
Fotó: Facebook/ANPC
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) felügyelői első intézkedésként 25 ezer lejes bírságot szabtak ki és elrendelték a szolgáltatásnyújtás ideiglenes leállítását a feltárt hiányosságok orvoslásáig annál a szászrégeni vendéglőnél, ahol egy szombat esti rendezvényen több vendég rosszul lett, és harminc embert kórházba szállítottak ételmérgezés tüneteivel – jelentette ki vasárnap a hatóság elnöke, Cristian Popescu Piedone.
2025. február 09., 14:382025. február 09., 14:38
2025. február 09., 15:122025. február 09., 15:12
„Nyilvánvaló, hogy ezeknek a vállalkozóknak az üzleti tevékenysége sok kívánnivalót hagy maga után. Egyetlen érdekük a profit, a polgárok biztonságának és egészségének rovására. A fogyasztóvédelem felügyelői mintát vettek az ételekből, lezárták a konyhát, evakuálták a konyhai személyzetet” – idézi az Agerpres hírügynökség Cristian Popescut, aki az Antena 3 tévécsatornának nyilatkozott. Az ANPC elnöke szerint
A fogyasztóvédelmi felügyelők első lépésben 25 ezer lejes bírságot szabtak ki, és elrendelték a szolgáltatásnyújtás ideiglenes leállítását a feltárt hiányosságok orvoslásáig, de az ellenőrzések vasárnap is folytatódnak, és
– szögezte le Cristian Popescu Piedone.

A szászrégeni kórház sürgősségi osztályán szombat este harminc személyt láttak el ételmérgezés tünetei miatt azok közül, akik részt vettek a városban szervezett házasemberek bálján. A népszerű eseményt végül a prefektus rekesztette be.
„Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóságon belüli megbízatásom során tiszteletben akarom tartani a törvényt.
nem érdekelnek a társadalmi pozíciók, nem érdekel, hogy részt vesznek-e a politikában, vagy hogy vállalkozásuk politikai segítséget kap. Az ANPC prioritása megbízatásom idején a fogyasztók biztonsága” – nyomatékosította a hatóság pénteken kinevezett elnöke.
Cristian Popescu Piedone még szombat késő este kiküldte ellenőrzés végett a vendéglőhöz a Maros és Beszterce-Naszód megyei felügyelőket.
A körülbelül négyszáz résztvevővel zajló szombat esti szászrégeni rendezvényen, a házasemberek bálján, több tucat személyen az ételmérgezés tünetei jelentkeztek. Figyelembe véve a nagy számú résztvevőt, a Maros megyei hatóságok aktiválták a vörös beavatkozási tervet a megye szintjén, és Kolozs, Beszterce-Naszód és Szeben megyei mentő- és katasztrófavédelmi egységeket is kirendeltek az esethez, és a helyszínre vezényelték a tűzoltóság – vegyi, biológiai, radiológiai és nukleáris – szakfelderítést végző csapatát is. Utóbbi egység semmi rendellenességet nem tapasztalt az ellenőrzések során, így maradt az ételmérgezés gyanúja.
A helyszínen kialakított sürgősségi ellátó- és állapotfelmérő pont mentőorvosai harminc embert küldtek a szászrégeni kórházba, hét rosszulléttől küzdő és megvizsgált személy pedig nem volt hajlandó kórházba menni. A házasemberek bálja népszerű rendezvény Szászrégenben, immár tizenhatodik alkalommal szervezték meg a városban.

Több mint harmincan rosszul lettek szombaton este egy Szászrégenben tartott rendezvényen. A tömeges ételmérgezés a házas emberek bálján történt.
Ötéves gyermek is megsérült abban a balesetben, amely Illyefalva közelében történt vasárnap este.
Különleges eseményre készül a Marosvásárhelyi Állatkert és a Somostető Igazgatósága: Szépséghez nem kell törzskönyv címmel szerveznek rendezvényt a keverék kutyáknak május 10-én.
Súlyos bűncselekmény-sorozatot követett el egy mindössze 17 éves fiú Maros megyében: ittasan, lopott autóval próbált elmenekülni a rendőrök elől, ám üldözése balesetbe torkollott.
Két autó ütközött Segesvár Marosvásárhely felőli kijáratánál vasárnap koradélután, többen megsérültek.
Késik az idénykezdés a marosvásárhelyi Víkendtelepen: a medencék egyelőre üresek, a nagy játszótér karbantartás miatt zárva van, a csónakázó tisztítása pedig csak részben készült el. A hivatalos nyitást május végére tervezik.
Eltűnt személyként keresi a Maros megyei rendőrség az 58 éves Gabor Viorelt, aki a pénteki nap folyamán elhagyta a Gheorghe Marinescu utcai kórházat Marosvásárhelyen. Az eltűnt személy szombaton holtan került elő.
Fegyelmezettséget követelő felvonulások, egyszerű, de tartalmas kirándulások, kivonulások a szabadba, muzsikaszó kíséretében, gyöngyvirágot szedve – ilyenek voltak a régmúlt idők majálisai Székelyföldön.
Lomtalanítási és textilhulladék-gyűjtési kampány indul május elsején Marosvásárhelyen – újdonságként idén veszélyes hulladékok is leadhatók. Az akció egy hónapig tart, minden városrészen három napig lesznek elérhetők a gyűjtőpontok.
Nem kérdés, hogy spórolósabb év lesz az idei Marosvásárhelyen, kevesebb pénz jut a kulturális és sporttevékenységekre. Folytatják azonban az elkezdett beruházásokat, iskolák felújítását és bölcsődék építését. Készenléti hitel megnyitására is készülnek.
Erősebb volt a kezdés, mint vártuk – írják a marosvásárhelyi repülőtér közösség oldalán egy hónappal azután, hogy új menetrenddel, tíz célállomással bővítettek.
szóljon hozzá!