Hirdetés
Hirdetés

Rossz hír: tavaszig szemetes marad(hat) Marosvásárhely

•  Fotó: Haáz Vince

Fotó: Haáz Vince

Annak ellenére sem oldódott meg a háztartási szemét elszállításának problémája Marosvásárhelyen és a környező településeken, hogy december végén szerződést bontottak az addigi szolgáltatóval. Mint megtudtuk, tavaszig várni kell az új szolgáltatóra.

Simon Virág

2023. január 13., 07:122023. január 13., 07:12

Továbbra is szeméthalmok tornyosulnak a tömbházak közötti kukák mellett, mindössze frissen kidobott, még zölden pompázó karácsonyfák „enyhítik” a szomorú látványt. Marosvásárhelyen októbertől gond van a háztartási szemét elszállításával – tulajdonképpen azóta, amióta a kolozsvári Brantner cég biztosítja a szolgáltatást. Mint folyamatosan beszámoltunk róla:

a kolozsvári cég nem tudta betartani az általa kiközölt programot, több napos késéssel gyűjtötte össze és szállította el a háztartási hulladékot Marosvásárhelyen és kilenc más községben, kisvárosban.

A céggel a Maros Megyei Tanács fennhatósága alá tartozó Ecolect Közösségi Társulás kötött szerződést és ő is bontotta fel december 28-án. Ekkor az érintett települések képviselői és az Ecolect szakemberei kimondták:

a cég a 30 napos türelmi időben sem tudta teljesíteni a szerződésben vállaltakat, így felbontják vele a szerződést.

•  Fotó: Haáz Vince Galéria

Fotó: Haáz Vince

Mi lesz tovább?

Mint Tóth Andrea, az Ecolect Közösségi Társulás ügyvezető igazgatója a Székelyhonnak elmondta, a szerződés felbontása nem oldotta meg a problémát, hiszen a törvény szerint 90 nap alatt kell új, ideiglenes szerződést kötniük, és ez idő alatt is a Brantnernek kell a szolgáltatást biztosítania.

A polgármesteri hivatalok továbbra is megbírságolhatják a Brantnert, ha nem szedi össze a háztartási hulladékot, vagy nem tartja be a kiközölt programot.

Az Ecolect szakemberei most készítik elő az iratokat, hogy újra meghirdethessék az országos közbeszerzési platformon a versenytárgyalást, hogy új szolgáltatót válasszanak ki. Mivel ez nagyon időigényes, így időközben

egyszerűsített eljárással, meghívásos alapon fognak egy céggel szerződést kötni.

•  Fotó: Haáz Vince Galéria

Fotó: Haáz Vince

Ez azt jelenti, hogy ajánlatot kérnek szakcégektől, a legkedvezőbbet elfogadják és ideiglenesen szerződést kötnek vele. Erre az elkövetkező 90 napon belül sor fog kerülni. Közben elindítják az országos közbeszerzést, és azt ott nyertes céggel majd több évre szóló szerződést kötnek.

Hirdetés

Megkérdeztük, hogy a Brantner előállt-e követelésekkel a szerződés felbontása miatt, ugyanis a világhálón többen jelezték, hogy tudomásuk szerint nagy összegű kártérítést követel a cég. Tóth Andrea azt válaszolta, hogy hivatalosan eddig ilyen jellegű kérés, illetve követelés nem jutott el hozzájuk.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 10., szerda

Még pénz kell a közel húsz éve épülő marosvásárhelyi jégpályára

Még 2007-ben kezdődött el a marosvásárhelyi fedett jégpálya és multifunkcionális sportbázis építése a Ligetben. Az eredetileg 2009-re tervezett beruházás azonban máig sem zárult le. Befejezéséhez idén további 15 millió lejre van szükség.

Még pénz kell a közel húsz éve épülő marosvásárhelyi jégpályára
Hirdetés
2026. június 10., szerda

Római örökség a Nyárád mentén – megnyitja székelykapuját a Limespark

Különleges fejlesztés valósult meg a Nyárád mente világörökségi helyszínén: a mikházi régészeti park szombattól korszerű kiállításokkal, és látogatóbarát infrastruktúrával várja mindazokat, akik közelebb kerülnének a római korhoz.

Római örökség a Nyárád mentén – megnyitja székelykapuját a Limespark
2026. június 09., kedd

Reformkori erdélyi zene elevenedik meg a Teleki Tékában

A marosvásárhelyi Teleki Téka rendszeresen visszatérő, népszerű kulturális programja, a Beszélő Könyvek következő, hetedik alkalmát június 12-én, pénteken 17 órakor tartják az intézmény emeleti Freskós termében.

Reformkori erdélyi zene elevenedik meg a Teleki Tékában
2026. június 09., kedd

Kiírták a közbeszerzést Marosvásárhely első olyan utcájának teljes felújítására, amelyből sétálóutca lehet

Kiírták a közbeszerzést a marosvásárhelyi George Enescu utca teljes felújítására és gyalogosövezetté alakítására.

Kiírták a közbeszerzést Marosvásárhely első olyan utcájának teljes felújítására, amelyből sétálóutca lehet
Hirdetés
2026. június 09., kedd

Környezetvédelem: részünkről megépülhet a Maros-híd

Megvizsgálta a környezetvédelmi ügynökség a Kárpátok sétányára tervezett Maros-híddal kapcsolatos lakossági panaszokat és észrevételeket is, de a terv megváltoztatását nem kérte. A tíz éve kiadott környezetvédelmi engedély továbbra is érvényes.

Környezetvédelem: részünkről megépülhet a Maros-híd
2026. június 09., kedd

Több napja medve látogatja Vámosgálfalvát

Több helyszínen is medvét észleltek az elmúlt napokban Vámosgálfalván. Fokozott óvatosságra intik a lakókat.

Több napja medve látogatja Vámosgálfalvát
2026. június 09., kedd

Késelésbe torkollt egy szóváltás a Somostetőn

Távoltartási végzést adtak ki egy negyvenkét éves férfi nevére, akit azzal gyanúsítanak, hogy hétfőn este a Somostetőn megszúrt egy negyvenéves férfit. A nyomozást folytatják.

Késelésbe torkollt egy szóváltás a Somostetőn
Hirdetés
2026. június 08., hétfő

A hónap végéig hosszabbították meg a felmondási időt a marosvásárhelyi vegyipari kombinátnál

Július végéig hosszabbították meg a felmondási időt a marosvásárhelyi vegyipari kombinátnál dolgozó csaknem ezer szakember számára. A rossz hír, hogy az országos portálok szerint csak jövő tavasszal kezdődhet el újra a termelés a nagyüzemben.

A hónap végéig hosszabbították meg a felmondási időt a marosvásárhelyi vegyipari kombinátnál
2026. június 08., hétfő

Újra sepregetnek, takarítanak Marosvásárhelyen

Újraindult az utcák takarítása Marosvásárhelyen – jelentette be hétfőn délután Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere. A megyeszékhelyen május 20-tól nem volt szolgáltatás, ugyanakkor most sem tudni, hogy meddig lesz.

Újra sepregetnek, takarítanak Marosvásárhelyen
2026. június 08., hétfő

Vasúti átkelőknél és állomások környékén büntettek a közlekedésrendészek

Kétnapos ellenőrző akciót tartottak a maros megyei közlekedési rendőrök a vasútállomások és a vasúti átjárók környékén, ahol közel 70 bírságot szabtak ki, és négy jogosítványt vontak be.

Vasúti átkelőknél és állomások környékén büntettek a közlekedésrendészek
Hirdetés