
Képünk illusztráció
Fotó: Thomas Campean
Hatezernél több halálos és nem halálos fegyvert van magánszemélyek tulajdonában Maros megyében. Idén félezernél többen váltottak ki fegyvertartási engedélyt.
2023. december 01., 20:472023. december 01., 20:47
A Maros megyei rendőrség kimutatásai szerint rohamosan nőtt a fegyvertartási engedélyek iránt érdeklődők száma a járványidőszakot követően Maros megyében. Lucian Roiban, a fegyverek és robbanóanyagok nyilvántartásáért felelős rendőrségi osztály vezetője a Marosvásárhelyi Rádió román szerkesztőségének azt nyilatkozta, hogy
Náluk összesen 7100 halálos és nem halálos fegyver van, amit a rendőrségnél is nyilvántartanak. Idén 500 személy igényelt ilyen jellegű engedélyt.
Az illetékes szerint az járványidőszak után, de a háborús hírek miatt is nőtt azon Maros megyeiek száma, akik fegyvert akartak vásárolni. Voltak olyan személyek, akiknek otthon már volt fegyvere, de egy újabb megvásárlására kértek engedélyt.
Roiban szerint Maros megye területén nagyon sok vadásztársaság van, így ezzel is magyarázható, hogy az országban az elsők között van a megye, ami a magánszemélyek által birtokolt fegyverek számát illeti.
A megyében idén húsz személy veszítette el a fegyvertartási engedélyét. Vagy azért veszítették el ezen jogukat, mert bűnügyi kivizsgálás indult ellenük, vagy mert az időszakos ellenőrzések során valamilyen rendellenességet találtak náluk.
Utcán sétáló kendőzött szépségekről ír a korabeli sajtó Gyergyószentmiklós vonatkozásban, Csíkszeredában szálloda is fungált bordélyként. Bizony, e tekintetben Csík vármegyében sem voltak szemérmesebbek az emberek, mint máshol Székelyföldön.
A magyarországi országgyűlési választásokon leadott összes szavazatot megszámolták szombatra, a Tisza pedig növelni tudta a képviselői mandátumainak számát, a kétharmad pedig még egyértelműbb lett.
A Magyar Polgári Erő (MPE) a Magyarországon „ellenzékbe kényszerült nemzeti pártok” mellett marad – közölte szombaton a párt ügyvivő elnöksége.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
A mezőgazdasági kifizetési ügynökség (APIA) nevében küldött hamis telefonos és online szöveges üzenetekre figyelmeztet a mezőgazdasági minisztérium.
Friss jogosítvány a zsebben, de a valódi vezetési rutin még sehol? Nem vagy ezzel egyedül. Pont erre a helyzetre érkezik hamarosan a Megtanítalak vezetni című videós sorozatunk.
Idén március végéig több mint 8000 tűzesethez riasztották a hivatásos tűzoltókat – számolt be szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Ismeretlen tettesek felgyújtották Mircea Dinescu költő Cetate községbeli faházát. A rendőrség nyomozást indított az ügyben.
Éles hangon bírálta Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök Ilie Bolojan miniszterelnököt a bizonyos állami vállalatok tőzsdére vitelére vonatkozó szándéka miatt.
Az áram- és földgáztermeléssel és -szállítással kapcsolatos, mintegy 3,5 milliárd dollár értékű beruházásokat jelentett be szombaton Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!