
A bukaresti „szakemberek” ezeket a tárgyakat vitték el az ex-miniszterelnöknétől
Fotó: Rendőrség
Rendőrségi hírforrások szerint Maros megyében fogták el azt a három férfit, illetve az őket szállító gépkocsivezetőt, akik vasárnap Bukarestben kirabolták Petre Roman volt kormányfő korábbi feleségét, Mioara Romant.
2017. szeptember 20., 14:552017. szeptember 20., 14:55
2017. szeptember 20., 14:562017. szeptember 20., 14:56
A rendőrségi hírforrásokat idéző hírügynökségek szerint vasárnap három férfi ment be a károsult bérlakásába azzal, hogy megjavítják a ház csatornáját. A ingatlan lakója előbb azt hitte, hogy a házkezelőség küldte a fiatalembereket, aztán kiderült, hogy nem így van. A három férfi előbb ötven lejt kért, aztán amikor az alig néhány perces munkával végeztek, hatezer eurót – állítja a károsult lánya. Az áldozatnak nem volt ennyi pénze, ezért odaadott nekik ezer lejt, az egész pénzt, ami a házban volt. Ekkor az idegenek
majd elvették a ház lakójának edzőcipőjét, a pénzt és ezenkívül néhány ékszert, illetve ezüst eszközt, aztán távoztak. Röviddel ezután a lakásba érkezett a károsult veje, aki az eset hallatán feljelentést tett a fővárosi rendőrségen.
Miután a Maros megyei rendőröknek hétfőn sikerült elfogni a gyanúsítottakat, őket – a személygépkocsijukat vezető személlyel együtt – Bukarestbe vitték, ahol az 1-es számú bukaresti rendőrségi körzetnél folyik a kihallgatásuk.
A rendőrség felhívja a figyelmet, hogy ne engedjen be senki idegen „szakembereket” a lakásába, akik hasonló indokkal kopogtatnak be, mert
a legtöbb esetben idős emberektől. És mint több helyről hallottuk, ilyen „csatornajavítók” járják Maros megyét – legutóbb a Nyárád mentén próbálkoztak –, és megpróbálják a fentihez hasonló módszerrel kifosztani az embereket.
Megrongálódott egy ingatlan kerítése, két közlekedési tábla, valamint egy gázvezeték a csütörtök reggel Lemhénynél történt balesetben – közölte a rendőrség.
Jóváhagyta Gyergyószentmiklós önkormányzata a Csíky-kert rendbetétléről szóló finanszírozási szerződést, és döntött a Virág negyed északi részének rendezéséhez szükséges telekkönyvi módosításról is.
A bukaresti nyugdíjpénztárnál és további 29 helyszínen egy nyugdíjcsalással kapcsolatos ügyben szerdán végrehajtott házkutatások nyomán hét személyt őrizetbe vettek, további 13-at hatósági felügyelet alá helyeztek – közölte csütörtökön rendőrség.
Ráduly János néprajzkutatótól, írótól, költőtől, műfordítótól, rovásírás-kutatótól, népmesegyűjtőtől búcsúzik közösségi oldalán Kibéd község önkormányzata.
Sétálni indult Sepsiszentgyörgy főterére, de nem tért vissza az elhelyezési központba az a két lány, akit most a rendőrséggel kerestetnek.
Felújítása után ismét látogatható a gernyeszegi Teleki-kastély, amelyet az elmúlt három évben restauráltak uniós forrásból. A csütörtöki bejáráson Teleki Kálmán gróf mutatta be az épületet, ahol a felújítás során az eredeti értékek megőrzésére törekedtek.
Marosvásárhelyen javában zajlik a városháza által megszervezett ingyenes ivartalanítás. Két rendelőben várják a kutyákat, cicákat.
Az alkotmánybíróság csütörtökön szeptember 23-ára halasztotta Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök július elején benyújtott beadványának tárgyalását.
Száz éve született meg báró Kemény János kezdeményezésére a legendás helikoni íróközösség, az első találkozót 1926 júliusában tartották a Kemény-kastélyban. A jubileum alkalmából háromnapos rendezvénysorozatot szerveznek.
Sztrájkot hirdetnek a kormány gazdasági és szociális politikája ellen a Sanitas szakszervezeti szövetség képviselői.
szóljon hozzá!