A marosludasi Vadászok (Vânătorilor) utcája 19. szám alatt létrehozott vészhelyzeti felügyelőségi munkapontot teszik operatívvá szombaton.
2015. augusztus 18., 18:082015. augusztus 18., 18:08
Ez azt jelenti, hogy a munkaponton szolgálatot teljesítő személyzet és technika elkezdi tényleges működését. A munkapontot azért hozták létre, hogy a marosludasi és környező településekről érkező sürgősségi riasztásokra a legrövidebb időn belül válaszolni tudjanak, ne kelljen a távolabbi alegységek vagy munkapontok személyzetét vagy műszaki ellátmányát segítségül hívni. Ez elsősorban időmegtakarítást, a beavatkozás operatívabbá tételét eredményezi.
A munkaponton egy vízzel és habbal oltó tűzoltósági esetkocsi teljesít majd szolgálatot, valamint egy B2 típusú mentőautó teljes ellátó személyzettel, a sürgősségi esetek ellátására, az elsősegélynyújtásra.
A szombaton délelőtt 10 órakor kezdődő ünnepélyes átadásra meghívták a Belügyminisztérium küldöttségét, jelen lesz Raed Arafat államtitkár, a vészhelyzeti főosztály vezetője, az Országos Vészhelyzeti Főfelügyelőség küldöttei, a megyei tanács és prefektúra tisztségviselői, a megyei honvédelmi, közrendészeti, közbiztonsági intézmények vezetői.
Emelik a 2026–2027-es évadtól a Maros Megyei Tanácshoz tartozó több kulturális intézmény jegyárait, miközben új, egész napos kombinált belépőket is bevezetnek. A drágítás indoklásai a megyei önkormányzat ülésén is elhangzottak.
Személygépkocsi borult az árokba Segesvár közelében csütörtök délelőtt, a sofőr könnyebb sérüléseket szenvedett.
„Kivettük a fiókból és jóváhagytuk a Koronka–Jedd–Nagyernye közötti kerülőút felülvizsgált tervét” – jelentette be közösségi oldalán Horațiu Cosma a közlekedésügyi minisztérium államtitkára. A fontos beruházást 2014-ben kezdték el.
Mintegy 5 hektáron égő búzatáblához, valamint kigyulladt szalmabálák és bálázógéphez is riasztották szerdán a Maros megyei tűzoltókat.
Kérvényezte a működési engedélye meghosszabbítását az egyik marosvásárhelyi szerencsejáték-terem, és erről a helyi önkormányzati képviselő-testület fog dönteni csütörtökön. Az engedély évi díja csaknem négyszázezer lej.
Egy személy a járműbe szorult, miután a gépkocsi lesodródott az úttestről szerda délután Szászkézd közelében. A baleset miatt áll a forgalom mindkét irányban a 13-as jelzésű országúton.
Őrizetbe vettek a segesvári közlekedési rendőrök egy 19 éves, héjjasfalvi fiatalembert, aki jogosítvány nélkül és alkoholos befolyásoltság alatt vezetve balesetet szenvedett.
Öt személyt őrizetbe vettek, kettőt közülük pedig 30 napos előzetes letartóztatásba helyeztek, miután a rendőrség felszámolt egy csoportot, amely a gyanú szerint hónapokon át rendszeresen halat lopott egy magántóból Maros megyében.
Megemelik és szigetelik a marosvásárhelyi vár falának egyik szakaszát, átalakítják a Vársétány felőli bejáratot, és új, egységes arculatú faházakat telepítenek az árusok számára. A költségvetésről a helyi képviselő-testület csütörtöki ülésén döntenek.
Tűz ütött ki Mezősályi községben kedden este: szénabálák gyulladtak ki, és fennállt a veszélye, hogy átterjed egy gazdasági épületre is.
szóljon hozzá!