
Fotó: Boda L. Gergely
Két évvel korábban igényelhetik a nyugdíjat azok a marosvásárhelyi, maroskeresztúri és nyárádtői lakosok, akik legalább harminc évig éltek az Azomureș vegyipari kombinát körzetében.
2016. június 09., 17:572016. június 09., 17:57
A törvénytervezetet, amely lehetővé teszi a korhatár előtti nyugdíjazást, Vasile Gliga, a PSD Maros megyei elnöke, parlamenti képviselő nyújtotta be, és elfogadta a szenátus, illetve szerdán a képviselőház is. A döntés értelmében azok a személyek, akik harminc évig a marosvásárhelyi vegyipari kombinát nyolc kilométeres körzetében éltek, s emiatt környezetszennyezésnek voltak kitéve, két évvel korábban kérhetik nyugdíjazásukat. Hasonló kedvezményben részesülnek egyébként Nagybánya és a Szeben megyei Kiskapus lakói is.
A szerdán elfogadott törvény azután lép életbe, hogy jóváhagyja az államelnök, illetve megjelenik a román nyelvű Hivatalos Közlönyben.
Egy sávon halad a forgalom a marosvásárhelyi Szabadi úton, ahol két autó ütközött össze hétfőn délután.
Több mint 104 millió lejes beruházással épülhet modern aquapark és szabadidős központ Szovátán. A Maros Megyei Tanács és Szováta önkormányzata közösen nyújt be pályázatot a projekt megvalósítására, amely egész évben várná a látogatókat.
A 15-ös országúton, a Marosvécshez tartozó Disznajón bekövetkezett balesethez riasztották hétfőn reggel a dédai tűzoltóság munkatársait: egy mikrobusz és egy személyautó karambolozott.
Narancssárga hőségriasztás van érvényben Maros megyében, az előrejelzés szerint 33–37 Celsius-fok közötti csúcshőmérsékletek várhatók. A várható kánikula miatt a marosvásárhelyi önkormányzat ivóvízkutakat és párakapukat biztosít a lakosság számára.
A folyók nem biztonságos fürdőhelyek, hanem olyan vizek, amelyek akár néhány másodperc alatt is halálos veszélyt jelenthetnek még a tapasztalt úszók számára is – figyelmeztetnek a szakemberek.
Megszavazta Marosvásárhely önkormányzata az idei díszpolgárok névsorát, noha a Kovászna, Hargita és Maros Megyei Románok Civil Fóruma nyílt levélben tiltakozott a jelöltek – különösen néhai Kincses Előd jogász, közíró – ellen.
Forgalomkorlátozások várhatók Erdőszentgyörgyön és a Bözödújfalusi-tó környékén vasárnap a nemzetközi Transylvania Triathlon Fesztival miatt.
Felvonulást és ünnepséget szervez a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) szombaton Marosvásárhelyen a nemzeti lobogó napja alkalmából. A városnapokkal egy időben zajló eseményre George Simion pártelnököt is várják.
Személyautót sodort el a vonat a Maros megyei Bánffytanya településnél szerda délután. A szerencsés kimenetelű vasúti balesetben senki sem sérült meg.
szóljon hozzá!