
A csípős hidegben csak a kürtőskalácsot sütők nem fáztak
Fotó: Haáz Vince
Fél év után kivitték Marosvásárhelyről a Metropolisz Termékek Piacát, ezúttal Marosszentkirályon mutatkoztak be a termelők. A piac célja lehetőséget adni a termékek eladására és arra biztatni a kistermelőket, hogy mindezt hivatalosan tegyék.
2025. február 06., 15:242025. február 06., 15:24
2025. február 07., 10:502025. február 07., 10:50
A Marosvásárhelyi Metropoliszövezet Egyesület és a Székely Gazdaszervezetek Egyesülete tavaly nyáron szervezte meg első alkalommal a piacnak nevezett vásárt, ahol lehetőséget adott a marosvásárhelyi és környékbeli termelőknek, kézműveseknek, hogy bemutatkozzanak. Azóta Marosvásárhelyen több helyszínen volt a piac, és
Itt a polgármesteri hivatal melletti téren lehetett mézet, süteményeket, szörpöket vásárolni, levendulatermékek közül választani, de voltak használati tárgyak és ékszerek is.
Házi süteményeket is kínáltak
Fotó: Haáz Vince
Molnár Lajos, az egyesület vezetője a Székelyhonnak elmondta, a piaccal az az egyik fő céljuk, hogy lehetőséget teremtsenek a termelőknek, kézműveseknek a termékeik népszerűsítésére, eladására, és a lakosságnak arra, hogy helyi termékeket vásárolhasson.
Ugyanakkor arra akarják ösztönözni a kistermelőket, gazdákat, hogy váltsák ki a termelői engedélyt, hivatalosan forgalmazzák termékeiket. Noha egyelőre még működik az, hogy házhoz viszik a termékeket, és mindenféle irat nélkül forgalmazzák azokat, lassan ez az időszak a múlté lesz, és
A rögtönzött piacra kilátogatott Gál Sándor marosszentkirályi alpolgármester is, aki jelezte, szívesen fogadták be a termelőket, kézműveseket, hiszen fontosnak tartják a környékbeli termékek népszerűsítését.
Molnár Lajos szervező
Fotó: Haáz Vince
Megkérdeztük, hogy a két településből – Marossszentkirályból és Náznánfalvából – álló nagyközségben vannak-e kistermelők, lehet-e tejet, tojást, mézet kapni. Az alpolgármester elmondta,
és legtöbben csak családjuk számára termelnek. De még vannak a községben méhészek, virágtermesztők.
Gál Sándor marosszentkirályi alpolgármester
Fotó: Haáz Vince
A Metropolisz Termékek Piacát legközelebb újból egy vidéki településen szervezik meg, de még nem tudni, hogy pontosan melyik községre esik a választás.
Nyitás után jártunk ott, kevés volt az érdeklődő
Fotó: Haáz Vince
Finomságok
Fotó: Haáz Vince
Melyik a legszebb?
Fotó: Haáz Vince
Vandalizmus történt Marosvásárhely legújabb parkjában: ismeretlenek megrongálták a Cserealja szabadidőpark nyilvános mosdóit.
Két különböző helyszínen is be kellett avatkozniuk szerda reggel a Maros megyei hivatásos tűzoltóknak.
Elpusztult őzet távolítottak el a Marosból a tűzoltók kedden délelőtt Marosvásárhelyen.
Az EMKE Mozi keretében mutatják be Marosvásárhelyen a Hegyeken, völgyeken zengedezve járnék… című portréfilmet, amely Nyisztor Ilona életét és munkásságát dolgozza fel.
Szénraktár gyulladt ki Balavásáron hétfőre virradóra, a helyszínre nagy erőkkel vonultak ki a tűzoltók.
Melléképület gyulladt ki hétfőn délután Fickópatakán, a tűzesetben a tulajdonos is égési sérüléseket szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Általánosságban 50-70, elszigeteltebb helyszíneken pedig 80-100 km/órás széllökésekre figyelmeztetett hétfőn a Maros megyei katasztrófavédelem.
Nagytestű kutya tetemét emelték ki hétfőn reggel a Marosból, a folyó marosvásárhelyi szakaszán – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Négy személyt szállítottak kórházba egy balesetet követően, amely szombaton reggel történt Fehéregyházán.
Gyerekzsivaj, viaszos kesicék és két pelyhes kiscsibe – nagycsütörtökön a régi hagyományok jegyében, közösen írták meg húsvéti tojásaikat a marosvásárhelyi Gecse utcai református gyülekezet tagjai.
szóljon hozzá!