
Fotó: Maros Megyei Rendőrség
Eltűnt testvérpár keresésében kér segítséget a Maros megyei rendőrség. A két kiskorú reggel elindult ugyan az iskolába, de nem érkeztek meg. Ha bárki tud a hollétükről, értesítse a rendőrséget.
2025. február 10., 16:312025. február 10., 16:31
2025. február 10., 19:302025. február 10., 19:30
Hétfőn jelentették a nyárádszeredai rendőrségen a 13 éves V. Levente és húga, a 11 éves V. Narcisa eltűnését. A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint mindkét kiskorú a nyárádszeredai gyermekotthon lakója, és hétfő reggel elindultak a jeddi iskolába, de nem érkeztek meg oda.
Amikor elindultak,
a fiú sötétzöld kabátot viselt. Ismertető jegyei: 145 centiméter magas, rövid hajú, sportos testalkatú.
A lány kék kapucnis blúzt viselt, 140 centiméter magas, sötét hajú és barna szemű.
A rendőrség arra kér mindenkit, amennyiben bármilyen lényeges adattal rendelkezik, amely a két kiskorú tartózkodási helyéhez vezethet, értesítse a legközelebbi rendőrőrsöt vagy hívja az 112-es segélyhívó számot.
A Maros megyei rendőrség hétfő esti tájékoztatása szerint megtalálták az eltűnt kiskorúakat Marosvásárhelyen, és haza fogják őket vinni.
Azonosította a marosvásárhelyi vasútállomáson történt tűzeset gyanúsítottját a rendőrség. A 40 éves helybéli férfit hétfőn 24 órára őrizetbe vették.
Rövid időn belül két közúti balesethez is riasztották a Maros megyei tűzoltókat kedden. A Náznánfalván történt ütközésben három, a nagyernyei balesetben egy ember sérült meg.
Csatlakozott Maros megye a Brassóból indult regionális innovációs projekthez, amelyben több erdélyi és egy görögországi partner vesz részt. A kezdeményezés részeként a megyében elsőként autóipari és mechatronikai szakértői közösséget hoznak létre.
Korszerű mentális egészségközpontot szeretne építtetni a dicsőszentmártoni városi kórház, ahol elsősorban szenvedélybetegeket kezelnének. A kórház vezetője szerint egyre több olyan ember kéri a segítségüket, aki valamilyen függőségtől szenved.
Az elkezdett beruházások folytatása és az önrész biztosítása érdekében idén elmaradnak a Mezőpaniti Községi Napok – jelentette be közösségi oldalán a nagyközség vezetője, Bodó Előd Barna, akivel részletesen beszélgettünk a kialakult helyzetről.
Baleset történt hétfőn délelőtt Dicsőszentmártonnál a 107D jelzésű megyei úton: egy autó lesodródott az úttestről. Egy ember súlyosan megsérült.
Eljárást indított a rendőrség sírgyalázás miatt, miután ismeretlenek meggyalázták Emil Gânj tavaly meggyilkolt áldozatának sírját a mezőméhesi temetőben. A nyomozók kamerafelvételeket elemeznek, és több tárgyi bizonyítékot is lefoglaltak.
Utcára tett két kiscicát egy nő Marosvásárhelyen, hatezer lejes bírságot kapott érte. A kisállatokat biztonságba helyezték, majd örökbe fogják adni őket.
Egy hosszúcsövű puskát, cigarettát, aprított dohányt, valamint hamisított márkájú ruházatot foglalt le a Maros megyei rendőrség egy pénteken tartott házkutatási akció alkalmával.
Egész évben tanult, de az érettségi előtti három hétben az átlagosnál intenzívebben készült a megmérettetésre Bartha Előd, aki az idei vizsgán Maros megyében a legjobb jegyet kapta a magyar diákok közül. Vele beszélgettünk a vizsgákról és nem csak.
szóljon hozzá!