
Fotó: Boda L. Gergely
Hétfőn, június 1-jén a Román Közszolgálati Televízió (TVR) Marosvásárhelyi Stúdiójában ismét a kulisszák mögé leshetnek gyerekek, szülők és nagyszülők. A tavaly elindított program nagy sikernek örvendett a legkisebbek körében, több mint száz gyermek látogatott el családjával a köztelevízió helyi stúdiójába.
2015. május 27., 13:342015. május 27., 13:34
A vendégeket a kisebbségi szerkesztőség munkatársai vezetik végig a stúdiókon, a szerkesztőségekben, bemutatják a különböző televíziós tartalmak elkészítésének munkafázisait. A gyerekek – akárcsak tavaly – beleshetnek az adásvezérlő komplex technikai termébe, stúdiókamera mögé állhatnak, vagy kipróbálhatják magukat a műsorvezetői díszletben. A látogatás hozzávetőleg 45 perces. A csoportok óránként indulnak 11-től, az utolsó stúdiónézés 15 órakor kezdődik.
A köztelevízió legfiatalabb területi stúdiója különleges alkotófolyamatra hívja a gyerekeket. Effects of Chopin – Chopin effektus címmel zenei és képzőművészeti tevékenységet szervez. Ennek során Chopin zenéjét hallgatva festhetik meg a gyerekek a zeneszerző portréját. A felület, amelyre dolgozhatnak önmagában véve is egy művészi alkotás, egy Chopin portré, amelyet gipszből készít el Simon Attila képzőművész, a performansz ötletgazdája. Az akció célja, hogy a köztelevízió, feladatához mérten bemutassa és népszerűsítse a különleges helyi kezdeményezéseket, illetve hogy lehetőséget teremtsen arra, hogy a részt vevő gyerekek az élménypedagógia által, játékos formában találkozhassanak egyetemes értékekkel.
A tavalyi nagy sikerű rajzversenyt idén is meghirdeti a Marosvásárhelyi TVR, ennek témája: Az én televízióm. A pályamunkákat személyesen adhatják le a stúdió titkárságán, vagy postán küldhetik el a következő címre: Aleea Parcul Sportivilor, nr.2, Tîrgu Mureş. A legjobban sikerült rajzokat értékes díjakkal jutalmazzák.
A látogatók május 31-éig, reggel 9-től 14 óráig a 0265–211.093-as telefonszámon jelentkezhetnek be, iratkozhatnak fel a stúdiólátogatásra és a programokra.
A Maros megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatósághoz fordult a rendőrség annak a két dicsőszentmártoni kislánynak az ügyében, akiket az eltűnésük után egy nappal találtak meg.
Megnyílt a húsvéti termelői vásár Marosvásárhely főterén, ahol helyi finomságokat, kézműves portékákat, horgolt nyuszikat és díszített tojásokat kínálnak. A vásár csütörtök estig várja a látogatókat naponta 10 és 19 óra között.
Tűzoltói beavatkozásra volt szükség kedden Marosvásárhelyen, egy oktatási intézményhez tartozó műhelyben, ahol a helyiség füsttel telt meg.
Kigyulladt egy négy személygépkocsit szállító utánfutó Ratosnya térségében hétfő éjszaka folyamán, a tűzoltók gyors beavatkozásának köszönhetően azonban nem keletkezett kár a szállított járművekben.
Összegyűlt az ötezer aláírás Maros megyében is, amellyel csatlakoznak a 141-es számú tanügyi törvény megváltoztatását célzó polgári kezdeményezéshez. Az aláírások összegyűjtése csupán az első lépés volt – az igazi bürokratikus munka most következik.
Női szerepek a reformkorban címmel művelődéstörténeti kalandozásra hívja az érdeklődőket a marosvásárhelyi Teleki Téka.
Újabb részletek láttak napvilágot hétfő késő délután a Dicsőszentmártonból eltűnt és a várostól négy kilométerre, egy elszigetelt területen megtalált kislányok ügyében.
Az állami rendőrség hivatalos egyenruháját viselte jogtalanul az a férfi, akit pénteken füleltek le a helyi rendőrök Marosvásárhelyen.
Egy erdész talált rá hétfő délután arra a két kislányra, akik vasárnap tűntek el dicsőszentmártoni otthonukból.
A közösségi médiában elterjedt információk szerint egy ember autóval vitte el a két, 4 és 5 éves kiskorút Dicsőszentmártonból, a hatóságok szerint azonban egyelőre nincs bizonyíték arra, hogy emberrablás történt volna.
szóljon hozzá!