A községben zajló kulturális tevékenységért díjazták Marosszentgyörgyöt a Romániai Községek Egyesületének Bukarestben zajló nagygyűlésén.
2017. február 22., 22:242017. február 22., 22:24
Napokon belül immár a második vendégvonzó kitüntetést is bezsebelte Marosszentgyörgy: miután február 16-án kormányhatározatban helyi érdekeltségű üdülőtelepüléssé nyilvánították, február 21-én kulturális elismerésben részesült a község.
A két elismerés ugyanazt a célt szolgálja: minél több látogatót vonzani a településre. A Romániai Községek Egyesületének (ACoR) nagygyűlését Bukarestben tartották február 19–22. között, február 21-én délután pedig a Maros megyei település polgármestere, Sófalvi Szabolcs a községben zajló sokszínű kulturális eseményért vehetett át kitüntetést.
A díjjal elismerték, hogy a multikulturalitás plusz értéket jelent, hiszen a település többek között nemzetközi kórusfesztiválok, román, magyar és roma néptáncfesztiválok, kézműves foglalkozások, nemzetközi és országos festészeti vagy képzőművészeti táborok helyszíne. Továbbá rendezvényeket szerveznek a fiatalok, a családosok és az idősek számára, helyi írók és költők munkáját támogatják, kastélyközpont és falumúzeum kivitelezését tervezik.
Marosszentgyörgy egyébként tavaly az első olyan romániai település volt, amelyet magyar nemzetiségű elöljáró vezet, és amely elnyerte a Franciaország romániai nagykövetségének kezdeményezésére és a Vallónia-Brüsszel Delegáció védnökségével 2014 januárjában létrehozott Románia kulturális községe titulust, amelynek eredményeként a település bekerült az ország hivatalos kulturális katalógusába.
Átalakítják a jelzést a frissen beüzemelt szemaforon, miután hétfőn hatalmas autósorok alakultak ki Marosvásárhely és Marosszentgyörgy között.
Országos figyelmet kapott a marosvásárhelyi 7-es számú iskola tavaly, amikor egyetlen gyermek maradt egy osztályban, emiatt meg is szűnt az osztály. Most új fejezetet nyitnának: szeptembertől intenzív angol ötödik osztályt indítanának a román tagozaton.
Közösségi programokkal, faültetéssel, látványetetésekkel és interaktív játékokkal készül a marosvásárhelyi állatkert április 22-én, a Föld napján.
Az államnak nem számítanak a munkások, a mezőgazdászok és az élelmiszer-termelés? – tette fel a kérdést az Azomaros vegyipari kombinát szakszervezeti vezetője hétfői sajtótájékoztatóján, ahol bejelentette: szerdán Bukarestbe mennek tiltakozni.
Bankkártya-adatok másolására alkalmas eszközöket foglaltak le hétfői házkutatásaik során Maros megyében a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) munkatársai, akik három ember ellen indítottak nyomozást az ügyben.
Tízszázalékos költségcsökkentést kér a tanügyminisztérium az iskolán kívüli tevékenységeket biztosító intézményeknél, ami állások megszüntetését és ingyenes foglalkozások leállását is hozhatja.
Üzembe helyezték az új jelzőlámpát Marosszentgyörgyön az Észak utca és Kápolna utca kereszteződésénél hétfőn.
Kigyulladt lakóházban vesztette életét egy férfi vasárnapra virradó éjjel a Maros megyei Csatófalván.
Mintegy 150 négyzetméteren pusztított a tűz vasárnapra virradóra egy kibédi lakóháznál, ahol a melléképületek is lángba borultak. Egy nőt a helyszínen pánikroham miatt kellett ellátni.
Egy mikrobusz és egy személyautó ütközött szombat este Sáromberkén. A mikrobuszban hét kiskorú és két felnőtt utazott, könnyebb sérülésekkel szállították őket a marosvásárhelyi kórházba.
szóljon hozzá!