
Fotó: Haáz Vince
Igencsak meglepődtek azok a marosvásárhelyiek és környékbeliek, akik szombaton vásárolni mentek a vegyipari kombináttal szembeni üzletekbe, mivel a parkolóban driftelő motorokat, klasszikus autókat láthattak, illetve csodálhattak meg.
2015. május 31., 14:052015. május 31., 14:05
A Defender Produkciós Iroda második alkalommal szervezte meg a parkoló kavalkád elnevezésű eseményét, lehetőséget teremtve a szenvedélyes autósoknak, motorosoknak a találkozásra. Fülöp Imre főszervezőtől megtudtuk, hogy a világszerte ismert és közkedvelt rendezvényt próbálnak népszerűsíteni Marosvásárhelyen, ami a parkoló kavalkád nevet viseli.
Idén negyven motor- és gépjármű-tulajdonos jött el az eseményre, kevesebb, mint amire a bejelentkezések alapján számítottak, de ezt a szervezők az ortodox pünkösdnek tudták be.
Régi autókon, különleges motorokon és tuningolt négykerekűeken érkeztek Marosvásárhelyre Hargita és Kolozs megye több településéről, de Marosludasról is eljöttek bemutatni járgányaikat, tapasztalatot cserélni, s eszmecserét folytatni.
„Ez találkozó és ötletbörze is. Régi és új ismerősök találkoznak, beszélgetnek, de a közönségnek is különleges látványban van része, ugyanis a tuningolt autók sofőrjei bemutatják, mire képesek négykerekűikkel. Szerettünk volna egy autós mozis estét is a marosvásárhelyi Ligetben, de az előző napok időjárása nem tette lehetővé a vetítővászon felszerelését. Külföldön nagy sikere van az autós moziknak, szerintem is itt érdekes színfoltja lenne ennek az eseménynek. Reméljük jövőre sikerül ezt is megvalósítani” – mondta a főszervező.
Elindítják ősszel a természetközeli, mozgásközpontú magyar előkészítő osztályt Kebelében, a Benedek Elek Általános Iskola keretében. A román tagozaton nem gyűlt össze az induláshoz szükséges létszám, ezért ott nem kezdődik ilyen osztály.
Visszaigényelhetik a befizetett helyi adójukat Marosvásárhelyen a fogyatékkal élők, illetve az egyes fokozatú rokkantak és törvényes képviselőik, legfeljebb ezer lejig. A támogatás nem jár automatikusan, azt kérni kell, és több feltételhez kötött.
Bálázógép kapott lángra szombaton este Marosbogáton, de szerencsére csak anyagi kár keletkezett – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Két, összesen hatezer lej értékű áramgenerátort tulajdonított el Kibéden az a két Ákosfalva községbeli férfi, akiket pénteken 24 órás őrizetbe vettek a hatóságok – közölte a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Több portára is betört, ahol kerítéseket rongált meg egy medve szombaton reggel a Marosvásárhelyhez közeli Mezőbergenyében – közölte Mezőpanit község polgármestere.
Fedett padokat és információs táblákat helyeztek ki a Marosvásárhely melletti Kincses-dombok kerékpáros útvonal mentén. A hegyimentők figyelmeztetnek: a kirándulók és a biciklizők legyenek óvatosak és legyen náluk medveriasztó spray.
Harminc napra előzetes letartóztatásba helyeztek egy mezőméhesi férfit, miután alkoholfogyasztást követően szóváltásba keveredett egy falustársával, akit a gyanú szerint többször megütött.
Aláírta a Romgaz azt a szerződést, amely alapján átvenné a marosvásárhelyi Azomureș kombinát termelési tevékenységét. Az ügylet célja a műtrágyagyártás újraindítása, de a lezáráshoz még több jóváhagyásra is szükség van.
Hazai és magyarországi diabetológusokat tömörítő konferenciát szerveznek Nyárádszentlászlón, idén a cukorbetegség neuropszichológiai vonatkozásaira és a korszerű terápiás lehetőségekre koncentrálnak.
A rendezvényszervezés, a kommunikáció és a kulturális menedzsment iránt érdeklődő fiatalokat toboroz az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány marosvásárhelyi fiókja.
szóljon hozzá!