Kreuzer Erzsébet alpolgármester és Iulian Sîrbu polgármester
Fotó: Iulian Sirbu közösségi oldala
Kreuzer Erzsébet RMDSZ-es és Turk Michaela nemzeti liberális tanácsos közül választották meg Segesvár alpolgármesterét.
2024. december 20., 18:032024. december 20., 18:03
A középkori lakott váráról méltán híres Segesváron a nyári helyhatósági választásokon újra a helyi, Segesvárért Független Szövetség (UIPS) polgármesterjelöltje, Iulian Sîrbu nyert, aki immár a második mandátumát kezdte meg. A helyi tanácsban jelenleg öt szociáldemokrata (PSD), négy UIPS-os, három-három PNL-s és USR-s tanácsos van, őket egészíti ki a két RMDSZ-es és két AUR-os.
A segesvári helyi tanács csütörtöki ülésén többek között az alpolgármester-választás is napirenden szerepelt. Voltak olyan képviselők, akik arról beszéltek, hogy
Végül két javaslat fogalmazódott meg, Gáll Ernő ülésvezető Kreuzer Erzsébet párttársát javasolta, és elhangzott Turk Michaela neve is.
A titkos szavazás nyomán az RMDSZ-es tanácsos tíz szavazatot kapott, míg a liberális csak öt voksot, két szavazat érvénytelen volt.
és Segesvár alpolgármestere lehet az elkövetkező négy évben.
Alapos pusztítást végzett a tűz vasárnap délután egy dedrádi lakóházban, amelynek nemcsak a tetőzete égett le teljesen, hanem a felső szintjén is hatalmas a kár.
Számos országban kötelező az iskolai elsősegély-oktatás, hogy mindenki megtanulja az életmentés alapjait. Romániában ez nem része a tantervnek, de az iskolai dolgozóknak elvileg kötelező elsajátítani. Maros megyében is várják a jelentkezőket.
Több ezer lej értékben szabtak ki bírságot a rendőrök vasárnapra virradóra Dicsőszentmártonban, miután szerencsejáték-termeket, vendéglátó- és szórakozóhelyeket ellenőriztek.
Marosvásárhelyre indult pénteken, azóta nem tért haza nagyteremi otthonába egy 39 éves nő. A rendőrség a lakosság segítségét kéri a megtalálásához.
A családon belüli erőszak nem magánügy, az egész közösséget érintő társadalmi probléma. Maros megyében a legtöbb esetet továbbra is a „verés vagy más testi bántalmazás” típusú bűncselekmények tették ki idén, de Emil Gînj esete is tanulságos lehet.
Már tizenkilencezren látták Marosvásárhelyen az Agyagkatonák című kiállítást, amely a kelta temetkezési szokásokat bemutató tárlattal együtt látogatható. Berecki Sándor régész, a kiállítás kurátora mesélt arról, hogy miért nem érdemes lemaradni.
Egy személygépkocsi és egy motorkerékpár ütközött szombat délután a Maros megyei Uzdiszentpéteren, a községi út és a Marosvásárhelyre tartó országút találkozásánál.
Október 10-e a hajléktalan emberek világnapja. Ebből az alkalomból a marosvásárhelyi Alpha Transilvana Alapítvány megvendégelték őket, miután „érzékenyítő” akciót is szerveztek a város központjában.
Több száz, gyerekek által tökből faragott mesefigurát állítottak ki Szovátán a tizedik Tökfesztivál pénteki megnyitóján. Hétvégén a szórakozáson és a közösségi programokon lesz a hangsúly a fürdővárosban.
A Szent Balázs Alapítvány október 18-án a marosvásárhelyi Studium HUB-ban szervezi meg szimpóziumát, amelyen többek között arra keresik a választ, hogy miként tanulunk hatékonyan a 21. században. Az esemény bárki számára nyitott.
szóljon hozzá!