Egy magyar és egy román vállalkozó együttműködésének, közös munkájának jó példája ez a modern hűtőcsarnok, amelyet a magyar kormány támogatásával valósítottak meg – mondta Tánczos Barna pénzügyminiszter pénteken a Maros megyei Kerelőszentpálon.
2025. március 21., 18:252025. március 21., 18:25
A csarnok hivatalos átadóját péntek délután tartották
Fotó: Haáz Vince
Egy magyar és egy román vállalkozó együttműködésének, közös munkájának jó példája ez a modern hűtőcsarnok, amelyet a magyar kormány támogatásával valósítottak meg – mondta Tánczos Barna pénzügyminiszter pénteken a Maros megyei Kerelőszentpálon.
2025. március 21., 18:252025. március 21., 18:25
A csarnok hivatalos átadóját péntek délután tartották
Fotó: Haáz Vince
A Maros megyei Kerelőszentpál községben egy újabb zöldmezős beruházás valósult meg a Pro Economica Alapítványon keresztül, a magyar kormány által is biztosított támogatásból. A korszerű hűtőcsarnok megépítéséhez és beüzemeléséhez a magyar kormány 7,5 millió eurós támogatást nyújtott, ami az összberuházás közel felét tette ki.
Románia és Erdély fejlődését és ennek fontosságát emelte ki köszöntőbeszédében Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium miniszterhelyettese, aki arról is beszélt, hogy a magyar kormány hathatós támogatásának is köszönthetőn az elmúlt tíz évben a földből nőttek ki a gyárak, csarnokok, szállodák.
A külügyminiszter-helyettes arról is beszélt, hogy jelenleg egy újabb pályázati csomagot bírálnak el az alapítványnál, így újabb támogatásokra számíthatnak az erdélyi vállalkozók.
Magyar Levente: hozzájárultunk Erdély fejlődéséhez
Fotó: Haáz Vince
Táncos Barna pénzügyminiszter rövid beszédében azt emelte ki, hogy
hiszen egyik társtulajdonosa magyar, a másik pedig román, és ők nagyszerűen tudtak együtt tervezni, építeni, dolgozni.
A pénzügyminiszter szerint a beruházás jó példája a román-magyar együttműködésnek
Fotó: Haáz Vince
A csarnok pénteki hivatalos avatóján az egyik cégtulajdonos, a Csíkszeredában és Székelyudvarhelyen is ismert Vass Béla vállalkozó elmondta, hogy
és a korszerű berendezések lehetővé teszik, hogy a mínusz 27 fokot igénylő fagylaltot is lehessen tárolni benne.
Fotó: Haáz Vince
Ovidiu Iliescu a másik társtulajdonos felidézte, hogy amikor az 1990-es években az Egyesült Államokban dolgozott, rácsodálkozott a sok modern hűtőcsarnokra, az ottani lehetőségekre, majd hazatérve, 2014-ben Brassóban megnyitotta az első korszerű csarnokát, amelyben fagyasztott élelmiszereket lehet tárolni.
Fotó: Haáz Vince
A helyszínen lehetőség volt megtekinteni a csarnokot, amelyben több emeletnyi polc és tárolóhely van, valamint automata berendezések felügyelik a hőmérsékletet, lehetőséget biztosítva, hogy többféle fagyasztott terméket tároljanak biztonságosan.
Simon István polgármester fogadta a vendégeket
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Őrizetbe vettek egy 62 éves Hargita megyei férfit, akit felfüggesztett jogosítvánnyal és pszichoaktív szer hatása alatti vezetésen értek tetten Maros megyében.
Megbízható és olcsó utcai szemétszolgáltatást szeretne Kovács Mihály Levente marosvásárhelyi alpolgármester, így az RMDSZ-frakcióval kezdeményezte, hogy a város hozzon létre egy saját szolgáltatót. Soós Zoltán polgármesterrel most nem egyeztettek.
Két 18 éves fiatalt állítottak elő a marosvásárhelyi rendőrök, miután a gyanú szerint késsel megsebesítettek két férfit. A feltételezett elkövetőket röviddel az eset után egy taxiban találták meg.
A napokban zajlik a roma tanulók, valamint a sajátos nevelési igényű diákok számára fenntartott helyekre történő középiskolai jelentkezés is. Mekkora az igény ezekre a helyekre, és bírják-e a tanulási tempót az adott iskolában a diákok, miután bejutottak?
Kigyulladt egy kisteherautó szerda délután a Maros megyei Dedrádon. A jármű három utasából ketten orvosi ellátásra szorultak.
Kevésbé vannak kitéve az üzemanyagár-ingadozásnak, ezért viszonylag alacsony áron tudják tartani a repülőjegyárakat – mondta Ian Malin, a Wizz Air gazdasági vezetője, aki kedden Marosvásárhelyen az egynapos kedvezményekről is beszélt.
Azonosította a marosvásárhelyi vasútállomáson történt tűzeset gyanúsítottját a rendőrség. A 40 éves helybéli férfit hétfőn 24 órára őrizetbe vették.
Rövid időn belül két közúti balesethez is riasztották a Maros megyei tűzoltókat kedden. A Náznánfalván történt ütközésben három, a nagyernyei balesetben egy ember sérült meg.
Csatlakozott Maros megye a Brassóból indult regionális innovációs projekthez, amelyben több erdélyi és egy görögországi partner vesz részt. A kezdeményezés részeként a megyében elsőként autóipari és mechatronikai szakértői közösséget hoznak létre.
Korszerű mentális egészségközpontot szeretne építtetni a dicsőszentmártoni városi kórház, ahol elsősorban szenvedélybetegeket kezelnének. A kórház vezetője szerint egyre több olyan ember kéri a segítségüket, aki valamilyen függőségtől szenved.
szóljon hozzá!