
A sérültek szállítására is alkalmas mikrobusz gépkocsivezetőjének viselkedését és a HIFA – Segítség mindenkinek Egyesület elnöknőjének hozzáállását kifogásolta Bóni Gizella olvasónk a szerkesztőségünkhöz eljuttatott panaszlevelében.
2015. szeptember 08., 18:442015. szeptember 08., 18:44
A hölgy telefonon is elmondta panaszát: ő maga mozgássérült lévén két másik, hasonló helyzetben levő családdal szeretett volna Kolozsvárra kirándulni, és kibérelték a HIFA egyesület autóját. „Szombaton reggel nagy nehezen csomagokkal együtt lementünk a tömbház elé, vártuk a mikrobuszt, ami nem jött. A másik két család, amellyel kirándulni szerettünk volna menni, szintén várt, és Kolozsváron egy negyedik család is fel volt arra készülve, hogy érkezünk. Amikor láttuk, hogy a mikrobusz nem jön, felvettük a kapcsolatot a sofőrrel. Tőle megtudtuk, hogy a gépkocsi meghibásodott. Kértük, hogy vigyék el javítani, hogy legalább később el tudjunk indulni, de a sofőr nagyon csúnyán beszélt velünk. Nem ez az első eset, hogy a HIFA semmibe vesz minket. Elvártuk volna, hogy a sofőr idejében szóljon, hogy nem indul el a busz, hogy elromlott, és nem tud semmit tenni” – mondta a panaszos, aki elismerte, hogy ugyanaznap a délelőtti órákban, amikor telefonon tudott beszélni a HIFA elnöknőjével, ő felajánlotta, hogy kisebb autóval felviszik őket a Somostetőre, mintegy kárpótlásul. Ezt el is fogadták.
A panasz kapcsán megkerestük a HIFA elnöknőjét, Simon Judit Gyöngyit, aki elmondta, sajnálatosnak tartja, hogy Bóni Gizella a sajtónyilvánosság előtt akarja tisztázni ezt az ügyet, amiért senki nem hibáztatható. „Előző nap használtuk a mikrobuszt. Másnap reggel a sofőr nem tudta beindítani, többször megpróbálta, mert remélte, hogy végül mégis sikerül. A mikrobuszt el kellett vontassuk a szervizbe, ahol azóta is vizsgálják, mert nem tudják, hogy mi a gond vele. A panaszos kifogásolja, hogy nem vettem fel a telefont. Ez azért volt, mert szombaton korán reggel volt, pihenni akartam, a telefonom ki volt kapcsolva. Sajnálom, hogy az önkéntes sofőr csúnyán beszélt velük, de ő is ingerült volt a történtek miatt. A békesség kedvéért írtam nekik egy levelet, amelyben felajánlottam, hogy miután megjavítják a mikrobuszt, ingyen elszállítjuk őket Kolozsvárra, de választ nem kaptam” – mondta az elnöknő.
Munkát keres Balogh Dániel, aki idén végzett a marosvásárhelyi Pedagógiai Líceumban. A Down-szindrómával élő fiatal története az elfogadásról, az iskolai évekről és a továbblépés nehézségeiről is szól.
A Marosvásárhelyi Polgármesteri Hivatal elutasítja a Sylevy Cleaning cég követeléseit, amelyek szerinte jogalap nélküliek. A köztisztasági szolgáltatás továbbra is zavartalanul folytatódik, mivel ez az önkormányzat törvényben előírt kötelezettsége.
Gazdasági melléképületek gyulladtak ki Mezősályi községben szombat délelőtt. A nagysármási tűzoltókat riasztották tűzhöz, amelynek eloltásán szombat délben még dolgoztak a tűzoltók.
Különleges mentőakcióban vett részt két Maros megyei tűzoltó pénteken: egy kétéves kisfiú kezét kellett kiszabadítaniuk egy húsdarálógépből. A nagy odafigyelést igénylő műveletet a sürgősségi osztályon kellett elvégezniük.
Teljes útlezárás van a Maros megyei Lukafalván áthaladó országúton, mert egy dinnyével megrakott teherautó felborult és kettétört egy villanyoszlopot is.
Összesen 75 ezer lejre lejre büntettek két magánszemélyt Marosvásárhelyen, miután kiderült, hogy közterületre hordtak építkezésből származó hulladékot, ruhákat és más szemetet.
Látványos és közérthető módon mutatná be a medvéket, életmódjukat és természetes élőhelyüket az a tematikus medvepark, ami jelenleg készül Szovátán.
Villám csapott két, a Maros partján halászó férfiba csütörtök kora délután Szászrégenben. A mentősök erőfeszítései ellenére életüket nem sikerült megmenteni.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyeztek egy 46 éves szászrégeni férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy hónapokon át szexuális kapcsolatot létesített egy 14 éves lánnyal.
Játszóterekből nincs hiány Marosvásárhelyen, állapotuk azonban korántsem egyforma. Míg egyes helyszíneken gyerekzsivaj tölti be a teret, máshol törött játékok, megrongálódott szemetesek és elhanyagolt környezet fogadja az érkezőket.
szóljon hozzá!