
Marosvásárhelyen ebből a célból kihelyezett terminálokon is lehet törleszteni a helyi adókat és illetékeket
Fotó: Haáz Vince
Marosvásárhelyen az adófizetők hetven százaléka kifizette az idénre esedékes köztartozását a polgármesteri hivatal felé, kihasználva a 10 százalékos kedvezményt. Szászrégenben is sokan fizettek, és egyre nő azok száma, akik online utalják a kirótt összeget.
2024. április 08., 19:592024. április 08., 19:59
Hivatalosan március 31-ig fizethettük kedvezményesen a helyi adókat és illetékeket, de idén április elsején, hétfőn is lehetett utalni a Marosvásárhely Polgármesteri Hivatalának.
Szövérfi László, a marosvásárhelyi adóügyi osztály vezetője a Székelyhonnak elmondta: még összesítik az online küldött összegeket, de az már biztos, hogy
Ez előző évben is így volt, sokan kihasználták a tíz százalékos kedvezményt.
Mint az illetékes elmondta, bár a határidő előtt már nincsenek nagy sorok a pénztárak előtt, de még mindig sokan fizetik készpénzzel, mert fontosnak tartják, hogy nyugtát kapjanak róla. Ami az online fizetéseket illeti, bár pontos szám még idénre nincs, az biztos, hogy
Szászrégenben idén a tavalyihoz hasonló szinten maradtak az adók és illetékek, nem emelték azokat. Mint Gál Előd, a szászrégeni polgármesteri hivatal munkatársa a Székelyhonnak elmondta: idén 4,5 százalékkal többen használták ki a kedvezményes adófizetési lehetőségét, és törlesztették a kötelezettségeiket március végéig.
A polgármesteri hivatal épületében is van egy terminál, ahol önállóan tudják törleszteni az érdekeltek az adókat, de az országos ghiseul.ro alkalmazást is egyre többen használják.
180 000 lejre bírságolt meg a Hargita Megyei Környezetőrség több kő-, kavics- és homokbányát egy, a napokban véget ért ellenőrzés során. Volt köztük olyan is, amely már nem először kapott bírságot ugyanazon ok miatt.
Több medvét is lefotózott olvasónk miközben a Gyergyóalfalu és Zeteváralja közötti 138-as megyei úton, a Libánon utazott autójával.
A bukaresti ítélőtábla kedden helyt adott a legfelsőbb bíróság keresetének, és arra kötelezte a kormányt és a pénzügyminisztériumot, hogy fizessék ki a bíráknak és ügyészeknek bírósági döntéssel megítélt bértartozásokat.
Első fokon megnyerte Nicușor Dan államfő az Állandó Választási Hatóság (AEP) elleni pert, amellyel az elnökválasztási kampányában elköltött mintegy 930 ezer lej visszatérítését akarta elérni.
„Nem bírtak ki legalább egy évet kormányválság nélkül a koalíciós partnereink, ismét megbukott egy kormány, újabb politikai krízis van Romániában, pedig nem ezt várták, az emberek” – jelentette ki kedd délután Tánczos Barna, miniszterelnök-helyettes.
Lezárul szerdán az iskolába való iratkozás első szakasza, és bár a legtöbb magyar szülő magyar osztályt választ gyerekének, vannak, akik elbizonytalanodnak ilyenkor. Az anyanyelven való tanulás azonban erős alapot ad a többi nyelv elsajátításához is.
Elkezdődött a Hargita megyei utakon a közúti rendőrség Truck&Bus elnevezésű akciója, amelynek során május 4. és 10. között fokozottan ellenőrzik a tömegközlekedési és az áruszállító járműveket.
Nicușor Dan államfő kedd este közölte, hogy informális kormányalakítási tárgyalásokat kezdeményez a pártokkal, és arról biztosított, hogy a konzultációk végén Nyugat-barát kormánya lesz az országnak.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a bizalmatlansági indítvány, amelynek keddi parlamenti elfogadása a Bolojan-kormány bukásához vezetett.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) fenntartja korábbi döntését, miszerint nem lép koalícióra ismét a Szociáldemokrata Párttal (PSD) – közölte az alakulat.
szóljon hozzá!