
Péter Ferenc: a megye fejlesztése, élvonalba juttatása a fő cél
Fotó: Rab Zoltán
A Marosvásárhelyi Közigazgatási Palota nagy gyűléstermében tartották pénteken a Maros Megyei Tanács ünnepélyes alakuló ülését Mara Togănel, Maros megye prefektusának jelenlétében. A szeptember 27-i önkormányzati választások eredményei alapján Péter Ferenc megválasztott tanácselnök, valamint 29 tanácsos tette le a hivatali esküt.
2020. október 30., 19:562020. október 30., 19:56
2020. október 30., 20:022020. október 30., 20:02
A megyei tanácsot 34 megyei tanácsos és a megyei tanácselnök alkotja, a mandátumot nyerő tanácsosok közül 5-en úgy döntöttek, hogy lemondanak a mandátumukról. A politikai alakulatok továbbították a törvényszéknek azoknak a nevét, akik a választásokra benyújtott listák szerint a későbbiekben tanácsosok lesznek. Ezeknek a személyeknek a megbízatását a törvényszéknek még jóvá kell hagynia, ők a tanács következő ülésén teszik le a hivatali esküt.
A jelenlevő megyei önkormányzati képviselőket beiktatták, az RMDSZ-esek román, illetve magyar nyelven is elmondták az eskü szövegét. Az ülést, mint rangidős, Szabó Árpád, és a két legfiatalabb tanácsos, Birtalan István és Ilyés Lóránd vezette. Péter Ferenc, a Marosi Megyei Tanács elnöke a beiktatás alkalmával azt hangsúlyozta, hogy
Román, illetve magyar nyelvű beszédében azt is kifejtette, hogy folytatni fogja az előző mandátumában megkezdett fejlesztési projekteket, és a jó együttműködés kialakítására törekszik a megyei testületben jelenlévő politikai pártok képviselőivel.
Fotó: Rab Zoltán
„Az első mandátumom négy évében lefektettük Maros megye újjáépítésének alapjait, de a kihívások továbbra is nagyok.
Bízom benne, hogy a megyei tanácsban levő politikai pártok is megértik ezt az üzenetet, és érzik a közös építkezés felelősséget. A közvetlen elnökválasztás nagy legitimációt ad, és nagy felelősséggel jár. Mindent meg fogok tenni annak érdekében, hogy munkával és eredményekkel tudjam meghálálni a szavazók bizalmát. Nekem Maros megye az első és az itt élő emberek” – mondta beszédében Péter Ferenc, a Maros Megyei Tanács újraválasztott elnöke.
Fotó: Rab Zoltán
A rövid távú célok között az elnök a koronavírus-járvány kezelését emelte ki, ezen belül a Maros Megyei Klinikai Kórház számára szükséges finanszírozás biztosítását.
Meghívottként szólalt fel Soós Zoltán Marosvásárhely polgármestere, aki szintén román, majd magyar nyelven osztotta meg gondolatait. A polgármester is az együttműködés jelentőségét hangsúlyozta, vagyis azt, hogy nem csak partnere, de szövetségese lesz a megyei tanácsnak.
Kigyúlt és jelentős anyagi károkkal járó tüzet okozott egy elektromos roller, amelyet éjszakára a töltőn hagytak.
Folyóba zuhant személyhez riasztották a tűzoltókat Segesváron. Az áldozatot holtan emelték ki a Nagy-Küküllőből, a mentők már nem tudtak segíteni rajta.
Halálos vasúti baleset és mozdonytűz is történt kedden este: Hunyad megyében egy nőt gázolt el a vonat, Máramaros megyében pedig több mint hatvan utast kellett biztonságba helyezni egy kigyulladt szerelvény miatt.
Elkezdődött a bölcsődei és óvodai iratkozás a 2026–2027-es tanévre, Székelyföldön csak néhány intézményben számítanak túljelentkezésre. A felvétel nem jelentkezési sorrendben dől el.
Egészséges életmóddal és a módosítható kockázati tényezőknek való kitettség csökkentésével megelőzhető a rákos megbetegedések mintegy 40 százaléka – hívták fel a figyelmet az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szakemberei.
A készülő egységes bértörvény nem megfelelő az egészségügyben dolgozók számára, a kórházakban tervezett ágyszámcsökkentéssel pedig munkahelyek kerülnek veszélybe, állítja a Sanitas szakszervezet. Az érdekvédelem tiltakozásba kezd.
Medve jelenléte miatt kaptak Ro-Alert riasztást kedden az esti órákban Székelykeresztúr, Csíkcsicsó és Parajd lakói.
Több mint száz utas volt azon a vonaton, amelynek kigyulladt a mozdonya kedden délután.
Tiltakozik a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) az új közalkalmazotti bértörvény tervezete ellen, amely a testület szerint „végérvényesen aláássa” az igazságszolgáltatás működését.
A gázolaj ára – az elmúlt egy évben először – a benzin ára alá csökkent a Rompetrol töltőállomásain, miután a kazah vállalat az elmúlt napokban 25 banival csökkentette a dízel üzemanyag literenkénti árát, miközben a benzin árát változatlanul hagyta.
szóljon hozzá!