Lokodi Edit és Ovidiu Dancu a Maros megyei képviselő-testület alelnökei

•  Fotó: Boda L. Gergely

Fotó: Boda L. Gergely

Lokodi Edit Emőkét (RMDSZ) és Ovidiu Dancut (USL; PSD) választották a Maros megyei önkormányzat alelnökeivé hétfőn, június 25-én. Vasile Augustin Fărcaş mandátumát érvénytelenítették, mivel a PPDD kizárta a soraiból.

Gáspár Botond

2012. június 25., 15:262012. június 25., 15:26

2012. június 25., 15:422012. június 25., 15:42

A román himnusz összes versszakának lejátszásával kezdődött és igencsak hosszúra nyúlt a Maros megyei önkormányzat hétfői, június 25-ei alakuló ülése. A pénteken beiktatott új elnök, az USL-ben a PNL-t képviselő Ciprian Dobre kérte a testületben képviselői mandátumot szerzett politikai alakulatokat, hogy a megyei közgyűlés következő üléséig nevezzék meg hivatalosan is frakcióvezetőjüket. „Mivel sokan először szereztek mandátumot, az elektronikus szavazást csak a következő ülésen vezetjük be, most kézfelemeléssel voksolunk” – ismertette Dobre. Az érvényesítési bizottság elnöke, Dinu Socotar (USL; PC) közölte: a Partidul Poporului Dan Diaconescu színeiben első helyen bejutott Vasile Augustin Fărcaş mandátumát érvénytelenítették, mivel a párt megvonta tőle a politikai bizalmat.

Az alelnökválasztáson a frakciók három személyt javasoltak: Ovidiu Dancu (USL; PSD), Lokodi Edit Emőke (RMDSZ) és Vasile Filimon (ApMS). A 33 leadott szavazatból Ovidiu Dancu 29-et, Lokodi Edit 28-at, Vasile Filimon pedig 6-ot szerzett meg, így előbbi kettő töltheti be az alelnöki tisztséget.

A képviselő-testületi tagok

A Maros megyei képviselő-testületben az RMDSZ-nek és az USL-nek 13–13, az ApMS-nek 7, a PPDD-nek pedig 2 mandátuma van. Az RMDSZ-től senki nem lépett vissza, míg a legnagyobb változás az ApMS-nél van, ahol a bejutottak több mint fele mondott le a mandátumról párttársa javára. Az RMDSZ-t Lokodi Edit Emőke, Szabó Árpád, Gáspárik Attila, Balogh József, Csép Andrea, Kelemen Atilla Márton, Ilyés-Tóth Sándor, Mózes Levente, Pokorny László, Szász Izolda, Erős Csaba, Tatár Béla és Bán Mózes, az USL-t (PNL) Chirteş Ioan Cristian, Mora Ákos Daniel, Pop Felicia, Bândea Eugen, Alin Raul Borz; (PSD) Popa Dragoş Codrin, Someşan Ştefan, Antonie Ştefan Mihail, Boloş Vasile, Pop Teodor Mircea, Dancu Ovidiu, Flaviu Ioan Gliga; (PC) Socotar Gheorghe-Dinu, az ApMS-t Urcan Ionaş Florin, Georgescu Cristian Radu, Doru Borşan, Florian Coman, Vasile Filimon, Radu Liviu Todoran, a PPDD-t Ioan Stoica és Ion Tuşnea képviseli.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. február 06., péntek

Konkurenciaharc: kinek panaszkodhatnak a pórul járt utasok?

Értesítés nélkül kimaradó járatok, várakozó utasok: ez a mérlege a tömegközlekedési feszültségnek Maros megyében. Míg a peremtelepülési járatok olcsóbbak, a korábbi magánszolgáltatók egy része váratlan járatritkításokkal válaszolt a kieső bevételre.

