
Elfogták szerdán este a marosvásárhelyi börtön mellékgazdaságából kedden délután megszökött Duka József Attilát.
2012. március 21., 20:542012. március 21., 20:54
2012. március 22., 12:182012. március 22., 12:18
Miután a börtön őrszemélyzete, a rendőrséggel és a csendőrséggel közösen már kedden délután nagy erőkkel indult a szökött rab keresésére, szerda estére sikerült kézre keríteni a 20 éves szökevényt.
Azt még nem tudni, hogy nyomravezetők segítségével került-e kézre, vagy a karhatalmi erők kutatómunkájának eredménye a viszonylag gyors siker, tény viszont, hogy este negyed hétkor már át is adták a rabot a marosvásárhelyi börtönnek.
Hivatalos források szerint Dukára a város délkeleti részén, a Szabadság és Nádasdy Ferenc (N. Bălcescu) utcák kereszteződésénél talált rá a börtön három altisztje, akik a keresésben vettek részt. A rendőrök a környéket tartották szemmel, ugyanis a szökevény családja ebben a városrészben lakik, várható volt, hogy megpróbál náluk menedékre lelni. Más források szerint az állomás környékén, a vasútvonal mentén sétált, amikor a rendőrök rátaláltak.
A börtön szóvivője, Vasile Cerghizan rendőr-albiztos szerint az eddig félig nyitott rendszerben fogva tartott rab mostantól a szigorúan zárt rendszerbe kerül, nem lesz lehetősége munkára menni, sem a marosszentkirályi mellékgazdaság területén sportolni. Ezen kívül a szökés miatt újabb hat hónaptól két évig terjedő börtönbüntetést szabhatnak ki rá, ami hozzáadódik az eredeti büntetéshez. A börtön fegyelmi bizottsága azt is vizsgálni fogja, hogy történt-e olyan mulasztás az őrszemélyzet részéről, ami a fogoly szökését elősegítette.
Előzmények
Duka József Attila kedden délután fél négykor tűnt el a büntetés-végrehajtó intézet marosszentkirályi agrár-mellékgazdaságából, ahol sporttevékenységen vett részt. A korábban minősített lopásért egy év és hat hónap börtönbüntetésre jogerősen elítélt Duka a mellékhelyiségbe kérezkedett ki, majd rövid idő után az egyik felvigyázó észrevette, hogy eltűnt. Ezt követően a börtön őrszemélyzetét riasztották, nyomozócsoportokat indítottak a szökevény keresésére, értesítették a rendőrséget és csendőrséget, amelyek már kedden este szűrőpontokat is felállítottak a városból és a megyéből kivezető utakon.
Kórházba szállították annak a járműnek a sofőrjét és utasát, amelyik kedden este lesodródott az úttestről a 15-ös jelzésű országúton Dédabisztra és Ratosnya között.
Önkénteseket toboroznak a hét közepére tervezett halmentő és áttelepítési akcióhoz, amelyet a Víkendtelep csónakázótaván szerveznek Marosvásárhelyen.
Egyórás késéssel kezdődött a marosvásárhelyi költségvetés elfogadására összehívott képviselő-testületi ülés hétfőn, mivel a költségvetési bizottság nem tudta befejezni a módosító javaslatok átbeszélését.
Azonosították azt a férfit, aki letépte a román zászlókat Marosvásárhelyen, az ismeretlen katona szobra előtt vasárnap. Az ügyben rendőrségi vizsgálat indult.
Az iskolai beiratkozás első szakasza lezárult: Maros megyében 1507 magyar gyerek iratkozott be, csaknem százzal több mint tavaly. A Bolyai iskolában idén túljelentkezés van, de aggodalomra semmi ok, hisz mindenki a körzethez tartozik lakcím szerint.
A gyors ütemű ingatlanfejlesztések mellett a meglévő víz- és szennyvízhálózat képes-e kiszolgálni az új háztartásokat? – merült fel a kérdés a marosvásárhelyi Egyesülés lakónegyedében. A közműszolgáltató szerint jelenleg nincs gond a rendszerrel.
Igazi szín- és illatkavalkád fogadta szombaton az udvarfalvi virágkiállításra és vásárra érkezőket a helyi futballpályán. Vasárnap is érdemes kilátogatni, sötétedésig lehet virágokat vásárolni.
A lángok martalékává vált Mezőpanitban a Karda család otthona. Gyűjtést szerveznek a támogatásukra, segíteni szeretnék az újrakezdést az otthonuk újjáépítésében és a mindennapi élethez szükséges dolgok pótlásában.
Ilie Bolojan felkereste szombaton Marosvásárhelyen a szív-érrendszeri és transzplantációs intézetet, amely új épülettel bővül az EU helyreállítási alapjából származó finanszírozással.
Volt, aki csak a kötelező jellege miatt jelent meg a pénteki marosvásárhelyi állásbörzén, de olyan is, aki valóban szeretett volna elhelyezkedni. Megyeszinten csaknem ezren találkoztak a munkaadókkal és 229-en mondhatják magukat szerencsésnek.
szóljon hozzá!