Nem kell megvárni az adóbehajtásról szóló üzenetet
Fotó: Haáz Vince
Még két hét áll rendelkezésre, amíg tízszázalékos kedvezménnyel lehet törlesztetni az éves adókat és illetékeket. Marosvásárhelyen a városlakók több mint harminc százaléka élt eddig a lehetőséggel, a cégek egyelőre nem sietnek.
2025. március 13., 16:072025. március 13., 16:07
A helyi költségvetéseket még nem fogadták el, ez azonban nem függ össze azzal, hogy a lakók egy része már befizette az idei esztendőre vonatkozó adóit és illetékeit. A székelyföldi városokban egyébként nagyrészt csak az infláció mértékével emelték az idei évre vonatkozó adókat és illetékeket, ugyanakkor mindenhol van lehetőség arra, hogy
Marosvásárhelyen, mint Szövérfi László a városháza adóügyi osztályának vezetője Székelyhonnak elmondta, a magánszemélyek mintegy harminc százaléka már egész évre törlesztette az adókat és illetékeket, kihasználva a kedvezményt. Sokan fizettek online is, de még mindig sokan keresik fel személyesen a pénztárakat. Szövérfitől megtudtuk,
Ezt el lehetne kerülni, ha azok, akik személyesen akarnak fizetni, kihasználnák a reggeli órákat, a pénztárak ugyanis 8 órától nyitnak, ráadásul kedden és pénteken 16 óráig lehet felkeresni a pénztárakat. De továbbra is kiemelten ajánlják az online fizetési lehetőségeket a globalpay.ro és a ghiseul.ro portálokon.
Ami a cégeket illeti, egyelőre azok tulajdonosai nem igyekeztek, de mint Szövérfi László jelezte, előző években is sokan az utolsó napokban utalták át az adókat, kihasználva még a kedvezményt. A cégek esetében minden kifizetés online történik.
A marosvásárhelyi városházán automatával is lehet adót fizetni
Fotó: Haáz Vince
Idén csak felszólítások lesznek
Megkérdeztük, hogy mit lehet tudni azokkal a helyi tanácsi határozatokkal kapcsolatban, amelyek értelmében azok az épülettulajdonosokat, akik nem tatarozzák ingatlanukat, többszörösen megemelt adóval sújtják. Az illetékes elmondta, idén a helyi rendőség újra felméri a várost, elsősorban a belvárosi elhanyagolt épületeket, és felszólítja a tulajdonosokat, hogy újítsák fel azokat. Aki idén novemberig nem tesz ennek eleget, jövőre megemelt adóra számíthat. Korábban is volt ilyen kezdeményes Marosvásárhelyen, és bár az adók névre szóló megemelésére nem került sor, a felszólítás nyomán több épületet tataroztak.
A tömegközlekedés jobbá tételén dolgoznak Marosvásárhelyen, ehhez kérik az utasok véleményét.
Hiábavalónak tűnik a hatóságok figyelmeztetése, az emberi gondatlanság és a szándékosan meggyújtott aljnövényzet miatt folyton lángolnak a földek tavasszal. Ráadásul a továbbterjedés veszélye mellett még árt is a termőtalajnak a tarlótűz.
A pünkösdi zarándoklatra felkészítő túrára hívja az érdeklődőket a Erdélyi Kárpát-Egyesület (EKE) marosvásárhelyi csoportja, ezzel is népszerűsítve a Mária-utat.
Fennállásának 75. évfordulóját ünnepli idén a Marosvásárhelyi Állami Filharmónia. Ebből az alkalomból négy olyan személyiségnek adtak át díszoklevelet, akik jelentősen hozzájárultak a filharmónia fejlődéséhez.
Színházi előadás, templomi ünnepség, Petőfi kávéház, minikiállítás, villámcsődület és ünnepi megemlékezés – ennyi minden lesz Marosvásárhelyen március 12–15. között, hogy a város apraja-nagyja megtalálja a kedvére való foglalkozást, eseményt.
Nem lehet üres kézzel távozni a marosvásárhelyi tavaszi vásárról, ahol elsősorban márciuskákat és virágokat kínálnak a kézművesek, árusok. A főtéri vásár szomszédságában ásványtani kiállítás van, eladással egybekötve, oda is érdemes benézni.
Felborult és elzárta az úttestet egy szemétszállító jármű a Maros megyei Szabéd falu közelében pénteken kora délután.
Szeben, Maros, Temes, Kolozs és Ilfov megyében összesen 47 helyszínen tartanak házkutatást szerdán az ügyészek.
Marosvásárhely – költők városa címen szépirodalmi sorozat indul a Bernády György Közművelődési Alapítvány rendezésében.
Eladásra kínált két máltai selyemkutyát egy svájci ember, azonban az ebek útleveleinek ellenőrzésekor kiderült, hogy hamis adatok szerepelnek bennük.
szóljon hozzá!