
Fotó: Marosszéki Lófuttatás/Boda L. Gergely
Az alacsonyabb hőmérséklet ellenére is sikeres volt a hétvégén immár hatodjára megszervezett Marosszéki Lófuttatás.
2018. június 24., 16:482018. június 24., 16:48
2018. június 24., 16:492018. június 24., 16:49
Az erdőszentgyörgyi Pad-dombon a hagyományossá vált futamok mellett angol futamon is részt vehettek a versenyzők.
A lófuttatás mellett idén is számtalan, a lovas hagyományokhoz kötődő kulturális műsorral várták az érdeklődőket, többek között az anyaországi Nemzeti Lovas Színház előadásában lehetett megtekinteni a Honfoglalás című rockoperát, valamint szabadtéri vetítésen a Kincsem című filmet. Felvonultak ugyanakkor a hagyományőrző huszárok, volt honfoglaláskori lovas harcászati bemutató, valamint lovas kaszkadőrök, hortobágyi csikósok és barantások bemutatóján is lehetett ámuldozni.
Egy 60 éves székelyudvarhelyi kerékpáros férfi szenvedett halálos balesetet csütörtök este a 137-es megyei úton – tájékoztat a Hargita megyei rendőrség.
Nehézkesen halad a fizetett házi-, háztartási munkák elvégzését és az ilyen jellegű megbízásokat hivatalos mederbe terelő országos platform elterjedése. A magyarázat részben a munkavállalók magatartásában keresendő.
Több mint 55 ezer állampolgár írta alá a Declic Közösség petícióját az elektromos cigaretták összes fajtájának zárt nyilvános helyekről való kitiltásáról, követelve Alexandru Rogobete egészségügyi minisztertől, hogy módosítsa az idevágó jogszabályt.
Kábítószer és alkohol hatása alatt volt annak a Temes megyében balesetet szenvedett görög kisbusznak a sofőrje, amelyben hét ember vesztette életét – közölte csütörtökön az ügyben eljáró lugosi vádhatóság szóvivője.
A Romániai Megyei Jogú Városok Egyesülete (AMR) közleményben reagált a 2026-ra vonatkozó helyi adók és illetékek körül kialakult közvitára.
Feszült hangulatú felszólalások jellemezték a marosvásárhelyi önkormányzat januári ülését, ahol a fogyatékkal élőket gondozók érdemi segítséget követeltek a várostól. A tanács a buszmegállók modernizálásának elhalasztásáról is döntött.
Megkezdi hétfőn a parlament idei első rendes ülésszakát. A szenátus és a képviselőház elnöke hétfőn 16 órára hívta össze a plénumot.
A hét halálos áldozatot követelő keddi Temes megyei közúti balesetben nyaki gerinctörést szenvedett görög fiatalembert megműtötték a temesvári megyei kórházban, állapota stabil.
A marosvásárhelyi Stefánia napköziotthonos óvoda immár 13. alkalommal szervezte meg a megyei szintű óvodai sportnapot csütörtökön. Az eseményen mintegy nyolcvan óvodás vett részt, akik a verseny izgalma mellett a mozgás örömét is átélhették.
A korrupcióellenes ügyészség által szervezett titkos akció pillanatai – így tálalja a román sajtó azokat a felvételeket, amelyeket közlésük szerint akkor rögzítettek, amikor a gyanúsított nő nagy összegű pénzt vett át.
szóljon hozzá!