Fotó: Boda L. Gergely
A miniszterelnökhöz és a szakminisztériumokhoz intézett levelében Dorin Florea, Marosvásárhely polgármestere tiltakozik a 2013. évi 165-ös, a visszaszolgáltatásokat szabályozó törvény ellen, amely szerinte hozzájárul ahhoz, hogy az ügyvédek „szétlopkodják Romániát”.
2013. szeptember 17., 17:062013. szeptember 17., 17:06
2013. szeptember 17., 19:522013. szeptember 17., 19:52
A városvezető szerint a rossz visszaszolgáltatási törvény miatt veszítette el a város az iskoláit, az épületeit, fontos területeit. „Az egyházaknak több ezer eurót fizetünk havonta bérként, de a szegény gyermekek mégis penészes, sokszor életveszélyes tantermekben tanulnak, például a Bolyaiban. Miért kellett visszaadni az egyháznak az épület, ha nem tudja rendbe tenni? Visszaadtunk számos más épületet, amelyek most üresen, kihasználatlanul állnak. Nézzék meg, mi történt a Színház mögötti parkolóban, ahova egy nagyméretű modern parkolóházat terveztünk. Az ügyvédek segítségével visszaadtak valakinek egy darab területet, amit bekerített, lehetetlenné téve, hogy a város megvalósítsa eredeti elképzeléseit. A törvény kötelez engem, hogy vegyek részt abban a bizottságban, amely felleltározza a visszaigényelt területeket, ingatlanokat, és mindent elkövet annak érdekében, hogy – amennyiben lehetséges – visszaszolgáltassák azokat a volt tulajdonosoknak. Én a város vagyonát, területét, épületeit kell hogy védjem, nem vehetek részt Marosvásárhely vagyonának elherdálásában” – nyilatkozta Florea, aki nem volt hajlandó elmondani, hogy milyen területekről és épületekről van szó, és milyen nagylélegzetű tervekről, amelyeket a visszaszolgáltatási kérelmek miatt nem lehet megvalósítani.
Azt is szóvá tette, hogy a visszaszolgáltatási törvénynek köszönhetően a Felső-Maros mentén több ezer hektárnyi erdőt adtak oda olyanoknak, akiknek semmilyen közük nem volt az eredeti tulajdonoshoz.
Koronkán vasárnap nemcsak az államelnök-jelöltek nevére lehet pecsételni. Egy másik szavazólapot is kapnak a helyiek, akik arról nyilváníthatnak véleményt, hogy akarják-e, hogy a településükön tömbházak épüljenek.
Kigyulladt személygépkocsihoz riasztották a segesvári hivatásos tűzoltókat szombatról vasárnapra virradó éjszaka.
Idős édesapját keresi egy férfi Marosvásárhelyen, aki napok óta nem tért haza.
Munkaszüneti napon sem pihentek a Maros megyei közlekedésrendészek: közel 300 autóvezetőt igazoltattak, alkohol- és drogteszteket végeztek, de volt, akinek a jogosítványát is bevonták, más szabálysértők pénzbírságot kaptak.
Három autó ütközött össze Segesváron péntek délelőtt a 13-as jelzésű országúton, hárman megsérültek – adja hírül a Maros megyei tűzoltóság.
Az egykor zászlókkal menetelő május elsejei tömeget a rendszerváltás után felváltották a fűbe terített kockás plédek, közös miccsezések, amolyan családias tavaszi ünneppé vált. Aztán ez is kezd kikopni, ma új tartalommal ruházzák fel a munka ünnepét.
Személyazonossági igazolványok kibocsátása miatt hétvégén nyitva tart a marosvásárhelyi lakossági nyilvántartó hivatal – olvasható a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
Kigyulladt Szászrégenben egy elektromos háztartási készülékeket raktározó csarnok, a hatóságok RO-ALERT figyelmeztetést küldtek a város lakóinak a sűrű füst miatt – tájékoztatott kedden a Maros megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Noha a mikrofonok és a hangosítópult elárulta, hogy nem csak beszélgetni jöttek ki a térre a néptáncosok és népzenészek, a Maros Művészegyüttesnek így is sikerült két villámcsődülettel meglepnie a járókelőket a tánc világnapján.
Lánccal és lakattal egy vonat elé, a sínekhez kötötte magát egy férfi kedden a marosvásárhelyi vasútállomáson. A 73 éves férfi a tanúk szerint az alacsony nyugdíja miatti elégedetlenségét akarta kifejezni ezzel.
szóljon hozzá!