Konkurenciaharc: kinek panaszkodhatnak a pórul járt utasok?
Hirdetés
2026. február 06., péntek

Másfél óra alatt több mint ötven bírság: átfogó ellenőrzést tartott a közlekedésrendészet Marosvásárhelyen

Alig másfél óra alatt 52 szabálysértési bírságot szabtak ki sofőrökre a rendőrök Marosvásárhelyen egy átfogó ellenőrzés alkalmával csütörtökön. Több jogosítványt és forgalmi engedélyt is bevontak, ugyanakkor autókat is lefoglaltak.

Másfél óra alatt több mint ötven bírság: átfogó ellenőrzést tartott a közlekedésrendészet Marosvásárhelyen
2026. február 05., csütörtök

Miért felejtettünk el jól aludni? – neves szakemberek keresik a választ Marosvásárhelyen

Az alvásra fókuszál a marosvásárhelyi Szent Balázs Alapítvány idei multidiszciplináris konferenciája, amely az alvás-ébrenlét aktualitásait mutatja be magyar nyelven, neves hazai és külföldi előadók közreműködésével február 20–22. között.

Miért felejtettünk el jól aludni? – neves szakemberek keresik a választ Marosvásárhelyen
2026. február 05., csütörtök

Ürítik a bözödújfalusi gyűjtőtavat – videóval

Másodpercenként két köbméternyi vizet engednek le a bözödújfalusi gyűjtőtóból, hogy elérjék azt a telítettséget, ami biztonságos.

Ürítik a bözödújfalusi gyűjtőtavat – videóval
Hirdetés
2026. február 05., csütörtök

Áramszünet lesz több marosvásárhelyi utcában

Karbantartási munkálatok miatt áramszünet lesz Marosvásárhely több utcájában csütörtökön 8 és 16 óra között.

Áramszünet lesz több marosvásárhelyi utcában
Áramszünet lesz több marosvásárhelyi utcában
2026. február 05., csütörtök

Áramszünet lesz több marosvásárhelyi utcában

2026. február 04., szerda

Rendhagyó hazai pályán tartott terepszemlét a nagykövet

„Közvetíteni kívánunk a Maros megyei vállalkozók és a magyarországi cégek között, ezért is látogattam meg a megye több régióját és találkoztam az üzletemberekkel” – mondta szerdán Marosvásárhelyen Gabriel Șopandă, Románia magyarországi nagykövete.

Rendhagyó hazai pályán tartott terepszemlét a nagykövet
2026. február 04., szerda

Amikor a tűzoltóknak a vízzel volt a legtöbb bajuk

Tavaly közel 25 ezer beavatkozáshoz riasztották a Maros megyei tűzoltókat és a SMURD-rohammentőket. A legtöbb munkát a Kis-Küküllő megnövekedett sótartalma adta júniusban.

Amikor a tűzoltóknak a vízzel volt a legtöbb bajuk
Hirdetés
2026. február 03., kedd

Peremtelepülési járatok: jót tesznek a zsúfoltság csökkentésének

Szűk hónapja indultak el a peremtelepülési járatok, összeköttetést biztosítva Marosvásárhely és a környező települések között. A lakosság számos panaszt, javaslatot fogalmazott meg. Az eddigi tapasztalatokról Gáspár Botond illetékessel beszélgettünk.

Peremtelepülési járatok: jót tesznek a zsúfoltság csökkentésének
2026. február 03., kedd

Lakóház gyulladt ki Kisgörgényben – frissítve

Hatalmas lángok csaptak fel egy lakóháznál kedden este az Ákosfalvához tartozó Kisgörgényben. A helyi önkéntes tűzoltók és a marosvásárhelyi hivatásos tűzoltók küzdenek a tűz megfékezéséért.

Lakóház gyulladt ki Kisgörgényben – frissítve
2026. február 03., kedd

Nem marad egyedül a csontrák elleni küzdelemben a hatodikos gernyeszegi fiú

Összefogott hatodikos diákjuk gyógyulásáért a Marosvásárhelyhez közeli Gernyeszegen az iskola és a helyi közösség. Puczi Attilánál tavaly ősszel előrehaladott állapotú rosszindulatú csontrákot állapítottak meg, és jelenleg is kórházban van.

Nem marad egyedül a csontrák elleni küzdelemben a hatodikos gernyeszegi fiú
Hirdetés