
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Maroshévízen, egy 18 éves fiatalember társaságában találták meg csütörtökön azt a gyergyószentmiklósi kamaszlányt, akinek eltűnését bejelentették a rendőrségen is.
2023. január 12., 18:352023. január 12., 18:35
2023. január 12., 19:502023. január 12., 19:50
A gyergyószentmiklósi rendőrségen január 11-én, szerdán délután jelentették be, hogy eltűnt egy 14 éves lány. Mint kiderült, a fiatal kedden éjfél előtt hagyta el otthonát és nem tért vissza. Több rendőr kereste őt, és mint a hatóságtól kapott tájékoztatásból kiderül, csütörtökön meg is találták.
Maroshévízen volt, ahová önként utazott el taxival, egy 18 éves fiatal társaságában. Saját bevallása szerint a fiatal férfival baráti viszonyt ápolt.
A rendőrök folytatják a nyomozást, hogy kiderítsék az ügy minden részletét.
Nicușor Dan megtámadta az alkotmánybíróságon a parlamentben múlt héten elfogadott új feddhetetlenségi törvényt – közölte hétfőn az elnöki hivatal.
Mit tud a lakosság a Maros megyét is érintő méltányos átállási programról, a munkahelyek megszűnéséről, átalakulásáról? Hogyan látja a települése jövőjét? – ezekkel a témákkal is foglalkozik a napokban közzétett kérdőív.
Nem bizonyult tartósnak a Duna vízszintjének emelkedése Csernavodánál, fel kell készülni arra, hogy néhány napig teljesen le kell fog állni az atomerőmű – jelentette be Alexandru Bușoi energetikai államtitkár hétfőn.
Alvás közben korrigálja a látást, nappal pedig szemüveg és hagyományos kontaktlencse nélkül biztosít éles látást. Az éjszakai kontaktlencse egyben kényelmes, és a gyermekkori rövidlátás előrehaladását is lassíthatja.
Az RMDSZ első opciója egy teljes jogkörű kormány megalakítására egy „nagykoalíció” létrehozása, más országok mintájára, hogy megakadályozzák a szélsőséges erők kormányra jutását – jelentette ki hétfőn Cseke Attila ügyvivő fejlesztési miniszter.
Harminckét járvezetői engedélyt függesztettek fel a hétvégén a hatóságok Maros megyében, de olyan sofőrt is feltartóztattak, aki nem rendelkezett jogosítvánnyal – tájékoztat a Maros Megyei rendőr-főkapitányság.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a közösségi oldalakon terjedő félretájékoztatás „rendkívül veszélyessé” vált, ezért az államnak határozottabban kell fellépnie, szükség esetén a jogszabályok szigorításával.
A házbizottság érvényesnek minősítette azt a 140 képviselő által támogatott indítványt, amelyben a Tisza parlamenti frakciója Baka Andrást jelöli államfőnek.
Magyar és román nyelven rakták ki Csíkszereda nevét a város egyik újonnan létrehozott körforgalmában, a Hargita utcában.
Új szabályok léptek életbe a más uniós tagállamokban vásárolt jövedéki termékek Romániába történő behozatalára.
szóljon hozzá!