
Archív
Fotó: Kerekes Péter Pál/Marosszéki Lófuttatás
A futamokra június 15-ig lehet jelentkezni a marosszekilofuttatas.ro oldalon. Ugyanitt, valamint a Marosszéki Lófuttatás Facebook-oldalán találhatók meg a VI. Marosszéki Lófuttatásra vonatkozó további információk. Egyébként már most meghaladta a benevezők száma a tavalyi résztvevők számát, a legnagyobb kiugrás pedig az angol futamban van, ahol tavaly négyen versenyeztek, idén pedig legalább tízen lesznek.
Több mint 140 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le a rendőrök szombat éjjel, egy átfogó ellenőrző akció keretein belül.
Tragikus kimenetelű közúti baleset történt vasárnapra virradóra Câmpulungon: egy fiatalember életét vesztette.
Fagyos reggelre ébredtek a Székelyföldiek: a települések többségében mínusz tartományban volt a hőmérők higanyszála a hajnali órákban, Csíkszereda ugyanakkor ismét az ország leghidegebb lakott települése volt vasárnap reggel.
Nem hősködés, hanem értékekhez való ragaszkodás egyik legfőbb nemzeti jelképünkre hivatkozni, művészeti alkotásokon, emlékműveken megjeleníteni. Sorozatunkban a turulmadár székelyföldi útját követjük – a legkeletibb bástyával, Kézdiszékkel indítunk.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
Hosszú kihagyás után idén érkezik a biztonsági játéknak ígérkező Star Wars-film, de Steven Spielberg is visszatér egy idegeninváziós sci-fivel. De nem csak ezeket nézhetjük az előttünk álló hónapokban. Nyári moziajánló.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
Az idei év első három hónapjában 669 közúti baleset történt, amelyek következtében 223 ember vesztette életét, 546-an pedig súlyos sérüléseket szenvedtek – derül ki az Országos Rendőr-főkapitányság szombati közleményéből.
szóljon hozzá!