
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Bár folyamatosan csökken az aktív koronavírusos fertőzöttek száma Maros megyében, még mindig 320 szorulnak kórházi kezelésre.
2021. május 04., 15:382021. május 04., 15:38
A Maros megyei prefektúra kedd délutáni jelentése szerint az elmúlt 24 órában 34 új fertőzöttet azonosítottak a megyében, így a járvány kezdete óta regisztrált betegek száma elérte a 23 395-öt. Jelenleg 320 személy gyógyul kórházban, otthonában 60 személy lábadozik, míg teszteredményükre kórházban 14-en várnak. Az ortodox húsvéti ünnepekre hazaérkezők jelentősen felduzzasztották az otthoni karanténban lévő személyek számát: míg múlt csütörtökön Maros megyében 1193-an voltak karanténban, tegnap már 1409-en kényszerültek arra, hogy 14 napig otthonukban tartózkodjanak. A hosszú hétvégén két újabb esettel nőtt a fertőzéssel összefüggésbe hozható elhalálozások száma, így a eddig összesen 699 fertőzött személy vesztette életét.
A szavazati jog hozzátartozik az állampolgársághoz, ezért élni kell vele – hangsúlyozza Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, aki szerint minden jog annyit ér, amennyit érvényesíteni tudsz belőle.
Ilie Bolojan csütörtökön bejelentette, hogy a kormány 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját, és ezt az intézkedést pénteken hagyja jóvá a kabinet.
Emelkedik a kulturális utalványok és a bölcsődei utalványok értéke, figyelembe véve az árak alakulását és az emberek szükségleteit – jelentette be csütörtökön a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
Demeter András kulturális miniszter csütörtökön üdvözölte a coțofenești-i aranysisak visszaszerzését, hangsúlyozva, hogy a holland félnek visszatérítendő összeget csak a műtárgyak restaurálásának befejezése után állapítják meg.
Visszaszolgáltatták Romániának a coțofenești-i aranysisakot és a hollandiai Drents Múzeumból tavaly ellopott három dák aranykarperec közül kettőt – tájékoztatott csütörtökön a honlapján a holland ügyészség.
A kormány literenként 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját. Erről csütörtökön döntött a piaci szereplőkkel folytatott egyeztetések után az üzemanyagválság kezelésére létrehozott kormányzati munkacsoport.
Ortodox húsvét előtt kézbesítik a nyugdíjakat, a kifizetésük előkészítése már megkezdődött – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Manole munkaügyi miniszter.
Előrehaladott tárgyalások zajlanak az új közalkalmazotti bértörvényről a miniszterelnöki hivatal és a pénzügyminisztérium részvételével működő munkacsoportban – jelentette ki a csütörtöki kormányülés utáni sajtótájékoztatóján a munkaügyi miniszter.
Hogyan alakítja át az MI az oktatást, az ipart, az egészségügyet és a mindennapokat – Erdély első átfogó mesterségesintelligencia-konferenciáját tartották Marosvásárhelyen. A rendezvényen szakértők, politikai szereplők és intézményi vezetők találkoztak.
Naponta mintegy 24 ezer belügyi alkalmazott, rendőrök, csendőrök, határrendészek, tűzoltók gondoskodnak a polgárok biztonságáról a hosszú hétvégén, amelyen a katolikusok és protestánsok a húsvétot, az ortodoxok a virágvasárnapot ünneplik.