
Megszavazták a Maros megyei önkormányzat idei költségvetését
Fotó: Haáz Vince
A Maros megyei önkormányzat csütörtök délután elfogadta az idei költségvetését. Ebben az évben a megye összesített költségvetése 924,6 millió lej, aminek több mint 45 százaléka az országos költségvetésből a kórházaknak jóváhagyott pénzügyi keret. Maros megye idén 499,8 millió lejes saját költségvetésből gazdálkodhat.
2021. április 22., 17:152021. április 22., 17:15
Péter Ferenc, a Maros megyei önkormányzat elnöke úgy értékelte az idei költségvetést, hogy
Bízik abban, hogy a nyári kiigazításkor a hiányt pótolják a központi költségvetésből. Elmondta, 499,8 millió lej jut 2021-re. Ebből 437,3 millió a saját költségvetés, míg 62 millió a tavalyról megmaradt.
„Sajnos a hozzáadott-értékadó visszaosztásánál 53 millió lejjel kaptunk kevesebbet, ami nagyon hiányzik. Remélem, hogy a féléves költségvetés-kiigazításkor ezt meg fogjuk kapni” – fogalmazott az elnök, aki a tanácsülést követően nyilatkozva a sajtónak kiemelte,
Több mint 10 millió lejt hagyott jóvá a testület az önkormányzat alárendeltségébe tartozó kórházak számára. Ebből 2,5 millió lejt karbantartási és javítási munkálatokra fordíthatnak. A Maros Megyei Klinikai Kórház költségvetése több mint 7,5 millió lej, további 46 millió lejt közvetlen kormánytámogatásból kapnak a világjárvány leküzdése érdekében hozott védelmi intézkedések kivitelezésére.
Az uniós pályázatok között a természettudományi múzeum és a Kultúrpalota felújítását hangsúlyozta az elnök, illetve az úthálózat korszerűsítését. A civil szervezeteknek egyházi, ifjúsági, sport-, szociális és kulturális tevékenységekre 2,1 millió lej támogatást nyújt a megyei önkormányzat. A szociális és gyermekvédelmi igazgatóságnak 90 millió lej jut idén összköltségre.
– mutatott rá Péter Ferenc, hogy az elkövetkező három esztendő a megvalósításoké legyen. Ennek jegyében a megvalósíthatósági tanulmányok, a műszaki tervek is kiemelt helyen szerepelnek a költségvetésben.
Szerdán este tartották a Magyarország Ifjúsági Fővárosa 2026 címért vívott televíziós vetélkedő döntőjét. A finálét a Gyergyószentmiklós–Cegléd várospáros nyerte.
Noha még nem sikerült elérni a víz árának módosítását, a csíkszentkirályi Ecken Közmű egy évre szóló ideiglenes működési engedélyt kapott. Szintén egy évvel hosszabbították meg az ügyvezető szerződését is, ezalatt rendezni kell a helyzetet.
Több százan tüntetnek szerda este a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bukaresti székhelye előtt a Recorder oknyomozó portál dokumentumfilmje nyomán.
A Prahova megyei vízválság kapcsán végzett ellenőrzésekről és az ezek nyomán hozott intézkedésekről számolt be a környezetvédelmi miniszter.
Átvette az irodalmi Nobel-díjat szerdán Stockholmban Krasznahorkai László.
Rendkívüli ülésen döntött a Hargita megyei önkormányzat a megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatóság költségvetésének a kiegészítéséről szerdán, hogy az intézmény alkalmazottai megkaphassák fizetésüket.
Kidobott az emeletről egy macskát egy bukaresti férfi, súlyos sérüléseket okozva az állatnak, ezért a rendőrség előbb őrizetbe vette állatkínzás gyanújával, majd hatvannapos hatósági felügyeletet rendeltek el ellene.
December 28-ára halasztotta szerdán az alkotmánybíróság annak a beadványnak a tárgyalását, amelyet a legfelsőbb bíróság nyújtott be a bírák és ügyészek nyugdíjazási feltételeit módosító új törvénytervezettel kapcsolatban.
A közlekedésrendészet munkatársai kedden 11 és 15 óra között 67 helyen végeztek ellenőrzést az 1-es országút különböző, balesetveszélyes szakaszain Ilfov, Prahova, Brasó, Szeben, Fehér, Kolozs és Bihar megyében.
Romániában vannak olyan megyék, ahol minden harmadik aktív munkaszerződés minimálbérre szól – jelentette ki szerdán az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) elnöke.
szóljon hozzá!