
Fotó: Haáz Vince
Elkészült a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház mobiltelefonos applikációja – osztotta meg bejegyzésében a Tompa Miklós Társulat.
2025. március 25., 13:492025. március 25., 13:49
Az információban és képanyagban is rendkívül gazdag applikációt a Hack4Act nevű esemény keretében a 3SS nevű cég senior programozóinak irányításával több mint ötven önkéntes IT-szakember kivitelezte egy maratoni, 24 órás appkészítési eseményen, amelynek a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Underground terme adott otthont.
A háromnyelvű (román, magyar és angol) applikációban a Tompa Miklós és a Liviu Rebreanu társulatok műsoron lévő előadásait, a színház bérletrendszerét és a műsornaptárt is megtekinthetik az érdeklődők. Ezen kívül a társulatok színművészeiről, valamint a Marosvásárhelyi Nemzeti Színházról is lehet olvasni az alkalmazásban, amely ingyenesen letölthető a Play Áruházról és az App Store-ról, ahol Teatrul National Targu Mures néven elérhető.
Gyerekzsivaj, viaszos kesicék és két pelyhes kiscsibe – nagycsütörtökön a régi hagyományok jegyében, közösen írták meg húsvéti tojásaikat a marosvásárhelyi Gecse utcai református gyülekezet tagjai.
Fennállásának 170. évfordulóját ünnepli a marosvásárhelyi Stefánia Napköziotthon, ehhez a különleges alkalomhoz a közösséget is bevonnák: régi fotókat keresnek a jubileumi kiállításhoz.
Napirendre került a játéktermek korlátozása vagy kitiltása. Marosvásárhelyen már készül a tervezet, Koronkán teljes tiltásról szavazhatnak, Nyárádszeredában még mérlegelnek, Szászrégenben pedig a lakók egyértelműen az elköltöztetés mellett álltak ki.
A Maros megyei Uzdiszentpéter polgármestere az egyik őrizetbe vett gyanúsított a három közül, akiket előállítottak húsz házkutatást követően egy áramlopást felgöngyölítő rendőrségi akció során – értesült igazságügyi forrásokból az Agerpres hírügynökség.
Őrizetbe vettek három férfit egy áramlopást felgöngyölítő rendőrségi rajtaütés után Maros megyében, ahol húsz házkutatást tartottak csütörtökön.
Rendőröket riasztottak egy összetűzéshez csütörtök este a Maros megyei Felsőrépán, de nemhogy csillapodott volna a helyzet, hanem még inkább eldurvult.
A hosszú és kihívásokkal teli út után a gólyák egy része visszatért országunkba. A sáromberki, webkamerával megfigyelt két fészek sem maradt üresen – derült ki a gólyákat megörökítő felvételekről, amelyeket a Milvus Csoport tette közzé.
A Maros megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatósághoz fordult a rendőrség annak a két dicsőszentmártoni kislánynak az ügyében, akiket az eltűnésük után egy nappal találtak meg.
Megnyílt a húsvéti termelői vásár Marosvásárhely főterén, ahol helyi finomságokat, kézműves portékákat, horgolt nyuszikat és díszített tojásokat kínálnak. A vásár csütörtök estig várja a látogatókat naponta 10 és 19 óra között.
Tűzoltói beavatkozásra volt szükség kedden Marosvásárhelyen, egy oktatási intézményhez tartozó műhelyben, ahol a helyiség füsttel telt meg.
szóljon hozzá!