
Fotó: László Ildikó
Tűz ütött ki egy segesvári klubban csütörtökre virradó éjjel, ahol több mint száz személy tartózkodott.
2024. december 26., 12:152024. december 26., 12:15
2024. december 26., 15:092024. december 26., 15:09
Kigyulladt egy szórakozóhely Segesváron az Octavian Goga utcában csütörtökre virradó éjjel, röviddel egy óra után. A segesvári hivatásos tűzoltók és a Maros Megyei Mentőszolgálat szakemberei is a tűzesethez siettek, azonban a mentőalakulatok érkezéséig a tüzet sikeresen megfékezte a klub személyzete, és
A Maros megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint a helyiség 2015 óta rendelkezik tűzvédelmi engedéllyel, és a legutóbbi, 2023-as ellenőrzés során öt szabálysértés miatt kaptak figyelmeztetést.
A közleményben megjegyzik, a szórakozóhely személyzetének gyors beavatkozása és a hatékony evakuálás segített elkerülni a súlyosabb végkimenetelt.
A Maros megyei tűzoltóság legfrissebb tájékoztatása szerint az adatbázisban végzett utólagos ellenőrzéseket követően kiderült, hogy 2024 júliusában ellenőrizték legutóbb a csütörtök éjjel kigyulladt helyiséget tűzvédelmi szempontból. Az ellenőrzés eredményeként akkor a törvény által előírt maximális összegre, 500 lejre bírságolták a szórakozóhely működtetőit, akik a tűzvédelmi előírásokat nem teljesítették hiánytalanul. Ezen felül a hiányosságokat is pótolniuk kellett.
A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az ügyben gondatlanságból elkövetett rongálás miatt eljárás indult, a rendőrök pedig folytatják a nyomozást az eset pontos körülményeinek feltárása érdekében.
Alkoholfogyasztással összefüggő közúti balesetekhez riasztották a rendőröket az elmúlt napokban. Csíkszenttamáson egy jogosítvány nélküli, ittas sofőr frontálisan ütközött, Maroshévízen pedig egy autó hídfőnek csapódott, a balesetben egy utas megsérült.
Hétfőn ül össze a Szociáldemokrata Párt (PSD) országos vezetősége, hogy döntsön a kormányból való esetleges kilépésről szóló belső konzultáció menetrendjéről.
Egy autóbalesethez és két tűzesethez riasztották szombatról vasárnapra virradó éjjel a Maros megyei tűzoltókat.
Száraz növényzet gyúlt ki a Hargita megyei Galócás községben, a tűz mintegy 20 hektáros területet érint.
A gyergyószentmiklósi Szent Miklós római katolikus templom tornyának felújítása miatt emelték le a keresztet és a toronygömböt, amiből érdekes, 1868-ban oda elhelyezett tárgyak kerültek elő. Ezek májusig a múzeumban tekinthetők meg.
Eljárás indult egy iráni férfi és egy román nő ellen, miután megpróbáltak bejutni az Egyesült Királyság nukleáris elrettentő rendszerének egyik kulcsfontosságú haditengerészeti támaszpontjára – jelentette szombaton a PA Media és a dpa.
A román haditengerészet szombaton is folytatja a Midia kikötő térségében elsüllyedt Astana vontatóhajó balesetének kutató-mentő műveleteit – közölte a védelmi minisztérium.
Egy autóbusz borult fel szombaton az 581-es európai úton, Galac és Vaslui megye határán: többen megsérültek, egy személy pedig életét vesztette.
Nem maradt egyetlen olyan töltőállomás Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson sem, ahol 9 lejnél olcsóbban lehetne tankolni: a legfrissebb adatok szerint minden nagy szolgáltatónál átlépte ezt a határt az üzemanyag ára.
Székelyudvarhely után Sepsiszentgyörgyre is ellátogatott Nagy István magyar agrárminiszter, hogy a gazdákat érintő kihívásokra válaszokat adjon, és megoldásokat körvonalazzon.
szóljon hozzá!