Tanórák helyett koncert

•  Fotó: Bakó Zoltán

Fotó: Bakó Zoltán

Ismét csendes nappal kezdték a második iskolai félévet a Marosvásárhelyi Református Kollégium diákjai, akik hétfőn a tanórák helyett előadásokon, koncerten vettek részt.

Simon Virág

2015. február 09., 17:012015. február 09., 17:01

2015. február 09., 17:052015. február 09., 17:05

Kisebb szünet után elcsendesedésre, Istenre figyelésre alkalmas nappal kezdték a tanítást a vásárhelyi refisek. Az iskola dísztermében összegyűlt diákoknak és tanároknak Bustya Dezső nyugalmazott református lelkész Isten igéjével azt tanácsolta, hogy mindenkor örüljenek, és vegyék észre mindazt, amiért nap mint nap hálásak lehetnek.

A rövid áhítatot követően a kollégium együttese bizonyította énektudását, majd az alsóvárosi fiatalok adták elő az Imreh Jenő lelkész által írt A teremtés első és utolsó hét napja című színdarabot. A vastapsból arra lehetett következtetni, hogy a közönség megértette a néha fiatalos szlenget is tartalmazó művet.

Sófalvi Szabolcs marosszentgyörgyi polgármester személyes hangvételű előadásában arról beszélt a fiataloknak, hogy  keresztyénként milyen örömei és nehézségei voltak a házasságában, valamint eddigi karrierje során. Végül a sepsiszentgyörgyi kollégium tanára, Bustya János lelkész Haverok, buli, keresztyénség címmel tartott vetített előadást. A témát a helyi kollégium diákpresbitériuma választotta ki, úgy ítélve, hogy ez olyan párosítás, amely iránt érdeklődnek a diákok.

Érdeklődésünkre a kollégium iskolalelkésze, Márton Előd elmondta, hogy Benedek Zsolt igazgatóval és Enyedi Csaba tanárral közösen állították össze a csendes nap programját, és az volt a céljuk, hogy lehetőséget teremtsenek a diákoknak és tanároknak, hogy elcsendesedve, érdekes és elgondolkoztató előadásokkal kezdjék a  félévet. „A diákok lelkesedve fogadták a csendes napot, és érdeklődve vettek részt a programokon. A rendezvény keretében Csibi Mónika pszichológussal ismertettük a most induló Mátrix személyiségfejlesztő csoportfoglalkozást, amelyre jelentkezőket toborzunk” – tudtuk meg Márton Elődtől, aki azt is elmondta, hogy mozgalmas lesz az első tanítási hét a kollégiumban, mert a Házasság hete rendezvénysorozat keretében a Philothea Klub által beszervezett házaspárok a párválasztásról beszélgetnek majd a refisekkel.

szóljon hozzá! Hozzászólások

A rovat további cikkei

2025. december 02., kedd

Tudásszomjoltó – 2. felvonás: Pálinkázz okosan!

Folytatódik a Tudásszomjoltó, második állomásához érkezett az EMKE Maros megyei szervezetének kötetlen tudományos sorozata csütörtökön, amelynek helyszíne a G Café lesz. Ezúttal a téma: Pálinkázz okosan!

Tudásszomjoltó – 2. felvonás: Pálinkázz okosan!
Hirdetés
2025. december 02., kedd

Újabb sziklarobbantás miatt lesz útlezárás a Maros völgyében

Lezárják a közúti forgalmat a 15-ös országút egy szakaszán szerdán 11 és 12 óra között sziklarobbantás miatt.

Újabb sziklarobbantás miatt lesz útlezárás a Maros völgyében
2025. december 02., kedd

A Teleki Téka biztonsági rendszere további fejlesztésre szorul az ablaktörés után

Van kamera és 24 órás portaszolgálat is a marosvásárhelyi Teleki Tékában, de mindig lehet, sőt szükséges is ezeket fejleszteni. Bizonyítja ezt a nemrég történt eset is, amikor a Téka négy ablakszemét törték be ismeretlen tettesek.

A Teleki Téka biztonsági rendszere további fejlesztésre szorul az ablaktörés után
2025. december 02., kedd

Nem kell kérni a részletfizetést, mindenképp alkalmazzák azt Dicsőszentmártonban

Az elmúlt hat hónap vízszámláinak ellenértékét fél évre felosztva kell kifizetniük a dicsőszentmártoni fogyasztóknak, anélkül, hogy kérvényezniük kellene a részletfizetést – tájékoztatott a regionális vízszolgáltató.

Nem kell kérni a részletfizetést, mindenképp alkalmazzák azt Dicsőszentmártonban
Hirdetés
2025. december 02., kedd

Kigyulladt egy szerver, füst öntött el egy irodaépületet Marosvásárhelyen

Tűz ütött ki kedden Marosvásárhely egyik legmodernebb üzleti központjában, több mint harminc személy evakuálta magát.

Kigyulladt egy szerver, füst öntött el egy irodaépületet Marosvásárhelyen
2025. november 30., vasárnap

Ég az első gyertya a Bolyai téren: elkezdődött az adventi visszaszámlálás Marosvásárhelyen is

Bár a végig szitáló eső és a hangosítás késése próbára tette a közösség türelmét, vasárnap délután mégis fellángolt az ünnepi várakozást jelző első adventi gyertya Marosvásárhelyen is.

Ég az első gyertya a Bolyai téren: elkezdődött az adventi visszaszámlálás Marosvásárhelyen is
2025. november 30., vasárnap

Tettlegességig fajult egy vita Marosludason, egyik ütlegelő börtönbe került

Három férfi verekedett össze Marosludason egy szórakozóhely előtt, kettőjüket őrizetbe vették, majd egyiküket le is tartoztatták.

Tettlegességig fajult egy vita Marosludason, egyik ütlegelő börtönbe került
Hirdetés
2025. november 30., vasárnap

Felújítják a Bölöni László stadiont Marosvásárhelyen

A focipálya és az atlétikai pálya is megújul Marosvásárhelyen a városi stadionban, ami a Bölöni László nevet viseli – számolt be közösségi oldalán a város polgármestere, Soós Zoltán.

Felújítják a Bölöni László stadiont Marosvásárhelyen
2025. november 29., szombat

Negyvenötmillió lejt költenek Maros megye népszerűsítésére

Három év alatt 45 millió lejt költene a megye népszerűsítésére Maros Megye Tanácsa a Visit Maros Egyesületen keresztül. A repülőtér által meghirdetett de minimis pályázatot is újra közzéteszik, a támogatási összeg itt 7,5 millió lej.

Negyvenötmillió lejt költenek Maros megye népszerűsítésére
2025. november 28., péntek

Lezárhatják kijelzőiket az internetes fuvarmegosztók

Marosvásárhelyt is érinti az a nagy méretű tiltakozás, amit hétfőre hirdettek meg az internetes fuvarmegosztók, ismertebben überes és boltos sofőrök. A tiltakozók a díjak megemelését kérik és petíciót is indítottak.

Lezárhatják kijelzőiket az internetes fuvarmegosztók
Hirdetés