
Fotó: Boda L. Gergely
Újraindult a tavasztól őszig üzemelő Koppenhága–Marosvásárhely charter-járat, az első repülőgép április 28-án landolt a Transilvania repülőtéren.
2012. május 01., 13:192012. május 01., 13:19
2012. május 01., 14:292012. május 01., 14:29
Szombaton landolt a marosvásárhelyi Transilvania repülőtéren a CimberAir légitársaság első idei charter járata a Koppenhága–Marosvásárhely útvonalon. Az ATRV72-es repülőgépen 49 dán turista érkezett egy hétre Maros megyébe, akik a szászbogácsi agroturisztikai szolgáltatásokat veszik igénybe.
Heti rendszerességgel október 6-áig üzemeltetik a járatot, a dán fővárosból minden szombaton 16 órakor landol Marosvásárhelyen a repülőgép, majd 16.45-kor száll fel Koppenhága irányába. A tervek szerint megközelítőleg 2000 dán turistára számítanak. A járatot a dán Schraiber Tours touroperatőr agroturisztikai kínálatban szervezi és működteti, a kezdeményezés 2007-ben indult – tájékoztattak a repülőtér illetékesei.
Átalakítják Marosvásárhelyen a Victor Babeș utcát: a tanintézménynek és a megyei tanfelügyelőségnek is helyet adó szakaszon a meglévő 128 parkolóhelyből ötvenet felszámolnak, hogy kerékpárutat alakítsanak ki.
Egy napokkal ezelőtt eltűnt nő holttestét találták meg csütörtökön a Marosban, Marosvásárhelyen. A rendőrség pénteken megerősítette, hogy a folyóból kiemelt elhunyt egy 57 éves, Nyárádszeredából származó nő volt.
Egy medvebocsot mentettek le egy fáról csütörtökön Segesvár közelében. A mentőakció közel három órán át tartott, ezalatt a csendőrök biztosították a területet, mivel fennállt a veszélye annak, hogy az anyamedve a közelben tartózkodik.
Mit jelenthet az állami tulajdonban lévő Romgaz földgáztermelő és fő -beszállító bejelentése az Azomureș alkalmazottai számára, és mit tudnak erről az érintettek? Ennek próbáltunk utánajárni.
Huszonnégy órára őrizetbe vették azt a marosvásárhelyi gépkocsivezetőt, aki szeszes ital fogyasztása után vezetett és összeütközött egy motorossal, aki súlyosan megsérült.
Fűnyírás közben sérült meg egy férfi Marosvásárhelyen, akinek a lábát becsípte egy motoros gép.
Tűzoltók és mentősök szálltak ki Marosvásárhelyen a Gát utcába, ahonnan arról érkezett bejelentés, hogy egy személy beesett a Marosba.
Tömbházban gyulladt ki egy lakás Marosvásárhelyen csütörtökön délután.
Lakóház gyulladt ki Szovátán szerdán éjjel, a helyszínre nagy erőkkel szálltak ki a tűzoltók.
Elfogadhatják csütörtökön Maros Megye Tanácsának költségvetését, amely a tervezet szerint 552 millió lej bevétellel és 615 millió lej kiadással számol. A tavalyinál kisebb keretből gazdálkodnak, miközben több pályázat önrészét idén kell kifizetni.
szóljon hozzá!