
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Búvárok keresnek egy hétfő délelőtt a Marosba zuhant férfit a folyó marosvásárhelyi szakaszán.
2023. május 22., 14:042023. május 22., 14:04
2023. május 22., 17:582023. május 22., 17:58
A hivatásos tűzoltók a hegyimentők segítségével indultak egy férfi felkutatására, aki hétfőn a Marosba zuhant a marosvásáhelyi Lovasság (Călărașilor) utcai hídnál. A keresés jelenleg is zajlik – adja hírül a tűzoltóság sajtóosztálya.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Szemtanúk szerint a férfi beugrott a Marosba – közölte hétfőn délután az Agerpres hírügynökséggel a katasztrófavédelem. A tájékoztatás szerint a Maros-hídról leugrott férfi 30 év körüli. Az eset szemtanúi a Maros vizén edzést tartó kajakosok voltak, akik azonnal hívták az 112-es számot. A katasztrófavédelem búváraihoz a Salvamont búvárcsapata is csatlakozott. A keresést nehezíti, hogy a folyó meglehetősen hideg, 10 fok körüli, ráadásul a víz zavaros, iszapos is a közelben lévő két gát miatt.
Nem támadta meg a Maros Megyei Prefektusi Hivatal a marosvásárhelyi önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát – szögezi le a Maros megyei kormányhivatal, cáfolva a közösségi médiában megjelenteket.
Várhatón pénteken nyitják meg a forgalom előtt a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vizesés közötti szakaszát, ha ezt a helyszíni ellenőrzések megerősítik, és az időjárási viszonyok lehetővé teszik – jelentette be kedden Cristian Pistol.
Közvitára bocsátja kedden a környezetvédelmi minisztérium a roncsautóprogram pályázati útmutatóját – jelentette be sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu.
Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter szerint nem mindegyik önkormányzat alkalmazza azt a jogszabályt, amely a többlépcsős procedúrát egyszerűsítve lehetővé teszi a településekre bejáró veszélyes medvék azonnali kilövését.
Kelemen Hunor szerint a „közvetítőkön keresztül történő kormányzás nem működik”, és egy politikailag kinevezett miniszterekből álló kormány előnyösebb lett volna a kijelölt miniszterelnök által javasolt technokrata kabinetnél.
Eugen Tomac kedden kijelentette, hogy nem az ő személyes kormányának, hanem Románia kormányának kér majd bizalmat a parlamenttől.
Călin Georgescu kedden felszólította a parlament „hazaszerető” tagjait, hogy kezdeményezzék Nicușor Dan államfő hivatalából való felfüggesztését, aki szerinte „önkényesen” és „kihívóan” bízta meg Eugen Tomacot kormányalakítással.
Az RMDSZ egyelőre nem tudja megígérni, hogy bizalmat szavaz a megalakulóban lévő kormánynak, és a további egyeztetések előtt megvárja a miniszterjelöltek végleges névsorát, valamint a kormányprogramot.
Nem nőtt, hanem csökkent hétfő óta az üzemanyagok ára Romániában, a dízel pedig több helyen még mindig olcsóbb, mint a benzin.
Japán sztrájkba kezdtek kedden a Sanitas szakszervezet tagjai az új bértörvénytervezet elleni tiltakozásként.
szóljon hozzá!