
Fotó: Boda L. Gergely
A hétfőn közzétett országos kimutatás szerint Maros megyében jelenleg 680 üres munkahelyre várják a jelentkezőket, elsősorban varrodák, árulerakatok, nagyáruházak alkalmaznak.
2017. március 14., 23:242017. március 14., 23:24
A munkaerő-elhelyező és átképzési hivatal április elején tart megyeszintű állásbörzét, erre már várják a cégek jelentkezését.
Az országos szakhatóság minden hétfőn közzéteszi a szabadon levő állások jegyzékét a honlapján és a megyei hivatalokban. A március 13-án kiadott kimutatás szerint országos szinten 20 608 betöltetlen állás van. Maros megye a maga 680 helyével előkelő helyen áll, a legkevesebb elhelyezkedési lehetőség Giurgiu megyében van, itt mindössze 68 üres állást hirdettek meg. A nyilvántartás szerint Hargita megyében 543, míg Kovászna megyében 144 személyt alkalmaznának a munkaadók.
A megyei hivatal igazgatója, Gheorghe Stef elmondta, hogy a megyeszintű állásbörzét április 7-én szervezik Marosvásárhelyen, Marosludason, Dicsőszentmártonban, Szászrégenben és Szovátán, s kéri a cégeket, hogy jelezzék részvételi szándékukat a ajofm@ms.anofm.ro, vagy Pop Ramona Tatianánál a 0786-198 863-as számon.
Az igazgató emlékeztetett, hogy megyeszékhelyi hivatal mellett fiókegységek működnek Szászrégenben a Köztársaság utca 4. szám alatt (telefonszám: 0265-511948), Dicsőszentmártonban a Vasilea Milea 2. szám alatt (telefonszám. 0265-444686), Segesváron a Dumbravei utca 2. szám alatt (telefonszám: 0265-771963), Marosludason a Köztársaság utca 43. szám alatt (telefonszám: 0265-411934) és Szovátán a Rózsák tere 25. szám alatt (telefonszám: 0265-577413.)
A legutóbbi kimutatások szerint Maros megyében a munkanélküliség 4,61 százalék, azaz kisebb, mint a tavalyi év hasonló időszakában. A 10 924 személyből már csak 1487 részesül segélyben. A munkanélküliek nagy többsége vidéken él, a városi lakhellyel rendelkezők közül csupán 2142-en szerepelnek a hivatal nyilvántartásában. A statisztikai adatokból kiderül, hogy megyeszinten csaknem kétezer 25 évnél fiatalabb személynek nincs munkahelye, s az álláskeresők között sokkal több férfi van, mint nő.
Mintegy 44 millió lej jut idén a háromszéki önkormányzatok költségvetésének kiegyensúlyozására. A keretösszeget a polgármesterekkel való egyeztetés után osztotta el a megyei tanács úgy, hogy minden község kapjon legalább 200 ezer lejt.
Előzetes letartóztatásba helyeztek egy 46 éves Arad megyei férfit, aki a nyomozók szerint két éven át szexuális erőszakot követett el élettársa kislánya ellen.
Az egészségügyi szakma iránt érdeklődő fiatalok tehették próbára magukat Sepsiszentgyörgyön. A Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház középiskolásoknak szervezett, négynapos programján 156 diák vett részt.
A Liszt Intézet Sepsiszentgyörgy Listae Herbariorum programsorozatának szerdai meghívottja Dakó Viola kertészmérnök.
Sulyok Tamás köztársasági elnök közölte: a választási eredmények alapján Magyar Pétert javasolja miniszterelnöknek az Országgyűlés alakuló ülésén. Az ülés időpontját a jogerős eredmény után a lehető leghamarabb tűzik ki.
Oroszországhoz köthető hackerek romániai intézmények e-mail-fiókjaiba is behatoltak egy, főként ukrajnai célpontokat érintő kibertámadás során.
Az új kormány megalakulása után Sulyok Tamás köztársasági elnöknek távoznia kell hivatalából – közölte szerdán, Budapesten újságírókkal a választáson győztes Tisza Párt elnöke, aki ezt követően a Sándor-palotában találkozott az államfővel.
Gernyeszegen kedden késő este egy autó elütött egy medvét. Az ütközés után a nagyvad elszaladt, egyelőre még nem találták meg.
Januárhoz képest februárban 39 lejjel (0,7 százalékkal) 5557 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Újabb Ro-Alert üzeneteket kaptak szerda hajnalban Tulcea megye északi részének lakói az orosz-ukrán háborúval összefüggésben, miután a hadsereg radarjai drónrajokat észleltek a román-ukrán határ térségében.
szóljon hozzá!