
Péter Ferenc: a megye fejlesztése, élvonalba juttatása a fő cél
Fotó: Rab Zoltán
A Marosvásárhelyi Közigazgatási Palota nagy gyűléstermében tartották pénteken a Maros Megyei Tanács ünnepélyes alakuló ülését Mara Togănel, Maros megye prefektusának jelenlétében. A szeptember 27-i önkormányzati választások eredményei alapján Péter Ferenc megválasztott tanácselnök, valamint 29 tanácsos tette le a hivatali esküt.
2020. október 30., 19:562020. október 30., 19:56
2020. október 30., 20:022020. október 30., 20:02
A megyei tanácsot 34 megyei tanácsos és a megyei tanácselnök alkotja, a mandátumot nyerő tanácsosok közül 5-en úgy döntöttek, hogy lemondanak a mandátumukról. A politikai alakulatok továbbították a törvényszéknek azoknak a nevét, akik a választásokra benyújtott listák szerint a későbbiekben tanácsosok lesznek. Ezeknek a személyeknek a megbízatását a törvényszéknek még jóvá kell hagynia, ők a tanács következő ülésén teszik le a hivatali esküt.
A jelenlevő megyei önkormányzati képviselőket beiktatták, az RMDSZ-esek román, illetve magyar nyelven is elmondták az eskü szövegét. Az ülést, mint rangidős, Szabó Árpád, és a két legfiatalabb tanácsos, Birtalan István és Ilyés Lóránd vezette. Péter Ferenc, a Marosi Megyei Tanács elnöke a beiktatás alkalmával azt hangsúlyozta, hogy
Román, illetve magyar nyelvű beszédében azt is kifejtette, hogy folytatni fogja az előző mandátumában megkezdett fejlesztési projekteket, és a jó együttműködés kialakítására törekszik a megyei testületben jelenlévő politikai pártok képviselőivel.
Fotó: Rab Zoltán
„Az első mandátumom négy évében lefektettük Maros megye újjáépítésének alapjait, de a kihívások továbbra is nagyok.
Bízom benne, hogy a megyei tanácsban levő politikai pártok is megértik ezt az üzenetet, és érzik a közös építkezés felelősséget. A közvetlen elnökválasztás nagy legitimációt ad, és nagy felelősséggel jár. Mindent meg fogok tenni annak érdekében, hogy munkával és eredményekkel tudjam meghálálni a szavazók bizalmát. Nekem Maros megye az első és az itt élő emberek” – mondta beszédében Péter Ferenc, a Maros Megyei Tanács újraválasztott elnöke.
Fotó: Rab Zoltán
A rövid távú célok között az elnök a koronavírus-járvány kezelését emelte ki, ezen belül a Maros Megyei Klinikai Kórház számára szükséges finanszírozás biztosítását.
Meghívottként szólalt fel Soós Zoltán Marosvásárhely polgármestere, aki szintén román, majd magyar nyelven osztotta meg gondolatait. A polgármester is az együttműködés jelentőségét hangsúlyozta, vagyis azt, hogy nem csak partnere, de szövetségese lesz a megyei tanácsnak.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
szóljon hozzá!