
Fotó: Haáz Vince
Tíz éve nem kapott új autókat a marosvásárhelyi helyi rendőrség, így vezetői szerint érdemes „nagydobra verni”, hogy négy új autót tudtak vásárolni. Idén még legalább ennyit szeretnének beszerezni, hogy legyenek működőképes járművei a közbiztonsági felelősöknek.
2023. január 09., 15:092023. január 09., 15:09
Marosvásárhelyen a megelőzésre és a rend biztosítására összpontosít a helyi rendőrség – legalábbis Portik Vilmos alpolgármester szerint, akinek munkaköri feladatai közé tartozik a helyi rendfenntartók munkájának felügyelete is.
Az alpolgármester, Soós Zoltán polgármester és a helyi rendőség képviselője, Cristian Mateescu hétfőn délben tartott sajtótájékoztatót Marosvásárhelyen, rendhagyó helyszínen: a Poklos-patak partján. Mint kiderült
Román és magyar felirat is van az autókon
Fotó: Haáz Vince
Portik Vilmos azt is elmondta, a négy új rendőrautó mellett
Az új kamerák sötétben is „látnak”, és elsősorban olyan helyekről rögzítenek adatokat, ahol az átlagosnál több szabálysértés, bűncselekmény történik. Új kamerák vannak a Somostetőn, az állatkertben, továbbá útkereszteződésekben, piacokon, zsúfolt helyeken. Mint Soós Zoltán polgármester elmondta,
Ez azonban nem egyszerű, hiszen megfelelő oszlopra, villany- és internet-hozzáférésre van szükség.
Fotó: Haáz Vince
Ami az újonnan vásárolt Dacia személygépkocsikat illeti, ebből egy 68 ezer lejbe került, és mint Portik Vilmos kiemelte:
A forgalmat és a parkoló autókat is rögzíti a térfigyelő kamera
Fotó: Haáz Vince
Bár 12 működő személygépkocsi szerepelt a helyi rendőrség tulajdonában, nem mindenik volt használható. Idén még négy új autót szeretnének vásárolni, a helyi költségvetési lehetőségek függvényében.
A térfigyelő kamerák és a működésükhöz szükséges programok összesen 511 ezer lejbe kerültek. A kamerák által rögzített adatokat szükség esetén megosztják az állami rendőrséggel vagy csendőrséggel is, és értesítést is kaphatnak a nyomozás, azonosítás során.
Közúti balesethez riasztották vasárnap délután a nagysármási tűzoltókat. Két személygépkocsi ütközött, melyekben összesen 7-en utaztak.
Lezárult a középiskolai iratkozás első szakasza, de a nyolcadik osztály végén meghozott döntés nem végleges. A pályaválasztás fontos állomás, ugyanakkor később is lehet irányt váltani.
Lesodródott az útról és a felborult állt meg egy autó szombat éjjel Dicsőszentmártonban. A balesetnek egy könnyebb sérültje van.
Lakóház gyulldt ki a Görgényszentimréhez tartozó Kásván szombat délután.
Ezután nem csak kőfalakat és vizet láthatnak a Bözödújfalusi-tóból kimagasló Összetartozás templomához érkezők, hanem a hang- és fény installációkkal megalkotott kiállítást is, hogy átérezhetőbb legyen a víz alá süllyesztett falu története.
Emelik a 2026–2027-es évadtól a Maros Megyei Tanácshoz tartozó több kulturális intézmény jegyárait, miközben új, egész napos kombinált belépőket is bevezetnek. A drágítás indoklásai a megyei önkormányzat ülésén is elhangzottak.
Személygépkocsi borult az árokba Segesvár közelében csütörtök délelőtt, a sofőr könnyebb sérüléseket szenvedett.
„Kivettük a fiókból és jóváhagytuk a Koronka–Jedd–Nagyernye közötti kerülőút felülvizsgált tervét” – jelentette be közösségi oldalán Horațiu Cosma a közlekedésügyi minisztérium államtitkára. A fontos beruházást 2014-ben kezdték el.
Mintegy 5 hektáron égő búzatáblához, valamint kigyulladt szalmabálák és bálázógéphez is riasztották szerdán a Maros megyei tűzoltókat.
Kérvényezte a működési engedélye meghosszabbítását az egyik marosvásárhelyi szerencsejáték-terem, és erről a helyi önkormányzati képviselő-testület fog dönteni csütörtökön. Az engedély évi díja csaknem négyszázezer lej.
szóljon hozzá!