A három magyar párt jelöltjeként, de mégiscsak az RMDSZ színeiben és nem függetlenként indul a marosvásárhelyi polgármester-választáson Soós Zoltán. Az összefogás listájához csak az RMDSZ tud jogi keretet biztosítani – indokolta meg Brassai Zsombor, a szervezet Maros megyei elnöke.
2016. február 04., 16:472016. február 04., 16:47
2016. február 04., 16:552016. február 04., 16:55
Az összefogás elbukásához vezethet a három jelvény alatt készülő lista – véli Kelemen Hunor után Brassai Zsombor is. Szerinte a 2013/14-es választási törvény kimondja, hogy a kisebbségi szervezetek nem köthetnek koalíciót, és ezt nem lehet átlépni anélkül, hogy ne bukna meg az összefogás. Ezért az RMDSZ azt a döntést hozta, hogy listái nyitottak lesznek és a Magyar Polgári Párt (MPP) és az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) jelöltjei számára.
Brassai ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a szövetség listáján mandátumhoz jutó tanácsosoknak nem kell lemondaniuk politikai identitásukról. Ennek érdekében az RMDSZ befutó helyeket biztosítana a másik két magyar párt képviselői részére. Az eddigi egyeztetés során egyre nyilvánvalóbbá kezd válni az MPP jelenléte a tulipán által fémjelzett listán.
A tavaly őszi előválasztást megnyerő Soós Zoltán is abbéli reményének adott hangot, miszerint a Néppárt képviselői is ott lesznek a közös tanácsosi listán. Az a tény, hogy Szilágyi Zsolt EMNP országos elnöke nem emelt kifogást Soós támogatása ellen, Brassai szerint reményre ad okot.
A Brassaival közösen tartott sajtótájékoztatóján Biró Zsolt, az MPP országos elnöke arról beszélt, hogy Marosvásárhelyen és a többi vegyes lakosságú településen azt a formát kell választani a tanácsosi listák összeállítására, amely a legtöbb magyar bejutót eredményezi.
Hivatalosan átadták, nyáron már filmvetítés is lesz a szászrégeni Patria moziban, ahol a kétezres évek elején a Titanicot vetítették az utolsók között. Az átadón jelen volt Cseke Attila fejlesztési miniszter is.
Országszerte egyedinek számít a marosvásárhelyi Múzeumok éjszakája, hiszen a városban működő minden kulturális intézmény bekapcsolódik a rendezvénybe május 17-én. Idén is izgalmas programokkal várják a látogatókat délelőtt 11 órától éjjel kettőig.
Háromszáz munkással dolgozik a kiválasztott török cég a Marosvásárhely és Nyárádszereda közötti autópálya-szakasz megépítésén – tudta meg a Moldva autópályát akar elnevezésű civil szervezet, amelynek önkéntesei a terepen tájékozódtak a munkálatokról.
A felelősségteljes motorozás népszerűsítése mellett a közlekedésbiztonság erősítése és a motoros közösség összekovácsolása – ezeket a célokat tűzte ki a hétvégi marosszéki Think and Ride, Stay Alive! nevű esemény.
Csaknem kétszáz olyan gépkocsivezetőt állítottak meg a Maros megyei rendőrök az elmúlt napokban, akik megszegték a közlekedési szabályokat.
Idén a Maros Művészegyüttes lesz a házigazdája az Erdélyi Magyar Hivatásos Néptáncegyüttesek Találkozójának, amely a régió magyar zene- és táncművészeinek szakmai fórumot és találkozóhelyet, a nézőknek sokszínű táncszínházi műsort kínál napokon át.
Három házkutatást hajtottak végre a rendőrök vasárnap a Maros megyei Mezőbánd községben, egy lopási ügyben folytatott nyomozás részeként. A rendőrök négy gyanúsítottat állítottak elő.
Két medvét fogtak be péntekről szombatra virradó éjszaka Marosvásárhelyen, és további beavatkozásokra is készülnek.
Többéves kihagyás után hétvégén újra megrendezik a Szovátai Napokat. Május 10–11-én kézművesvásárral, gulyásfőző versennyel, koncertekkel és néptáncelőadásokkal várják az érdeklődőket.
A 14 éves fiú egy marosvásárhelyi gyerekotthonból távozott május 8-án, és még nem tért vissza. A rendőrség a lakosság segítségét kéri a fiú megtalálásban.
szóljon hozzá!