
Fotó: Haáz Vince
Öt órával az urnák megnyitása után Maros megye szavazásra jogosult polgárainak 18 százaléka adta le voksát, lemaradva az ország déli megyéitől. Marosvásárhelyen is, az adatok tükrében, a többségben magyarok lakta lakónegyedekben kevesebben választottak, mint máshol.
2024. június 09., 13:352024. június 09., 13:35
Maros megyében a délelőtti órákban nem siettek választani a lakók, 11 óráig mindössze 18 százalék adta le a voksát.
A megyei RMDSZ közleménye így fogalmaz: „bár a részvételi arány valamivel magasabb, mint négy évvel ezelőtt a választás napjának déli óráiban, de jelentősen elmarad a déli megyékben jegyzett részvételhez képest: Teleorman megyében 25, Olt megyében 24, Giurgiu megyében pedig 22,8 százalékos a részvételi arány".
További sorrend: Alsóköhér 33 százalék, Palotailva 29 százalék, illetve Mezősályi 29 százalék. A másik póluson Nyárádgálfalva áll, itt a polgárok mindössze 8,8 százaléka élt szavazati jogával. Hasonlóan alacsony a részvétel Apoldon 8,9 %-os, Ádámoson 11,7 % és Dicsőszentmártonban, ahol 11,8 százalékos azok aránya, akik már szavaztak” – írják.
Kovács Mihály Levente, a marosvásárhelyi RMDSZ elnöke élő facebookos bejelentkezésben arról beszélt, Marosvásárhelyen a 11 órás adatok tükrében azt mondható el, hogy
Példaként említette, hogy míg az Egyesülés negyedben a szavazásra jogosultak 11 százaléka élt a törvény adta lehetőséggel, addig a Kornisán csak 6 százalék, és míg Meggyesfalván tíz százalékos a szavazási arány, a Kárpátok sétányán csak 5 százalékos. Arra biztatott mindenkit, hogy menjen el, és válasszon.
Több mint száz pisztolyt, több mint 130 tárat és több tízezer cigarettát találtak egy Németországba tartó török teherautóban a román határrendészek.
Jóváhagyta az országos pártlistás szavazólapok mintáit a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) pénteki ülésén. Az NVB kétfajta szavazólapot hagyott jóvá: az egyik a magyarországi szavazásra, a másik a levélben szavazásra készül.
Lakástűzhöz riasztották a tűzoltókat a Maroshévízhez közeli Nyágra (Neagra) településen. A mentőegység két személyt látott el a helyszínen, de egyikük sem igényelt kórházi ellátást.
Előzetes letartóztatásba helyeztek egy férfit, aki a gyanú szerint ingatlanügynöknek adta ki magát, és egy tranzakció ürügyén, amikor az összeget ellenőrizték, 128 ezer eurónyi valódi pénzt cserélt ki játékpénzre.
Együttműködési megállapodást írt alá pénteken Csíkszeredai Városháza és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem. A dokumentumot Sógor Enikő alpolgármester és Pap Levente dékán látta el kézjegyével.
Lezárult az Erdélyi Mentorprogram negyedik évada, pénteken díjazták azokat az erdélyi vállalkozókat, akik részt vettek benne. A cél az volt, hogy az elmúlt egy évben a tapasztalt erdélyi magyar nagyvállakozók átadják a tudást a kezdő vállalkozóknak.
A parlament csütörtökön szavaz a 2026-os büdzsétervezetről.
A kézdivásárhelyi tanács pénteken rendkívüli tanácsülésen megszavazta a helyi adók és illetékek módosítását, amelynek értelmében több adótípus csökkenhet. Az önkormányzat a fogyatékkal élő személyek terheit is igyekszik enyhíteni.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy a kormány figyelemmel kíséri az üzemanyagárak alakulását, hogy „bizonyos módon enyhítse azok hatását”, de hangsúlyozta, hogy az áremelkedést nem áll módjában szabályozni.
Ambrus Pál birkózóbajnok és aranydiplomás ügyvéd szobrát leplezték le szülővárosában, Szentegyházán pénteken. A felszólalók a jeles személyiség eredményeit, tartását, küzdeni akarását és becsületét méltatták.
szóljon hozzá!