
Képünk illusztrációk
Fotó: Erdély Bálint Előd
Bihar, Fehér, Hunyad és Maros megyében is a katonai tűzoltók közbelépésére volt szükség vasárnap a kiadós esőzések miatt.
2021. december 26., 20:012021. december 26., 20:01
Az országos katasztrófavédelem tájékoztatása értelmében a Bihar megyei Körösjánosfalván (Ioaniş) a magas vízállás mellett a mocsaras tereppel is meg kellett küzdeniük a katonai tűzoltóknak, hogy kimenekítsenek egy, a megduzzadt Fekete-Körös miatt a település víztisztító állomásánál rekedt férfit.
A Fehér megyei Aranyosszohodolon (Sohodol) tönkretett az ár egy községi utat, a Hunyad megyei Ribicén (Ribiţa) pedig korlátozzák a 2 tonnásnál kisebb járművek forgalmát a 762-es megyei úton az úttestre zúdult hordalék miatt. A Maros megyei Dédán két udvarból kellett kiszivattyúzni a vizet – írja az Agerpres hírügynökség.
Sorin Grindeanu, a képviselőház elnöke szerdán kijelentette, hogy a kormánynak mielőbb mérsékelnie kell az üzemanyagár-emelkedés hatásait.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter szerdán bejelentette, hogy jövő héten közvitára bocsátják a kórházi alkalmazottak munkaidejének megszervezését szabályozó miniszteri rendelet módosítását.
Tíz lej fölé emelkedett szinte minden kútnál a gázolaj literenként ára szerdán, ennek apropóján lapoztuk fel a fotóarchívumunkat, hogy milyen árak kerülnek elő a múltból.
A szakszervezetek szerint a kormány csak „mímeli” a társadalmi partnerekkel való konzultációt az energiaválság ügyében, ezért nem vesznek részt a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács szerdára meghirdetett ülésén.
A képviselőház szerdán döntő házként megszavazta a nőgyilkosságok megelőzését és visszaszorítását célzó törvénytervezetet.
Megerősödő szélre és mérsékelt mennyiségű csapadékra vonatkozó figyelmeztetést adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat. A hétfő reggelig érvényes előrejelzés szerint a hegyekben havazásra és friss hóréteg kialakulására is számítani lehet.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este bejelentette, hogy a kormány várhatóan szerdán délután vagy csütörtökön fogadja el az üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségi rendeletet.
Ilie Bolojan kormányfő kijelentette, hogy a következő hónapokban „több tízezer” álláshelyet szüntetnek meg a központi és helyi közigazgatásban, hozzátéve, az állami vállalatok reformja prioritás, de „nem túl könnyű feladat”.
A választott tantárgy írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán a próbaérettségi.
Kovásznán hétfőn óta zajlik, és szombatig tart az 1990 óta minden évben megrendezett Csoma-napok 36. kiadása, amely lényegében a csütörtökön kezdődő tudományos ülésszakra épül rá. A szervező egyesület elnökével, Ferencz Évával beszélgettünk.
szóljon hozzá!