A Maros megyei RMDSZ Területi Képviselők Tanácsának (TKT) döntése értelmében a február és május közötti időszakban általános, az egész megyére kiterjedő tisztújításra kerül sor a szövetségben.
2017. január 30., 19:542017. január 30., 19:54
Négy hét múlva, február 24-én tartják az RMDSZ Maros megyei szervezetének tisztújító küldöttgyűlését. A másfél hónappal ezelőtt megüresedett megyei elnöki tisztségre február 15-;ig pályázhatnak az érdekeltek. A TKT által kidolgozott szabályzat szerint elnökjelölt lehet az a személy, aki legalább egy éve tagja az RMDSZ-nek és rendelkezik három kerületi szervezet írásos ajánlásával.
A pályázatok elbírálásáról a Területi Állandó Tanács dönt. Ennek elnöke az a Péter Ferenc, aki értesüléseink szerint egyetlen jelöltként próbálná megszerezni az RMDSZ-elnöki tisztséget. Péter egyébként jelenleg is a szövetség megyei vezetőjének számít, amióta a lemondott Brassai Zsombor helyett ideiglenesen átvette az elnöki teendőket.
A megyei szervezet élén történő tisztújítással párhuzamosan helyi szinten is elkezdődik a választási folyamat. A helyi szintű tisztújítások időpontjairól a helyi-, községi és kerületi szervezetek döntenek a megyei szervezet ügyvezető elnökségével folytatott egyeztetést követően. „Az alulról történő építkezés elve alapján a tisztújításokat először helyi, majd községi illetve, a végén kerületi szinteken kell megszervezni” – olvasható az RMDSZ közleményében.
Bár a végig szitáló eső és a hangosítás késése próbára tette a közösség türelmét, vasárnap délután mégis fellángolt az ünnepi várakozást jelző első adventi gyertya Marosvásárhelyen is.
Három férfi verekedett össze Marosludason egy szórakozóhely előtt, kettőjüket őrizetbe vették, majd egyiküket le is tartoztatták.
A focipálya és az atlétikai pálya is megújul Marosvásárhelyen a városi stadionban, ami a Bölöni László nevet viseli – számolt be közösségi oldalán a város polgármestere, Soós Zoltán.
Három év alatt 45 millió lejt költene a megye népszerűsítésére Maros Megye Tanácsa a Visit Maros Egyesületen keresztül. A repülőtér által meghirdetett de minimis pályázatot is újra közzéteszik, a támogatási összeg itt 7,5 millió lej.
Marosvásárhelyt is érinti az a nagy méretű tiltakozás, amit hétfőre hirdettek meg az internetes fuvarmegosztók, ismertebben überes és boltos sofőrök. A tiltakozók a díjak megemelését kérik és petíciót is indítottak.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba került egy marosvásárhelyi férfi, aki Hollandiából csempészett az országba 300 gramm kokaint.
Több belvárosi utcát lezárnak Marosvásárhelyen a nemzeti ünnephez kapcsolódó események miatt november 30. és december 2. között.
Házkutatást tartottak a rendőrök egy 18 éves, marosvásárhelyi fiatalnál, akit azzal gyanúsítanak, hogy 40 ezer lejt lopott el egy idős, radnóti férfi otthonából. A fiatalt 24 órára őrizetbe vették, később pedig hatósági felügyelet alá helyezték.
Közösségi oldalakon közzétett felhívásokkal és hivatalos levélben küldött felszólításokkal kérik a Maros megyei önkormányzatok a lakókat, hogy fizessék be a helyi adókat és illetékeket. Mindeközben általános az aggodalom, hogy mi lesz jövőtől.
A járműforgalmat veszélyeztető, közel 200 tonnás sziklát robbantott ki a hegyoldalból az útügyi igazgatóság szerdán a Maros völgyében.
szóljon hozzá!