
Két nappal azután, hogy gyorssegélyt kapott a kormánytól, Marosludas liberális polgármestere átállt a szociáldemokraták táborába. A PNL megyei vezetője szerint elveszíti mandátumát. De ez nem olyan biztos.
2014. szeptember 22., 13:072014. szeptember 22., 13:07
2014. szeptember 22., 15:112014. szeptember 22., 15:11
Néhány nap alatt „megfordult a világ” Marosludason: Maros megye ötödik legnagyobb településének elöljárója, a PNL-s Cristian Moldovan pénteken, szeptember 19-én bejelentette, hogy távozik a pártból és ezután a Szociáldemokrata Párt (PSD) égisze alatt politizál és vezeti a várost, mert szerinte ez „hasznos lesz a város szempontjából”. Történt ez azután, hogy a szerdai, szeptember 17-ei kormányülésen – az ország további tíz településével egyetemben – gyorssegélyt szavaztak meg, hogy így elkerüljék a fizetésképtelenné válásukat. Az állami tartalékalapból nyújtott sürgős anyagi segítségre az elmaradt számlák kifizetése miatt volt szükség. Maros megyéből egyedül Marosludas szerepelt a listán, 1,9 millió lejt kapott.
Cristian Moldovan a 2012-es helyhatósági választásokon a PNL és a PSD által létrehozott USL színeiben nyert mandátumot, azóta pedig – mint ismert – a PNL a PDL-vel kötött megállapodást és egyesült. Az elöljáró mostani gesztusát azzal indokolta, hogy nem „csaphatja be a választókat”, nem élhet vissza a bizalmukkal. „Úgy döntöttem, hogy a volt USL által megjelölt úton haladok tovább, helyi és megyei szinten is. Nem okozhatok csalódást azoknak a ludasiaknak, akik 2012-ben tömegesen az USL-re szavaztak. A jó dolgokat folytatni kell, ezért döntöttem a PSD mellett, és a 2016-os választásokon valószínűleg a szociáldemokraták színeiben jelöltetem magam” – nyilatkozta a PNL marosludasi szervezetének elnöki tisztségét is betöltő városvezető a Radio Transilvania marosludasi stúdiójának.
A liberálisok megyei elnöke, Ciprian Dobre úgy véli, a polgármester távozása veszteség a párt számára, és el fogja veszíteni a mandátumát. „A távozások, átállások jelét Victor Ponta adta meg, amikor elkezdődött a helyi választott tisztségviselők zsarolása. A romániai helyi képviselők megalázása. Sajnálom elsősorban, hogy távozott, másodsorban pedig, mert el fogja veszíteni a mandátumát” – mondta a sajtónak Ciprian Dobre. A nemrég heves vitákat kiváltott – és a képviselőház által leszavazott – politikai vándorlási törvény azonban bizonyos feltételek mellett lehetővé teszi az átállást anélkül, hogy az illető polgármester elveszítené mandátumát. A jogszabályt sokak szerint pont az ebbe az irányba – az egykori USL-s partner liberálisoktól a PSD-be – történő átállások miatt dolgozták ki.
Emelik a 2026–2027-es évadtól a Maros Megyei Tanácshoz tartozó több kulturális intézmény jegyárait, miközben új, egész napos kombinált belépőket is bevezetnek. A drágítás indoklásai a megyei önkormányzat ülésén is elhangzottak.
Személygépkocsi borult az árokba Segesvár közelében csütörtök délelőtt, a sofőr könnyebb sérüléseket szenvedett.
„Kivettük a fiókból és jóváhagytuk a Koronka–Jedd–Nagyernye közötti kerülőút felülvizsgált tervét” – jelentette be közösségi oldalán Horațiu Cosma a közlekedésügyi minisztérium államtitkára. A fontos beruházást 2014-ben kezdték el.
Mintegy 5 hektáron égő búzatáblához, valamint kigyulladt szalmabálák és bálázógéphez is riasztották szerdán a Maros megyei tűzoltókat.
Kérvényezte a működési engedélye meghosszabbítását az egyik marosvásárhelyi szerencsejáték-terem, és erről a helyi önkormányzati képviselő-testület fog dönteni csütörtökön. Az engedély évi díja csaknem négyszázezer lej.
Egy személy a járműbe szorult, miután a gépkocsi lesodródott az úttestről szerda délután Szászkézd közelében. A baleset miatt áll a forgalom mindkét irányban a 13-as jelzésű országúton.
Őrizetbe vettek a segesvári közlekedési rendőrök egy 19 éves, héjjasfalvi fiatalembert, aki jogosítvány nélkül és alkoholos befolyásoltság alatt vezetve balesetet szenvedett.
Öt személyt őrizetbe vettek, kettőt közülük pedig 30 napos előzetes letartóztatásba helyeztek, miután a rendőrség felszámolt egy csoportot, amely a gyanú szerint hónapokon át rendszeresen halat lopott egy magántóból Maros megyében.
Megemelik és szigetelik a marosvásárhelyi vár falának egyik szakaszát, átalakítják a Vársétány felőli bejáratot, és új, egységes arculatú faházakat telepítenek az árusok számára. A költségvetésről a helyi képviselő-testület csütörtöki ülésén döntenek.
Tűz ütött ki Mezősályi községben kedden este: szénabálák gyulladtak ki, és fennállt a veszélye, hogy átterjed egy gazdasági épületre is.
szóljon hozzá!